امروز جمعه  ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

حساب توئیتری هیسپان‌تی وی مسدود شد

مشاهده ۲۶۳
۱۳۹۹/۰۷/۱۴- ۱۴:۲۷
پس از آن که توئیتر، در ماه‌ های اخیر نیز حساب کاربری شبکه هیسپان‌ تی‌ وی معاونت‌ برون‌ مرزی صداوسیما را در مقطع شهادت سردار سلیمانی به طور موقت مسدود کرده بود، این بار این حساب به طور کامل از دسترس خارج شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این فرآیند از چهارشنبه هفته گذشته 9 مهر آغاز و توئیتر هیسپان‌ تی‌ وی بسته شد. در پی این اقدام، هیسپان‌ تی‌ وی پیگیر دلیل حذف حساب کاربری این شبکه از توئیتر شد که ایمیل ارسالی به مسئولان توئیتر بی‌ پاسخ ماند.
متعاقبا روز گذشته 13 مهر حساب کاربری جدیدی ایجاد شد که قبل از بارگذاری هرگونه محتوا، این حساب نیز مسدود شد که نشان می‌ دهد به احتمال زیاد نام شبکه هیسپان‌ تی‌ وی در لیست سیاه توئیتر قرار گرفته است. علاوه بر این، اکانت «خبرهای فوری» هیسپان‌ تی‌ وی در توئیتر نیز که از حدود شش‌ ماه پیش تاکنون فعال بود، از روز گذشته بسته شد و توئیتر در این زمینه نیز پاسخگوی پیگیری‌ های هیسپان‌ تی‌ وی نبوده است.
سانسور رسانه‌ ای شبکه‌های اجتماعی مختلف علیه پرس‌ تی‌ وی، هیسپان‌ تی‌ وی، خبرگزاری‌ ایران پرس، العالم و دیگر رسانه‌های معاونت‌ برون‌مرزی صداوسیما سابقه طولانی و مصادیق متعدد دارد و دروغین بودن ادعای آزادی بیان در این پلتفرم‌ ها از جمله توئیتر، فیس‌بوک، یوتیوب و ... را اثبات می‌ کند.
هیسپان‌ تی‌ وی شبکه اسپانیایی زبان رسانه ملی، از جایگاهی مهم در آمریکای لاتین برخوردار بوده و مورد توجه مخاطبان گوناگون، رسانه‌ ها و مقامات این کشور‌ها قرار رفته است. دیدگاه ضدامپریالیستی این شبکه، آن را که اولین شبکه اسپانیایی زبان از خاورمیانه است، از دیگر شبکه‌ های مشابهش متمایز می‌ کند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما