امروز دوشنبه  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

«بارش آفتاب» بر مزار سه شهید

مشاهده ۴۱۱
۱۳۹۹/۰۷/۰۲- ۱۵:۵۵

مستند «بارش آفتاب» درباره زندگی سه برادر شهید است که پنجشنبه این هفته از شبکه افق پخش می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شهیدان سید کاظم، سید جعفر و سید مهدی حجازی سه شهیدی هستند که زندگی آن‌ها دستمایه ساخت مستند «بارش آفتاب» شده است. این مستند ویژه مادر بزرگوار سه شهید و کاری از گروه تلویزیونی شاهد است که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران مرکز و استان مازندران و شهرستان گلوگاه، پنجشنبه سوم مهرماه ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد. تکرار این مستند را می توانید روز بعد ساعت 4 از همین شبکه ببینید.
همراه با شبکه افق «در جستجوی پلنگ ایرانی»
«در جستجوی پلنگ ایرانی» قصه تلاش یک گروه از محققان پلنگ ایرانی طی شش سال برای یافتن پلنگ ایرانی در مناطق کوهستانی و جنگلی البرز است. گروه تحقیق و تولید این فیلم در طول 6 سال در تکاپو هستند تا تصاویری از پلنگ ایرانی در جنگل های البرز مرکزی را با دوربین‌های تله ای به ثبت برسانند که در آخرین روزهای تصویربرداری ناگهان با یک خبر همه چیز تغییر می یابد. فتح الله امیری کارگردانی این مستند را بر عهده داشته است. «در جستجوی پلنگ ایرانی» را می توانید پنجشنبه سوم مهرماه ساعت 20 و تکرار آن را ساعت 8:30 روز جمعه از شبکه افق ببینید.
تماشای «قرص ماه» در افق
جهادگر شهید دکتر محمدمهدی فقیهی از جمله اساتید دانشگاهی در ایران بود که در زمینه داروسازی فعالیت های چشمگیری داشت. زندگی این جهادگر فداکار در مستند «قرص ماه» به تصویر کشیده شده است. این مستند را عادل معمارنیا تهیه و کارگردانی کرده است. «قرص ماه» را می توانید ساعت 23 پنجشنبه سوم مهرماه از شبکه افق تماشا کنید. تکرار این مستند روز بعد ساعت 12 روی آنتن می‌ رود.
قهرمان پارالمپیکی که از صفر شروع کرد
«نقطه‌ های برجسته» درباره فعالیت های تحصیلی، شغلی، اجتماعی و فرهنگی کسانی است که علیرغم معلولیت های جسمی‌ کم و بیش زیاد، کمبودهایشان مانع از پیشرفتشان نشده و حتی در برخی مواقع، بهتر از انسان‌ های معمولی در زندگی پیشرفت داشته اند. مسیح علایی مجری این برنامه که خود از ناحیه چشم دچار معلولیت است و در هر قسمت به گفت و گو با یکی از افراد معلول جامعه می‌ پردازد. در این برنامه راز روحیه قوی و تلاش وافر این افراد از زبان خودشان بیان می‌ شود. در این قسمت شاهد حضور یکی از قهرمانان کشورمان در مسابقات پاراالمپیک خواهیم بود؛ روح الله رستمی از قهرمانان معلول کشورمان در این برنامه به همراه مادرش حضور می یابد و درخصوص عامل اصلی موفقیت خود صحبت می‌کند. پیام ابراهیم پور تهیه کنندگی «نقطه‌ های برجسته» را بر عهده دارد که این هفته پنجشنبه سوم مهرماه ساعت 17 از شبکه افق پخش خواهد شد. بازپخش این برنامه برای ساعت یک بامداد روز بعد در نظر گرفته شده است.
یک فرمانده، یک جنگ
«یونیفورم» عنوان مجموعه مستندی درباره زندگی و خاطرات فرماندهان و امرای ارتش در دوران دفاع مقدس است، فرماندهانی که با جان و دل در خدمت میهن اسلامی‌بودند و اقدامات موثر آن‌ها، نقش تعیین‌کننده‌ ای در عملیات‌ ها داشت. در ششمین قسمت، پای خاطرات اسدالله معنوی خواهیم نشست. «یونیفورم» طی هفته دفاع مقدس هر روز غیر از جمعه‌ها ساعت 17:30 و تکرار آن ساعت 6 روز بعد از شبکه افق پخش می‌ شود.
حقایق جنگ هشت ساله «در پس غبار»
اسناد انگلیسی بعد از سال ها اسنادی بر اساس قانون آزاد سازی انتشار اسناد محرمانه؛ از آرشیو ملی بریتانیا منتشر شد، اوراقی که حقایق بسیاری را در مورد تاریخ معاصر ایران آشکار کرد. در این سندها به اقدامات پنج قدرت نظامی جهان شامل آمریکا، شوروی، انگلیس، فرانسه و آلمان و نیز فرمانبردارانشان در حاشیه خلیج فارس پرداخته شده است. مشخص شده است پشتیبانی‌ های بی سابقه نظامی و تسلیحاتی، سیاسی و اقتصادی همه قدرت‌ های نظامی از رژیم صدام هنگام تجاوز به ایران که شامل تحویل پیشرفته‌ ترین سلاح‌ ها و جنگ افزار‌های غربی و شرقی است و همچنین تامین امکانات تولید سلاح‌های شیمیایی کشور‌های غربی برای صدام، همزمان با اعمال شدید‌ترین تحریم‌ های آن زمان علیه ایران همراه بوده است. مستند «در پس غبار» درباره همین اسناد و حقایقی ساخته شده که در پی انتشار آن‌ها برملا شده است. این مستند ساعت 23 جمعه شب چهارم مهرماه روی آنتن شبکه افق می رود.
پدری که یکی از ما بود
مجموعه مستند «یکی از ما» درباره آدم‌ هایی است که نه فقط به فکر خودشان، بلکه در اندیشه یاری جامعه هستند، هر کاری که از دستشان بر می آید انجام می‌ دهند تا دیگران هم در دستاوردهای آن‌ها شریک باشند و سهمی‌ ببرند. سیزدهمین قسمت این مستند با عنوان «پدر»، درباره فعالیت های علی سلطان‌ زاده است، پایه‌ گذار موسسه نیکوکاری رعد الغدیر که در زمینه اشتغال معلولان فعالیت می‌ کند. «یکی از ما» را می‌ توانید جمعه 4 مهرماه ساعت 17 و تکرار آن را ساعت 12 روز بعد از شبکه افق تماشا کنید.

امتیاز شما