امروز دوشنبه  ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

یادداشت سیما و متفاوت ترین یلدای قرن

مشاهده ۵۹۲
۱۳۹۹/۰۹/۳۰- ۱۰:۱۸
سیما درحالی به استقبال آخرین روز پاییز رفت که به دلیل شیوع ویروس کرونا، متفاوت ترین یلدای قرن نیز محسوب می‌شود. طولانی ترین شب سال برای همه ما ایرانیان یادآور سنت ها و آیین‌هایی است که با گردهمایی معنا می یافت و تازه کردن دیدار، توصیه شده ترین رسم این مناسبت بود. اما امسال به خاطر شرایط ویژه ای که در آن قرار داریم، خردمندانه ترین کار، عدم برگزاری گردهمایی و دیدار است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی دکترشاه آبادی معاون سیما در نوشته ای به مناسبت شب یلدا مردم را به درخانه ماندن تشویق کردوی دراین یادداشت نصریح کرد:

مسوولیت اصلی معاونت سیما در یلدای امسال این است که از یک سو مردم را از دور هم جمع شدن و رفتن به مهمانی برحذر دارد و از طرف دیگر، با تقویت نقش رسانه در سرگرمی و ایجاد نشاط و امید، گرما و لحظات زیبایی را به منازل مردم به ارمغان ببرد.

بنابراین سیما با شعار «درخانه بمانید ، ما به خانه‌های شما می آییم» جهت برنامه‌های خود را به سمت بازسازی آئین یلدا در قاب تلویزیون تنظیم کرده تا به طولانی ترین شب سال، روشنایی ببخشد.

وجه تمایز سیما در یلدای امسال این است که علاوه بر تولید و پخش برنامه اختصاصی،همه برنامه‌ها رنگ و بوی یلدایی پیدا کردند. به طور مثال، برنامه‌هایی چون «دستپخت» «ایرانیش»، «زوجی نو» و «سیم آخر» این ماموریت را یافتند تا حال و هوای این شب را زنده نگه دارند و برخی برنامه‌ها نظیر سیم آخر و انار زودتر به پیشواز شب یلدا رفتند. حتی برنامه ای چالشی چون «ثریا» و یا برنامه ای فرهنگی چون «شب های هنر» با این مناسبت تناسب یافته اند. ضمن این که برنامه‌های پرمخاطبی مثل «دورهمی»، «قندپهلو» و«رادیو هفت» که مدتی است پخش آنها به پایان رسیده، به عنوان هدیه ویژه سیما برای شب یلدای خاص امسال، تدارک دیده شده اند و روی آنتن می روند.

شب یلدای امسال علاوه بر کرونا با ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار نیز همزمان شده است. شبکه‌های سیما به همین مناسبت با برقراری ارتباط زنده با حرم مطهر حضرت عقیله بنی‌هاشم(س) امکان زیارت از راه دور را برای عاشقان و دلدادگان به ایشان مهیا کرده اند. همچنین برنامه‌های سیما بخش هایی را به مدافعان سلامت اختصاص داده اند. به طور ویژه یک مجموعه مستند با عنوان «پرستاران» هر شب روی آنتن شبکه یک می رود که به طور اختصاصی به بازنمایی ازخودگذشتگی‌های کادر درمان و طلایه داران مبارزه با کرونا می‌پردازد.

معاونت سیما برای امروز یکشنبه علاوه برسریال های شبانه از آغازین ساعات روز تا نیمه شب فردا هشت فیلم سینمایی هم پیشکش مخاطبان عزیز خواهد کرد.

به این امید که امشب را همه در خانه‌های خود بمانیم و با تماشای برنامه‌های سیما لحظات خود را به خوشی سپری کنیم تا بتوانیم در یلدای سال های آینده با ریشه کن شدن ویروس کرونا، باز هم با همه عزیزان مان و در سلامت پای تلویزیون جمع شویم.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما