امروز دوشنبه  ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

رسانه ملی و سازمان بسیج حقوقدانان تفاهم نامه همکاری حقوقی امضاء کردند

مشاهده ۳۸۰
۱۳۹۸/۰۸/۲۱- ۱۳:۲۱
تفاهم نامه توسعه همکاری‌های حقوقی و پارلمانی صداوسیما با سازمان بسیج حقوقدانان کشور امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در دیدار رئیس و معاونان سازمان بسیج حقوقدانان کشور با معاون و مدیران کل معاونت حقوقی و امور مجلس رسانه ملی این تفاهم نامه دو ساله به امضای طرفین رسید.
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور در این دیدار، ترویج فرهنگ قانون مداری و آموزش همگانی حقوق را برای جامعه ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد با همکاری رسانه ملی و طبق منویات رهبر معظم انقلاب، موجبات ارتقای فرهنگ قانونمندی و احیای حقوق عامه فراهم شود.
مهدی بهرامیان طرح‌هایی مانند «هر مسجد یک حقوقدان»، «طرح اعتلاء» و «طرح قرارگاه معاضدت قضایی» را از جمله طرح‌های در دست اقدام سازمان بسیج حقوقدانان کشور دانست که در همه استانها و با همکاری حقوقدانان بسیجی در حال اجراست.
معاون حقوقی و امور مجلس رسانه ملی نیز در این دیدار بر لزوم همکاری بیشتر به منظور اثربخشی فعالیت های مشترک حقوقی و تعامل موثر و هدفمند در راستای تحقق منویات ابلاغی رهبر فرزانه انقلاب از جمله "سیاست های کلی نظام قانونگذاری" و "بیانیه گام دوم انقلاب" تاکید کرد.
حسن گروسی گفت: اهداف این تفاهم‌نامه شامل مواردی مانند همکاری در تبیین سیاست های کلی نظام قانونگذاری، حقوق و رسانه، تقویت حقوقی جبهه انقلاب، طراحی برنامه‌های تحلیلی، آموزشی و ترویجی در راستای مطالبات رهبر معظم انقلاب و اسناد بالادستی مانند قانون اساسی، سند چشم انداز، برنامه‌های پنج ساله توسعه، بیانیه گام دوم انقلاب و نقشه جامع علمی‌کشور است.
وی همچنین تولید مشترک محتوا و تحلیل های متقن حقوقی از رهنمودها مقام معظم رهبری، معرفی فارغ‌التحصیلان حقوقی نخبه بسیجی، طراحی و تولید میان برنامه‌های جذاب با موضوعات روز حقوقی با تاکید بر ترویج فرهنگ قانون مداری اقشار مختلف، صیانت از حقوق شهروندی، صیانت از تصمیمات و اقدامات نظام در عرصه‌های داخلی، منطقه ای و بین المللی، پوشش رسانه‌ای برنامه‌های حقوقی و طرح های ترویجی حقوقی و قضایی مورد توافق را از دیگر مهمترین مفاد این تفاهم نامه دانست.
در این جلسه همچنین مقرر شد به منظور تحقق اهداف این تفاهم نامه، نمایندگان طرفین در جلسات مستمر، طرح ها و برنامه‌های موردنظر را بررسی و به اطلاع رئیس سازمان حقوقدانان کشور و معاون حقوقی و امور مجلس رسانه ملی برسانند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما