امروز پنج شنبه  ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

روایت «شکلات تلخ» از هویت کودکان کار؛ امروز از شبکه 5

مشاهده ۳۸۴
۱۳۹۹/۰۷/۱۹- ۱۰:۳۲
دوربین «شکلات تلخ» این هفته بر سر چهارراه‌ها و معابر مختلف شهر گذاشته می شود و در گفت و گو با کارشناسان، مسئولان، جامعه شناسان و روانشناسان، هویت کودکان کار را بررسی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این برنامه که آسیب های اجتماعی را بررسی می‌کند، این هفته کارشناسان به سوالاتی همچون «آیا کودکان کار بعد از ساماندهی می توانند به هویت واقعیشان بازگردند؟»، «آیا کودکان کار می توانند از شغل نامرغوبشان فاصله بگیرند و به مهارت و شغل سلامت فکر کنند؟»  یا «چگونه می توان آینده این کودکان را مدیریت کرد؟» پاسخ می دهند.

در این برنامه بازگشت کودکان به زندگی عادی، تغییرات ذهنی و تغییرات روحی و روانی برای رسیدن به هویت واقعی، معیارهای زندگی عادی و اولویت‌های آن بر زندگی بر سر چهارراه‌ها (در شرایط عادی و با استناد به تغییر روش زندگی) بررسی می‌ شود.

«شکلات تلخ» با واکاوی عادت یا عادت‌های اشتباه حتی به بهانه‌ رسیدن به ملزومات ابتدایی زندگی با علی‌گو، مدیر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت و گو می‌کند و تاثیر برخورد‌های روزانه‌ مردمی و ادبیات و لحن افراد در برخورد با کودکان کار را با حضور و کارشناسی روشنک زمان پور، روانشناس واکاوی خواهد کرد.

جایگاه قانون و مسئولیت‌ های اجتماعی و قانونی افراد مختلف از مسئولان تا آحاد جامعه، جامعه شناسان، روانشناسان و ... نیز از دیگر موضوعاتی است که سعید آرام، مدیر بهزیستی تهران و کیاسری، روانشناس آن‌ها را  تحلیل می‌ کنند.

در این برنامه با ادبیات کودکان کار در تامین معاش، میزان و نحوه‌ درآمدزایی و انتخاب محل استقرار آنان و داستان تغییر و بازگشت به هویت واقعی کودکان و نوجوانان کار و خیابان آشنا می‌شویم.

برنامه «شکلات تلخ» به تهیه کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی روزهای شنبه و سه شنبه، ساعت 13:30 و روزهای یکشنبه و چهار شنبه ساعت 00:30 دقیقه بامداد روی آنتن می رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما