امروز پنج شنبه  ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

مروری بر روند امضای برجام به مناسبت پنجمین سالگرد این توافق در شبکه پرس تی وی

مشاهده ۲۸۷
۱۳۹۹/۰۴/۲۲- ۱۲:۵۱
برنامه این هفته «ایران امروز» (Iran Today) در شبکه پرس تی وی به مناسبت پنجمین سالگرد برجام به نقد و بررسی روند امضای این توافق می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه به تهیه‌کنندگی ساتراپ شجاعی، اقدامات مدعیان احترام به قانون و پیمان‌های بین‌المللی در آمریکا و کنگره این کشور باتوجه به اعمال تحریم‌ها و محدودیت‌های خلاف نص صریح برجام بلافاصله پس از امضای این توافقنامه را به بحث و گفت‌وگو می‎گذارد.
در این برنامه برخی از این اقدامات از جمله تلاش آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان آن‌ها باهدف ضربه زدن به برنامه هسته‌ای ایران پیش و پس از برجام، ترور دانشمندان هسته‌ای ایران و ارسال بدافزارهایی به قصد خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران نقد و بررسی می‎شود.
این برنامه همچنین با اشاره به انفجار اخیر در تاسیسات نطنز و بررسی علل احتمالی آن به واکاوی راهکارهای ایران برای فشار بیشتر بر غرب برای پای بندی آن‎ها به وعده‌های خود می‎پردازد و نقش آژانس بین‌المللی انرژی هسته‎ای در جریان اجرای این توافق را بررسی می‌کند.
سوءاستفاده قدرت‎های بزرگ از آژانس بین‎المللی انرژی هسته‎ای برای جلوگیری از امضای NPT به‎دست اسرائیل و تسهیل دستیابی این رژیم به تولید انبوه سلاح هسته‌ای و نگاهی به فتوای رهبری مبنی بر حرمت ساخت بمب اتمی و تاکید ایران برای دستیابی به انرژی هسته‌ای برای اهداف صلح‌آمیز نظیر تولید برق و کاربردهای پزشکی و علمی از دیگر محورهای مهم بحث در این برنامه به شمار می‌روند.
«ایران امروز» با اجرای لیلا فرامرزی ساعت یک بامداد چهارشنبه 25 تیر از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه چهارشنبه در سه نوبت در ساعات 6، 13 و 18 و پنجشنبه در دو نوبت در ساعات 8 و 21 و جمعه ساعت 17 روی آنتن می‎رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما