امروز پنج شنبه  ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران سوژه داغ «هاشتاغ»

مشاهده ۳۳۱
۱۳۹۹/۰۵/۰۴- ۱۳:۴۵
حاشیه خبر:

 به سوژه داغ «هاشتاغ»

تعرض دو فروند جنگنده آمریکایی به یک فروند هواپیمای مسافربری ایران در آسمان سوریه، مهم‎ترین هشتگ شبکه‌های اجتماعی دنیای عرب است که در برنامه امشب «هاشتاغ» بررسی می‎شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ایجاد ترس و وجشت در شهروندان بی‎دفاع، به‎دست تروریسم آمریکایی با تعرض دو فروند جنگنده آمریکایی به یک فروند هواپیمای مسافربری ایران در آسمان سوریه و بازتاب آن در فضای مجازی جهان عرب، در این برنامه از «هاشتاغ» به بحث گذاشته می‎شود.
به گفته یکی از شاهدان عینی، این دو جنگنده به حدی به هواپیمای مسافربری ماهان نزدیک شدند که خلبان مجبور شد به طور ناگهانی ارتفاع کم کند که باعث مجروح شدن چند تن از مسافران شده است.
همچنین در این برنامه به صفحه توئیتر دکتر ظریف؛ وزیر امور خارجه کشورمان اشاره می‎شود که در خصوص حضور غیرقانونی نظامیان آمریکا در منطقه «التنف» واقع در شرق سوریه، نوشته است: «آمریکا به صورت غیرقانونی سرزمین یک کشور دیگر را اشغال می‌کند و سپس پرواز مسافربری از پیش برنامه‌ریزی شده را آزار می‌دهد، جان مسافران غیرنظامی‌بی‌گناه آن را به خطر می‌اندازد، به بهانه اینکه از نیروهای اشغالگر خود حفاظت کند.» واکنش لبنانی‌ها به سفر وزیر خارجه فرانسه به کشورشان، هشتگ پر بازدید دیگری است که بدان پرداخته می‎شود.
در این خصوص بیان می‌شود؛ در نخستین حرکت دیپلماتیک غربی پس از تشکیل دولت لبنان، وزیر خارجه فرانسه هم‎زمان با تداوم فشارهای اقتصادی و سیاسی آمریکا علیه لبنان، وارد بیروت شده و در نشست خبری با همتای لبنانی اش تاکید کرده است که می‌بایست قبل از درخواست هرگونه کمک بین‎المللی ابتدا اصلاحات انجام شود.
همچنین اشاره می‎شود؛ حضور وزیر خارجه فرانسه در مدارس کاتولیک در لبنان و قول‎هایش برای کمک مالی با انتقادات فراوانی روبه‎رو شده است به طوری که بسیاری از کاربران اهداف تفرقه افکنانه را بخش مهمی از سفر وزیر خارجه فرانسه دانسته‎اند.
«هاشتاغ» به تهیه‎کنندگی و کارگردانی محمد معین مقامی، نویسندگی محمد علوی و اجرای محمدالعامری، امشب 4 مرداد، ساعت 23:15 به وقت تهران از آنتن شبکه العالم پخش می‎شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما