امروز چهارشنبه  ۲۵ فروردين ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

هم‌زمان با چهل سالگی دفاع مقدس؛
هم‌زمان با چهل سالگی دفاع مقدس؛

آزیر قرمز برای چهل ساله شدن صداوسیمای مرکز بوشهر

مشاهده ۲۳۲
۱۳۹۹/۰۷/۰۱- ۱۲:۱۹
تعداد بازدید:232
مدیرکل صداوسیمای مرکز بوشهر با یادآوری روزهای آغاز فعالیت رسمی این شبکه گزارشی از عملکرد آن در این مدت ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سیدحسین ناظر مدیرکل صداوسیمای مرکز بوشهر  با بیان اینکه با آغاز جنگ تحمیلی بنا به درخواست‌ های مردم استان بوشهر برای پخش آژیر قرمز و اطلاعیه‌ های مربوط به جنگ در ابتدا راه اندازی شد گفت: در کنار صداوسیمای استان فارس که برای مردم استان بوشهر اطلاع‌ رسانی می‌کرد، صداوسیمای مرکز بوشهر  با پخش آژیر قرمز، به‌طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

او با اشاره به هم‌ زمانیِ چهل سالگی آغاز دفاع مقدس با چهل سالگی راه‌اندازی صداوسیمای مرکز بوشهر گفت: در این مدت ۱۸ میلیون دقیقه برنامه تولید و پخش شده است  که از این میزان ۱۱ میلیون دقیقه در رادیو و رادیونما، ۷ میلیون دقیقه در تلویزیون، و یک میلیون دقیقه در خبر و فضای مجازی به سمع و نظر مردم رسیده است.
 مدیرکل صداوسیمای مرکز بوشهر با تأکید بر مخاطب‌ محوری و افزایش میزان رضایتمندی مردم گفت: در این سال‌ها برنامه زنده تلویزیونی «شونشینی» با میانگین ۹۰ درصد مخاطب و ۸۲ درصد رضایتمندی، برنامه زنده رادیویی «سی مو سی تو» با میانگین ۶۵ درصد مخاطب و میانگین ۹۰ درصد رضایتمندی به‌عنوان پرمخاطب‌ ترین برنامه‌ های نشان‌ دار و برند صداوسیمای مرکز بوشهر بوده است.
 
وی افزود: در طول فرآیند فعالیت صداوسیمای مرکز بوشهر از آژیر قرمز تا چهل سالگی دفاع مقدس، هزار و ۳۰۰ دقیقه موسیقی در قالب ۲۶ اثر موسیقایی با مجوز حداکثری پخش از شبکه‌های سراسری و بیش از ۱۰۰ مجموعه تحقیقاتی و پژوهشی با ۱۳ هزار صفحه و هزار طرح افکارسنجی در موضوع‌ های مختلف تولید شده است.
 
مدیرکل صداوسیمای مرکز بوشهر از تلاش‌های کارکنان فنی به‌ویژه فرستنده‌ها در نقاط گوناگون استان به‌عنوان «مجاهدان خاموش» یاد کرد و گفت: روند رو به رشد زیرساخت‌ های فنی از یک فرستنده رادیویی یک کیلووات در روز‌های اول جنگ تحمیلی برای پخش آژیر قرمز شروع و به روند افزایشی خود ادامه داد تا این‌که در سال‌ های اخیر منتهی به چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به اوج خود رسید. پوشش ۹۶ درصدی جمعیتی فرستنده‌های دیجیتال، ایجاد امکان ارتباط زنده تلویزیونی سیار از طریق زمینی، ماهواره‌ای، اینترنتی و فیبر نوری از ۱۵ نقطه استان و افزایش واحد سیار و افتتاح اولین مرکز داده‌های (دیتاسنتر) رسانه ملی در استان‌ها از جمله این پیشرفت هاست.
 
وی با اشاره به حضور رسانه در همه مقاطع تاریخی انقلاب اسلامی، از جمله انعکاس رسانه‌ای بیش از ۱۵۰ راهپیمایی، ۴۰ انتخابات، دو هزار نماز جمعه و صد‌ها رویداد تلخ و شیرین سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گفت: در چهلمین سال نکوداشت پیروزی انقلاب اسلامی‌ با تولید بیش از ۱۲۰ هزار دقیقه برنامه و کسب تندیس و جایزه ویژه جشنواره صداوسیما به‌ عنوان بهترین برنامه‌ ساز تلویزیونی استان‌ها، برای مستند تلویزیونی «دریای خدمت»، برگ زرین دیگری بر افتخارات بوشهری‌ها افزوده شد.
 
سیدحسین ناظر با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۷۱ شهید رسانه ملی و ادای احترام به ۱۲۲ آزاده و هزار و ۱۰۰ جانباز رسانه ملی گفت: بیش از ۶۰ درصد ویژه‌ برنامه‌ های دفاع مقدس رسانه ملی در مراکز سی‌ و سه‌گانه استانی تولید و پخش می‌ شود و صداوسیمای مرکز بوشهر به‌ عنوان «یک پل از ۳۳ پل رسانه ملی» در سال بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بیش از ۶۰ هزار دقیقه برنامه در گستره استانی، ملی و فراملی تولید و پخش می‌کند.
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما