امروز دوشنبه  ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

دکتر دارابی:
دکتر دارابی:

مرحوم آیت الله یزدی مجاهدی نستوه و وفاداری همیشگی برای ولایت بود

مشاهده ۶۳۱
۱۳۹۹/۰۹/۲۰- ۱۰:۱۵
تعداد بازدید:631
دکتر علی دارابی استاد دانشگاه در نوشته ای به مناسبت درگذشت آیت الله محمد یزدی، به ویژگی‌ های اخلاقی، شخصیتی، سیاسی و مبارزاتی این مجاهد نستوه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، وی در این نوشته به سابقه مبارزاتی مرحوم آیت الله محمد یزدی اشاره و خاطرنشان کرده است: او از مبارزان ثابت قدم و پیشگام در نهضت امام خمینی (ره) بود. زندان و تبعیدهایی را در دوران رژیم ستم شاهی برجان خرید اما دست از آرمان‌های اسلامی خود بر نداشت، بعد از انقلاب اسلامی در صف مقدم خدمت به انقلاب بود: امام جمعه موقت تهران، نمایندگی مجلس، ریاست قوه قضائیه، عضو مجلس خبرگان رهبری، عضو فقهای شورای نگهبان، ریاست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از دیگر مسئولیت های او بود.

این استاد علوم سیاسی و ارتباطات ادامه داده است: در دوران ریاست جمهوری ابوالحسن بنی صدر که اختلافات زیادی با رهبران انقلاب داشت از طرف شهیدان آیت الله بهشتی (رئیس قوه قضائیه)، شهید محمد علی رجایی (نخست وزیر) و آیت الله‌هاشمی رفسنجانی (رئیس مجلس شورای اسلامی) به عنوان حکم و نماینده این عزیزان در هیئت حل اختلاف با بنی صدر بود. این امر گویای وجاهت، منزلت و نفوذ آیت الله یزدی بود. (این هیئت به ابتکار امام خمینی تشکیل شده بود).
دکتر دارابی در ادامه به سابقه آشنایی خود با مرحوم آیت الله یزدی پرداخت و نوشت: من توفیق این را داشتم که شامگاه سه شنبه‌ ها سالیانی در منزل سازمانی ایشان (خیابان پاستور تهران) در سال های نخست انقلاب (۶۳-۵۹) به اتفاق جمعی از دوستان از جمله مهندس حسین محمدی، دکتر عبدالحسین روح الامینی، محسن آژینی، بیژن مقدم و دکتر حمید کاتوزیان در کلاس های درس اخلاق و شرح مبانی دینی و حقوقی قانون اساسی جمهوری اسلامی‌ شرکت می‌کردیم که کتاب « شرح و تفسیر قانون اساسی» آیت الله یزدی محصول دست نوشته‌ها و یادداشت های من و جمعی از دوستان در آن سال ها است.
معاون امور استان‌ های رسانه ملی  شجاعت، صداقت، صراحت، ثابت قدم در باورها، خدمت به مردم و محرومان، انقلابیگری و وفادار عمیق به انقلاب، نظام، ولایت و رهبری را از جمله خصوصیات مرحوم آیت الله یزدی برشمرده و تصریح کرده است: در طول این سال ها در هر فرصتی که فراهم می‌شد تجدید دیدار با ایشان را از دست نمی دادم. آخرین ملاقات من در سال ۱۳۹۵ در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بود که درباره «حفظ ارزشها و هویت انقلابی – اسلامی و برنامه‌های صدا و سیما» تأکید داشت. خدایش بیامرزد.
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما