امروز شنبه  ۲ مرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

مستند عبدالله در ایستگاه پایانی

مشاهده ۴۰۳
۱۳۹۹/۰۳/۰۳- ۱۴:۰۶
آخرین سکانس مستند تلویزیونی «عبدالله» که روایتی است از تولد تا شهادت شهید مدافع حرم شهید سردار حاج عبدالله اسکندریT عصر پنجشنبه اول خردادماه کلید زده شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در مراسمی‌ که به این مناسبت و هم‌زمان با ششمین سال شهادت شهید اسکندری برگزار شد، جمعی از مسئولان، خانواده شهدا از جمله همسر و فرزند شهید اسکندری، جانشین فرمانده سپاه فجر استان، رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر، مدیرکل و جمعی از مدیران صداوسیما حضور داشتند.

سهرابی مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس در این مراسم هم‎زمانی ضبط آخرین سکانس این مستند تلویزیونی با روز شهادت شهید اسکندری و آغاز چهلمین سال دفاع مقدس و سوم خرداد روز آزادی خرمشهر را موضوعی قابل تامل و جذاب برای عوامل تولید این مستند، خانواده و هم‎رزمان این شهید گرانقدر دانست.

وی با اشاره به اینکه دستور ساخت این مستند را رئیس سازمان صداوسیما در سفر به شیراز و دیدار با خانواده این شهید بزرگوار صادر کرده‎اند افزود: زندگی پر فراز و نشیب این سردار سر افراز در کنار خدمات زیادشان به انقلاب و دفاع مقدس و مردم استان فارس در کنار پیگیری مدیران ارشد صداوسیما برای تولید اثری فاخر کار را برای دست‎اندرکاران سخت کرد و اینک بحمدالله شاهد به ثمر نشستن کاری پژوهش محور هستیم که همه شاخص‎های یک کار تلویزیونی ارزشمند و ماندگار را دارد.

سهرابی گفت: در این کار تلویزیونی که هم‎زمان با تصویربرداری صحنه‌ها در ایران و سوریه تدوین آن هم به صورت موازی انجام شده است، برنامه‎سازان صداوسیمای فارس نگاهی هم به پیشینه دینی فارس و شیراز که مهد پرورش بزرگانی چون شهید اسکندری بوده است داشته‎اند.

مدیرکل صداوسیمای فارس مدت زمان در نظر گرفته برای این برنامه را ۱۲۰ دقیقه و محل ضبط آن را ایران و مناطق جنگی کشور سوریه اعلام کرد و اظهار امیدواری کرد که صداوسیمای فارس پس از این کار بتواند با پشتیبانی و حمایت مردم و مسئولان استان کارهای مشابه برای سایر شهدای گرانقدر استان را کلید بزند.

وی شهدا را از مهم‎ترین مولفه‌های قدرت ملت ایران توصیف کرد و گفت: در ۵ سال گذشته بیش از ۲۵ مستند از زندگی شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم در تلویزیون و ده‎ها نمایش رادیویی با موضوع ایثار، جهاد و شهادت و کارهای ارزشمندی در بخش موسیقی و سرود و همچنین فضای مجازی رسانه استانی تولید و پخش شده است و تولید برنامه‌های رسانه‎ای با این موضوع همچنان در دستور کار قرار دارد.

سهرابی در پایان از فرماندهان سپاه فجر استان به‎ویژه بردار غیاثی و سردار بوعلی که با جدیت پیگیر پیشرفت این اثر تلویزیونی بودند و کمک‎های قابل توجهی برای پیشبرد این برنامه داشته‎اند قدردانی کرد.

مستند تلویزیونی «عبدالله» به تهیه‎کنندگی عباس روزیطلب و کارگردانی حمید هاشم‎زاده در مدت زمان ١٢٠ دقیقه به زندگی نامه شهید عبدالله اسکندری از بدو تولد تا شهادت می‌پردازد.

مستند عبدالله نقش بی‎بدیلی در اشاعه فرهنگ شهادت دارد

جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: ساخت مستند تلویزیونی «عبدالله» در صداوسیمای مرکز فارس نقش ویژه‎ای در گسترش فرهنگ شهادت در جامعه دارد.

سردار یدالله بوعلی در این جلسه بیان کرد: ساخت مستند «عبدالله» با توجه به معرفی ابعاد شخصیتی این شهید والا مقام در مسیر زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای مدافع حرم و شهدای جنگ تحمیلی بی‎بدیل است.

وی اضافه کرد: ثبت چنین آثار فرهنگی- مذهبی می‎تواند منبع موثقی برای تحقیق در خصوص زندگی شهدا در استان باشد و این آثار در انتقال فرهنگ شهادت به آیندگان نقش موثر و تأثیرگذاری دارند.

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس در خصوص نقش شهدا در جامعه نیز اظهار کرد: افرادی که به شهادت نایل می‌شوند افرادی هستند که ویژگی‌های معنوی و معنایی بسیار زیادی داشته‎اند از این روست که شهدا افرادی خدایی بوده‎اند.

وی در پایان اقدام صداوسیمای مرکز فارس در تولید مستند «عبدالله» را اقدامی انقلابی و قابل تحسین عنوان کرد.

مستند عبدالله اثر فاخر در حوزه دفاع مقدس است

علی اسکندری فرزند شهید اسکندری نیز در این جلسه با تشکر از صداوسیمای مرکز فارس در خصوص تهیه مستند زندگینامه شهید اسکندری گفت: این مستند اثری فاخر و قابل اتکا در حوزه دفاع مقدس است.

فرزند شهید اسکندری اضافه کرد: این که  مستند «عبدالله» هم‎زمان با سالروز شهادت این شهید مدافع حرم به نقطه پایانی رسید نشان از اهمیت و همت مدیران صداوسیما مرکز فارس در به هدف رساندن این مستند بود.

وی اضافه کرد: در بازدیدی که از پشت صحنه این اثر داشتم شاهد حساسیت ویژه عوامل این اثر باهدف تولید اثری فاخر و در شأن شهدا بودم.

علی اسکندری با تاکید بر این که ساخت مستندهای فاخر نظیر مستند «عبدالله» اثری ماندگار می‎شود، یادآور شد: فرهنگ ایثار و شهادت است که مقام معظم رهبری نیز برآن تاکید دارد که این آثار با تولید محصولات فرهنگی نظیر مستندهای فاخر دفاع مقدس اشاعه پیدا می‌کنند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما