امروز چهارشنبه  ۸ آذر ۱۴۰۲
در نشست هم‌ اندیشی شبکه آموزش و مدیران وزارت آموزش و پرورش مطرح شد،
در نشست هم‌ اندیشی شبکه آموزش و مدیران وزارت آموزش و پرورش مطرح شد،

بیش از ۷۵ درصد دانش آموزان، بیننده مدرسه تلویزیونی ایران

مشاهده ۹۰۱
۱۳۹۹/۰۹/۲۳- ۱۰:۵۹
تعداد بازدید:901

مدیر شبکه آموزش در نشست هم‌ اندیشی با مدیران وزارت آموزش و پرورش گفت: برنامه «مدرسه تلویزیونی ایران»در مدت پخش فصل جدید در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، در تهران و ۳۱ مرکز استان ۷۵ درصد مخاطب و در دیگر شهرها تا حدود ۸۵ درصد مخاطب داشته است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش در این نشست با بیان این آمار گفت: شاید پیش از این تصور بر این بود که دوران نظام متمرکز آموزشی به پایان راه خود رسیده است، اما موفقیت و فراگیری همراهی برنامه مدرسه تلویزیونی ایران به عنوان بازوی رسانه ای نظام آموزشی کشور در دوران شیوع ویروس کرونا، دوباره اهمیت قدرت و ضریب نفوذ رسانه ملی را یادآور شد.
وی تصریح کرد: با توجه به تغییر رفتاری که در بهره مندی از رسانه‌ هایی همچون تلویزیون در نظام آموزشی در دوران شیوع ویروس کرونا ایجاد شده است باید به فکر گنجاندن این شیوه به عنوان بخشی از نظام آموزشی در دوران پسا کرونا بود.
مدیر شبکه آموزش در ادامه با اشاره به رویکرد مثبت دانش آموزان برای بهره گیری از برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از لزوم برنامه ریزی مناسب برای یادآوری رشادت ها و ایثارگری‌های حاج قاسم سلیمانی در آستانه نخستین سالگرد شهادت این شهید والامقام‌ در این برنامه سخن گفت.

در ادامه این نشست مسگرزاده مدیرکل دوره متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با اشاره به موفقیت های روزافزون برنامه مدرسه تلویزیونی ایران به عنوان بازوی آموزشی وزارت آموزش و پرورش به منظور ایجاد فرصت برابر و عدالت آموزشی گفت: برای رشد بیش از پیش شیوه آموزش تلویزیونی، وزارت آموزش و پرورش، دبیرخانه ای کشوری به عنوان سنجش تحصیلی کشور و همچنین کارگروهی بارویکرد نقد و بررسی کیفیت تدریس معلمان در کلاس های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران ایجاد کرده است.

آذرکیش مدیرکل آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به نقش مهم صداوسیما در توسعه عدالت آموزشی و امکان دسترسی به آموزش های باکیفیت تر، بر ضرورت توجه به رویکردهای نوین آموزشی در شرایط کنونی و متناسب با تحولات آینده بازارکار تاکید کردند. وی همچنین آماده کردن دانش آموزان برای مواجهه با چالش های پیش رو از جمله تغییرات فزآینده تکنولوژی و ورود فناوری‌ های نوین را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست.
آذرکیش همچنین سردار شهید سلیمانی را تربیت یافته تمام ساحتی و الگویی برای نسل جوان با ویژگی‌های برجسته دانست و آمادگی خود را برای برگزاری برنامه‌ های متناسب با معرفی مکتب حاج قاسم، اعلام کرد.

سلطانیان مدیر کل متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش نیز در ادامه این نشست گفت: برای بهبود شرایط موجود و افزایش کیفیت برنامه مدرسه تلویزیون ایران لازم است که صداوسیما به ویژه شبکه آموزش پایگاه ستادی آموزش رسانه ملی بازخوردهایی را که از طرف دانش آموزان به عنوان مخاطبان اصلی این برنامه دریافت می‌ کند را در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهد.

امتیاز شما