امروز چهارشنبه  ۶ مرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

آغاز به کار رادیو وحدت؛ از ابتدای ربیع‌الاول

مشاهده ۶۸۵
۱۳۹۹/۰۷/۲۳- ۱۵:۲۷
رادیوی مناسبتی «وحدت» از ابتدای ربیع‌الاول (27 مهر) تا 17 ربیع‌الاول (13 آبان) روی موج 5/ 95 مگاهرتز روی آنتن می‌رود. آغاز به کار این رادیو یک روز پس از پایان کار رادیو اربعین خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مهدی مسعودی، مدیر رادیو وحدت، درباره این رادیو و هدف از راه‌ اندازی آن گفت: با توجه به اتفاقات اخیری که در جهان رخ داد، همچون توهین به پیامبر عظیم‌الشان اسلام (ص) و بازنشر دوباره کاریکاتورهای شارلی ابدو و نگاه تفرقه‌ آمیزی که در برخی کشورها نسبت به امت اسلام در حال توسعه یافتن است، این ضرورت احساس شد که رادیو وحدت در کنار شبکه‌های مناسبتی راه‌ اندازی شود.
وی اضافه کرد: امت اسلامی‌ باید انسجام را مد نظر قرار دهد و همه این‌ها ضرورتی را ایجاد کرد که معاون صدا برای اولین بار رادیویی را به عنوان وحدت راه اندازی کند.
به گفته مسعودی، برای این رادیوی 24 ساعته و برنامه‌ محور هم ویژه‌ برنامه‌های زنده و تأمینی درنظر گرفته شده است. برنامه‌های این رادیو در بخش شبانگاهی‌ نیز تصویری خواهد بود.
مسعودی درباره موضوع فعالیت این شبکه رادیویی نیز گفت: برنامه‌های ما در این رادیو مختص به رسول الله و هدف این است که همه امت اسلامی در هر مذهبی که هستند، زیر مجموعه این تفکر قرار گیرند. رویکرد ما وحدت بین شیعه و سنی ایران و گسترش نگاه برادری است. ما سعی داریم از علما و بزرگانشان و همچنین نمایندگانشان در این شبکه رادیویی بهره بگیریم.
مدیر رادیو وحدت با اشاره به تاکید رهبر انقلاب که اتحاد میان شیعه و سنی را مسئله ای اصل می دانند و می فرمایند مصلحتی در آن وجود ندارد، اظهار کرد: این رویکرد به عنوان محور بین‌ المللی نیز مدنظر قرار می‌ گیرد تا امت اسلامی زیر پرچم رسول اسلام (ص) قرار گیرند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما