امروز دوشنبه  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

داوران «میدون» در میدان پاسخگویی

مشاهده ۸۴۶
۱۳۹۹/۱۱/۰۶- ۱۷:۱۵

تهیه کننده و داوران برنامه «میدون» شبکه سه سیما دوشنبه 6 بهمن در امور مخاطبان اداره کل روابط عمومی رسانه ملی پاسخگوی تماس‌های مخاطبان با سامانه «162» شدند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، عوامل این برنامه به مدت یک ساعت پای تماس های مردم نشستند و به سوالات مردم در خصوص این برنامه و راه‌های رونق کسب و کار پاسخ دادند. بیشتر تماس های مردم به درخواست مشاوره برای راه اندازی کسب و کاار و چگونگی شرکت در این برنامه اختصاص داشت. عوامل این برنامه به طور مستقیم  در این مدت توانستند به 80تماس پاسخ دهند و 250 تماس نیز در سامانه ضبط شد تا به طور غیر مستقیم پاسخ داده شود.

تهیه کننده و داوران این برنامه پس از اتمام پاسخگویی در نشست خبری این برنامه که به صورت مجازی برگزار می‌شد به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. سید محمد حسین‌هاشمی تهیه کننده این برنامه در این نشست مطبوعاتی با بیان اینکه تلاش کردیم برنامه ای مردمی در حوزه کارآفرینی ارائه دهیم گفت: می خواستیم برنامه ای ارائه دهیم که در آن مردم بتوانند به راحتی از کسب و کارشان بگویند؛ ضمن اینکه برنامه ای درخور شأن رسانه ملی و منطبق با استانداردهای برنامه سازی و جذاب روی آنتن برود که نظر مخاطب را جلب کند.

وی افزود: ما برای ایجاد جذابیت در برنامه به جای استفاده از چهره‌های معروف از حضور کارشناسانی بهره بردیم که هر کدام در زمینه کسب و کار در کشور سرآمد هستند و در زمینه بازار کسب و کار، صادرات، تأسیس شبکه پخش محصولات، بازاریابی عرصه دیجیتال و فضای مجازی و استارتاپ ها و زمینه‌های علمی و دانشگاهی کسب و کار در کشور نمونه هستند.

هاشمی از فرصت حضور و ارائه ایده‌های 300 کسب و کار  و 187میلیارد تومان سرمایه گذاری مردمی‌برای کسب و کارهای جدید که در خلال پخش این برنامه تا کنون به انجام رسیده یاد کرد و گفت: به غیر از سرمایه گذاری سرمایه داران اصلی در بسیاری از موارد خود مردم برای سرمایه گذاری پیشقدم شده اند ضمن اینکه در بحث اشتغالزایی نیز آمار قابل توجهی ارائه شده که پخش این برنامه در پی داشته است.    

وی در زمینه پاسخگویی به تماس های مردمی نیز گفت: این استقبال پیش بینی می‌شد چراکه مردم همواره به دنبال مشاوره برای حل مشکلات اشتغال هستند و از روش های گوناگون تلاش می‌کنند با برنامه ارتباط برقرار کنند.

علیرضا یونچی داور برنامه « میدون» نیز این برنامه را بستر مناسب و اقدام مهمی در زمینه حمایت از کسب و کار دانست و با تأکید بر لزوم حمایت از کسب و کارهای مردمی از وزارتخانه‌های مرتبط خواست درهای وزارتخانه مطبوع خود را برای شکوفایی تولید در کشور بر روی نخبگان در زمینه تولید و کسب و کارهای مردمی‌بازبگذارند. وی پیشنهاد داد: مسئولان به طور مستقیم در این برنامه‌ها حضور یابند و از مشاوره‌های کارشناسان این حوزه استفاده کنند. یونچی از استقبال مردم از این برنامه و تأثیر آن بر کسب و کارهای تازه در اقصی نقاط کشور سخن گفت و از برنامه سازان خواست تا به جای ارائه برنامه‌های صرفا گفت و گو محور و اموزشی  در زمینه کسب و کار، در قالب های جذابی مانند مسابقه «میدون» مردم را برای یافتن راه‌های ایجاد کسب و کارهای جدید یاری دهند.

حسین مصطفی زاده داور دیگراین برنامه نیز با اشاره به تماس های مردم گفت: حس مردم درخصوص این برنامه به من انژی بیشتری برای کار داد. وی با بیان ایکه در تماس های امروز از تقاضای مشاوره برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه 20 میلیون تومان تامشاوره برای بهره وری از 40 میلیارد تجهیزات کنسرو سازی مطرح شد، افزود: بیشتر تماس ها به تشکر از برنامه و اشتیاق مردم به دانستن راه‌های ایجاد کسب و کار جدید اختصاص داشت که مایه دلگرمی‌برای سازندگان این برنامه است.

محمد امین حاج کاظمیان از جمله داوران این برنامه نیز با تأکید بر اینکه در این جنگ اقتصادی باید برنامه‌هایی که می تواند به کسب و کارهای جدید کمک کند بیشتر ساخته شود گفت: اینکه مردم برای حل مشکلات کارآفرینی خود احساس می‌کنند پناه دیگری جز این برنامه و مشاوره در آن ندارند مسئولیت ما را چند برابر می‌کند.

امیر حسین اسدی داور دیگر این برنامه نیز راه اندازی کسب وکار در این شرایط را کاری سخت توصیف کرد و گفت: برنامه «میدون» تلاش می‌کند ادبیات کسب و کار را به مردم بیاموزد و ما تلاش می‌کنیم در این برنامه تجربه خود را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهیم. وی با اشاره به اینکه در هفته روزی را به پاسخگویی و مشاوره رایگان به مردم در زمینه کسب و کار اختصاص داده است از استقبال مردم از تماس مستقیم با عوامل برنامه و تأثیر مثبت آن بر انگیزه سازندگان سخن گفت.

مینا مهرنوش از دیگر داوران این برنامه نیز با بیان مزیت های برنامه «میدون» گفت: این برنامه با شبکه سازی به ایجاد ارتباط بین سرمایه گذاران و متقاضیان ایجاد کسب و کار جدید کمک می‌کند. مهرنوش ایجاد انگیزه و حس امید در حوزه کسب وکار را از دیگر آثار این برنامه بر مخاطب دانست و افزود: اگاهی بخشی به مردم در زمینه چگونگی راه اندازی کسب و کار و آموزش به آن‌ها نیز از ویژگی‌های این برنامه است.     

امتیاز شما