امروز شنبه  ۲ مرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

سبقت اولین مسابقه‌ زنده تلویزیونی شبکه یک سیما

مشاهده ۸۶۹
۱۳۹۸/۱۲/۲۱- ۱۲:۳۹
سی‎امین قسمت مسابقه «سبقت» امشب 21 اسفند درحالی از شبکه یک روی آنتن می‎رود که این مسابقه به‎عنوان اولین مسابقه‌ زنده‌ تلویزیونی، نکات جالب و قابل تاملی را در ساختار تولید برنامه‌های سرگرمی و رقابتی در پیش گرفته است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برای نخستین بار، در یک برنامه تلویزیونی، مخاطب می تواند اجزای دکور و ارقام مندرج بر تصویر را، به‎هنگام و برخط کنترل کند.

به زبان ساده‌تر، واکنش مخاطب بلافاصله بر روند مسابقه تاثیر می‌گذارد. بیننده می‎تواند در لحظه صندلی‌ها را جابجا کند و تعیین کند که چه کسی به سوال پاسخ بدهد. در این مسابقه برای اولین بار از فناوری واقعیت افزوده و عناصر داینامیک و سه بعدی دریک برنامه زنده استفاده شده است. عناصر ثابت نیستند، شامل اعداد و ارقام و تصاویری هستند که در لحظه با واکنش مخاطب تغییر می‌کنند. نکته دیگر اینکه برای اولین بار از دکور مکاترونیکی متحرک دریک برنامه تلویزیونی زنده استفاده شده است. همچنین داده ای که واکنش مخاطب به واسطه واکنش خلق می‌کند درکسری از ثانیه به سرور می رسد، آنالیز می‌شود، به استودیو می‎‌آید و بر سیستم واقعیت افزوده و دکور متحرک تاثیر می‌گذارد.
مسابقه «سبقت»، هر روز، ساعت 23، از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما