امروز يك شنبه  ۲۸ شهريور ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

حماسه ماندگار مردم ایران در سوگ آفتاب

مشاهده ۲۳۲
۱۳۹۹/۰۳/۱۱- ۱۳:۳۹
رادیوهای استانی، ویژه برنامه‌های مختلفی را به مناسبت فرا رسیدن سالروز ارتحال امام خمینی(ره) پخش می‎کنند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ویژه برنامه «در سوگ آفتاب» به مناسبت فرا رسیدن چهاردهم خرداد، سالروز رحلت بنیان‌گذار کبیر انقلاب حضرت روح‌الله(ره)،  به همت صدای استان مرکزی تولید و از 33 شبکه استانی به‌صورت هم‎زمان پخش می‌شود. ارائه الگویی مناسب از زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی امام راحل و بیان نمونه‌هایی از سبک زندگی ایشان در گفت‌وگو با کارشناسان و بررسی تالیفات موجود در این حوزه، محور اصلی این برنامه است که 14 خرداد از ساعت 10 تا 12 از رادیو استان مرکزی برای همه شبکه‌های استانی پخش می‌شود. از جمله بخش‌های برنامه «در سوگ آفتاب» می‌توان به سبک زندگی امام خمینی(ره) با کارشناسی دکتر خسروی، رئیس دانشگاه خمین و مولف چند اثر در خصوص زندگی امام راحل، خاطرات همراهان امام از اخلاق و منش جمعی ایشان از زبان آقایان‌ هاشمی و مرادی، گفت‌وگو با شاعران و شعرخوانی با حضور شعرای استانی و ملی، گزارشی از بیت تاریخی بنیان‌گذار کبیر انقلاب در خمین و همچنین گزارش‌هایی از شهر مقدس قم و حرم امام خمینی(ره)، قرائت پیام آیت‌الله دری نجف‌آبادی، کتاب‌شناسی امام خمینی(ره) و ... اشاره کرد.
صدای مرکز قم هم به همین مناسبت و با در نظر گرفتن سالروز قیام 15 خرداد 1342، ویژه برنامه «حماسه ماندگار» را روی آنتن می‌برد. این برنامه قرار است 15 خرداد از ساعت 10به صورت زنده از 33 شبکه استانی پخش شود. بسته‌های صوتی شنیدنی از شاهدان عینی قیام 15 خرداد، مستندهایی کوتاه از رویدادهای آن روز تاریخی، کلام امام و رهبری با محور 15 خرداد، گزارشی از بیت قدیمی امام خمینی(ره) در قم و بسته روزشمار 15 خرداد 42 تا 18 فروردین 43 از بخش‌های این برنامه است.
علاوه بر این ویژه برنامه‌های صدای استان‌ها هم برای روزهای 14 و 15 خرداد شامل مستند «مرثیه آفتاب» که روایتی از زندگی حضرت امام خمینی(ره)) و برنامه‌های ترکیبی و گفت‌وگو محور در خصوص قیام 15 خرداد است، تقدیم شنوندگان می‎شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما