امروز پنج شنبه  ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

درگیری چریک ها و شبه نظامیان در کلمبیا به روایت «آنچه جنگ برای ما به یادگار گذاشت»

مشاهده ۱۳۲
۱۳۹۹/۰۸/۱۰- ۱۴:۴۵
شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی، یکشنبه 11 آبان مستند «آنچه جنگ برای ما به یادگار گذاشت»، ساخته آلوارو آلتامیراندا کلمبیایی را روی آنتن می‌ برد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در مستند «آنچه جنگ برای ما به یادگار گذاشت» پیامدهای درگیری و جنگ مسلحانه در منطقه‌ ای حاصلخیز تحت عنوان «Montes de María» واقع در کشور کلمبیا واکاوی می‌شود.
منطقه‌ ای که در گذشته‌ های نه‌ چندان دور یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی کلمبیا بود، اما اخیرا به دلیل بی‌ توجهی دولت و همچنین فقدان سیاست های درست، این تولیدات به صفر رسیده و به محلی برای درگیری چریک ها و شبه نظامیان تبدیل شده است. به عبارتی دیگر، در منطقه کوهستانی «Montes de María»، کشاورزی جای خود را به جنگ و درگیری داده و سرنوشت و آینده مردم این منطقه را تحت تاثیر قرار داده و چیزی جز ویرانی و نقل مکان را برای ساکنان آن به دنبال نداشته است.
در این مستند با کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی در این منطقه نیز گفت‌ و گو و به دغدغه‌ های آن‌ ها از جمله عدم توجه و حمایت دولت از آن‌ ها و تاثیر این درگیری‌ ها بر تمامی وجوه زندگی آنان پرداخته می‌شود.
مستند «آنچه جنگ برای ما به یادگار گذاشت»، تولید سال 2017 هیسپان تی وی به تهیه‌ کنندگی آلوارو آلتامیراندا یکشنبه ساعت 3:30 به وقت تهران روی آنتن هیسپان تی وی می‎ رود و تکرار آن همان روز ساعات 8، 14 و 20:30 و روز پنجشنبه ساعت 30 دقیقه بامداد تقدیم مخاطبان می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما