امروز جمعه  ۴ اسفند ۱۴۰۲

جایگاه حضور قلب در دعا

مشاهده ۵۳۹
۱۳۹۹/۰۲/۱۰- ۱۰:۳۵

برنامه «جرعه‌ای از ماه» با بررسی حقیقت و آداب دعا در ماه مبارک رمضان از شبکه رادیویی گفت‌وگو تقدیم مخاطبان می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رضا صفری، تهیه‌کننده برنامه «جرعه‌ای از ماه» گفت: این برنامه ویژه ساعات افطار در ماه مبارک رمضان و بر محور گفت‌وگو با خداست که با بررسی مشتقات موضوع دعا اعم از حقیقت دعا، آثار دعا، آداب دعا، برکات دعا، موانع استجابت دعا، مظاهر استجابت دعا و موارد دیگر تقدیم روزه داران می‌شود. بنا به بر فرمایشات مقام معظم رهبری در روز نیمه شعبان و در دورانی که بیماری کرونا به صورت جهانی و فراگیر، انسان‌ها را درگیر کرده است، دعا و کمک به یکدیگر از راه‌هایی است که می‌تواند بلاها و بیماری‌ها را برطرف کند. در همین راستا یکی از بخش های برنامه به دعا و تضرع در خانه در ماه مبارک رمضان می‌پردازد، چراکه در وضعیت فعلی، شرایط حضور و برگزاری مراسم و آداب این ماه مانند سال‌های قبل وجود ندارد، می‌توان در همین فضا هم از خیرات و برکات این ماه بهره‌مند شد و به این درک رسید که هم اکنون بیش از هر زمان دیگری به دعا و گفت‌وگو با خداوند نیازمند هستیم.

وی افزود: در قسمت شرح دعای ابوحمزه ثمالی و دعای افتتاح نیز استاد میرباقری استاد پناهیان و استاد صدر حضور دارند که با توجه به محتوای این دعاها، به بررسی راه‌های تضرع به درگاه خداوند، توبه و راه و رسم پرهیزگاری می‌پردازند.گزارشگرانی نیز از مشهد مقدس مهمان برنامه هستند که درخصوص موضوع دعا نیز با این مجاوران صحبت می‌شود.

گفتنی است که برنامه«جرعه‌ای از ماه» هر روز ساعت 19:30 روی موج اف ام ردیف 103.5 مگاهرتز با حضور کارشناسان مذهبی از رادیو گفت‌وگو پخش می‌شود. مخاطبان رادیو گفت‌وگو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه‌های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 در ارتباط باشند.

امتیاز شما