امروز شنبه  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

مردم آسیای میانه با دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران آشنا می‌شوند
مردم آسیای میانه با دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران آشنا می‌شوند

پخش ویژه برنامه‌های رادیوهای اداره کل آسیای میانه معاونت برون مرزی رسانه ملی

مشاهده ۱۳۴
۱۳۹۹/۱۱/۱۳- ۱۴:۱۰
تعداد بازدید:134
رادیو های اداره کل آسیای میانه و قفقاز در معاونت برون مرزی صداوسیما برنامه‌های متنوعی را در دهه فجر روانه آنتن می کنند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «امام خمینی، رهبر محبوب»؛ «احیای معنویت»، «پاسخ انقلاب اسلامی‌به بحران‌های انسان معاصر»، «؛سیاست نه شرقی نه غربی در گفتمان انقلاب اسلامی»؛ «انقلاب اسلامی خالق نخبگان و قهرمانان»؛ «زنان، پیشگام در پیشبرد انقلاب اسلامی»؛ «هنر انقلاب اسلامی و سینمای فاخر»؛ «ایران، ایستاده در برابر تحریم»؛ «عوامل استمرار انقلاب اسلامی» و تهیه گزارش و مصاحبه‌هایی در خصوص دهه فجر انقلاب اسلامی از برنامه‌های اصلی تمام رادیو است که نویسندگی آن‌ها را گروه فرهنگ و معارف برون مرزی برعهده داشته و در هر رادیو زبانگردانی، ترجمه و دوبله بر روی متون اصلی انجام شده است.

همچنین سایت رادیوها به صورت روزانه اقدام به بارگذاری اخبار همراه با تفاسیری در ارتباط با انقلاب اسلامی و دستاوردهای 42 ساله و گالری عکس و ویدئو به صورت روزانه خواهند کرد.

رادیو آران www.aran.irib.ir

ویژه برنامه «انقلاب بایرامی» (عید انقلاب ) برنامه ای ترکیبی نمایشی مختص دهه مبارک فجر با ساختار کلامی‌پیامی‌به مدت ده روز و هر برنامه 45 دقیقه در هر قسمت به یک موضوع خاص از این ایام خواهد پرداخت.

از دیگر برنامه‌های این رادیو می توان به برنامه «سیز و بیز» برنامه ای دو سویه با مخاطبان یک برنامه 30 دقیقه ای با ساختار کلامی‌پیامی؛ برنامه «دانیشیق» (میزگرد ) 2 برنامه با ساختار کلامی‌پیامی آوایی هر برنامه 30 دقیقه؛ برنامه تفسیر خبری 5 برنامه با ساختار کلامی‌پیامی هر برنامه 15 دقیقه با حضور کارشناسان خارجی و داخلی بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی ؛ «بنرماه» معرفت گلستانی یا گلستان معرفت با موضوع ایام مبارک فجر 5برنامه 20 دقیقه ای؛ برنامه بولتن خبری یا باخیش 5 برنامه با ساختار کلامی‌پیامی‌به مدت 10 دقیقه و بررسی مطبوعات خارجی درباره انقلاب اسلامی؛ برنامه «حاق یولو» 2 برنامه با ساختار کلامی‌پیامی آوایی هر برنامه 50 دقیقه به عنوان برنامه مذهبی ظهرگاهی؛  خطبه‌های نماز جمعه یک برنامه 30 دقیقه ای و  «نغمه لر» نیز یک برنامه 30 دقیقه ای در باب اشعار انقلابی با حضور کارشناس مهمان  اشاره کرد.

رادیو آشوری www.assyrian.irib.ir

ویژه برنامه‌های رادیو آشوری به شرح ذیل است: مصاحبه با خانواده شهدای آشوری، مصاحبه با خانواده جانبازان آشوری، تقویم تاریخ، برنامه «ما و شما»، مجله خانواده، روی خط جوانی و مشاهیر آشوری که همه به موضوع انقلاب اسلامی و دستاوردهای 42 ساله انقلاب می‌پردازند.

رادیو تاجیکی .www. Parstoday.com

رادیو تاجیکی با پخش 12 برنامه 15 دقیقه ای با تهیه کنندگی مجید حاتم زاده مقدم و با موضوع تشریح علل و عوامل پیروزی انقلاب اسلامی از زبان کارشناسان آگاه، با مخاطبان همراه است.

رادیو تالشی www. Parstoday.com/tly این رادیو نیز در ایام دهه فجر با پخش 10 ویژه برنامه پیامی و کلامی‌با عنوان «رایحه نور» با تهیه کنندگی مصطفی سعیدی، به تشریح حضور بین المللی ج.ا.ا. در عرصه‌های گوناگون و تاثیرگذاری انقلاب اسلامی خواهد پرداخت.

رادیو آذری تبریز www. Aztabriz.irib.ir

پخش برنامه‌هایی متنوع و مفرح در دستور کار این رادیو است که عبارتند از: برنامه «ایلن سنه چای دئمیشم» گویندگان سجاد دشتی و اکرم رضایی تهیه کننده نرگس قماش حاجی با موضوع افتخار به میهن و رهبری از زمان انقلاب و ترویج آن به سایر کشورها، «پرسپکتیو» با موضوع ریشه‌های انقلاب، با گویندگی رباب قهرمان زاده و تهیه کنندگی نسرین میلانی زاده، «چراغ» حاوی فرمایشات رهبری در خصوص ایام ا.. ودهه فجر و حفظ ارزش ها، با همکاری اکرم رضایی به عنوان تهیه کننده و جعفر رضایی به عنوان گوینده،برنامه «سلام دینله ییجی» با موضوع شعار روز و اهمیت زنده نگه داشتن دهه فجر انقلاب اسلامی، برنامه «ایران بازاری» با موضوع لزوم تولید بیشتر در مقابل تحریم ها و تکیه بر توان داخلی (گوینده: رباب قهرمان زاده ، تهیه کننده:نرگس قماش حاجی)، برنامه «دونیا اوتن هفته ده» مختص تحولات جهان در دهه فجر با گویندگی علیرضا نوراللهی و تهیه کنندگی محمدرضا رحیمی، برنامه «شهید لر خیابانی» با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت ( تهیه کننده و گوینده: سجاد دشتی) ، «سیزه سلام» با موضوع پیام ها، اشعار و دلنوشته‌های مخاطبان(گوینده و تهیه کننده: سجاد دشتی)، «آچیق سوز» با موضوع تحولات منطقه در بعد سیاسی(تهیه کننده: محمد رضا رحیمی ،گوینده: علیرضا نوراللهی)، «ساچلان شعاعلار» با موضوع پیروزی انقلاب اسلامی (تهیه کننده :محمد رضا رحیمی)، «پنجره» با هدف پوشش مراسم و همایش هایی که در طول دهه در سطح شهر برگزار می‌شود (گوینده و تهیه کننده : سجاد دشتی)، «داهی لر» با هدف بررسی ابعاد شخصیت بزرگ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران 0تهیه کننده :حسن صادقی، گوینده: رباب قهرمان زاده)، برنامه «سینیق کورپو» با موضوع نقش رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در کشورهای مجاور ایران بعد از انقلاب(گوینده : علیرضا نوراللهی و تهیه کننده : نسرین میلانی زاده)، «اسلام غنچه لری» با موضوع آموزش مقاومت و ظلم ستیزی به کودکان (کاری از گروه نمایش کودک به سرپرستی اکرم رضایی)، پخش خطبه‌های نماز جمعه خطبه‌های نماز جمعه تبریز و باکو.

رادیو ترکمنی www. Parstoday.com/tk

این رادیو نیز با پخش برنامه‌هایی به شرح ذیل با مخاطبان همراه است: سایرا یار اولکام، جهان سیاست، خانه و خانواده، برنامه گوهر جوانی، چشمه ایمان، در محضر آفتاب، داستان شب ... همچنین مطابق روال سایر رادیو ها این رادیو هم با بارگذاری اخبار و تفاسیر و نیز ایجاد گالری عکس و ویدئو در این ایام ، سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را گرامی می دارد.

رادیو ترکی و استانبولی www. Parstoday.com/tr

این رادیو در دو بخش صبحگاهی و شبانگاهی با برنامه‌های متنوع به استقبال چهل و دومین سالگرد پیروزی قیام شکوهمند ملت ایران می رود: فهرست برنامه‌های صبحگاهی این رادیو که با تهیه کنندگی میترا دیده بان پخش می‌شوند، عبارتند از: امام خمینی رهبر محبوب، احیای معنویت، سیاست و دیانت، جایگاه اندیشه وحدت اسلامی، سیاست نه شرقی نه غربی، زنان پیشگام در پیشبرد انقلاب اسلامی، هنر انقلاب و سینمای فاخر، ایران ایستاده در برابر تحریم، عوامل استمرار انقلاب اسلامی، انقلاب اسلامی در مسیر احیای تمدن اسلامی است. فهرست برنامه‌های شبانگاهی رادیو به شرح ذیل است: سال ایستادگی و مقاومت ملت ایران، نگاهی به کنشگری ایران در عرصه ثبات و امنیت منطقه، پیشرفت ها و افتخارات در عرصه‌های علمی و فن آوری، چند جانبه گرایی محور سیاست خارجی ایران، مولفه‌های اقتدار و پویایی نظام جمهوری اسلامی از دیدگاه رهبری، تقویت اقتدار دفاعی و بازدارندگی، خط قرمز نظام و تضمین کننده استقلال و امنیت.

رادیو قزاقی www. Parstoday.com/kk

این رادیو هم با بارگذاری اخبار و تفاسیر و ایجاد گالری و آلبوم عکس و ویدئو و نیز برنامه‌هایی با موضوعات مختلفی همچون امام خمینی رهبر محبوب، احیای معنویت، سیاست و دیانت در انقلاب اسلامی، جایگاه اندیشه وحدت اسلامی در گفتمان انقلاب اسلامی، سیاست نه شرقی نه غربی در گفتمان انقلاب اسلامی و انقلاب اسلامی در مسیر تمدن اسلامی‌با مخاطبان همراه است.

رادیو ارمنی www. Parstoday.com/hy

در این رادیو برنامه‌هایی شامل: امام خمینی، رهبر محبوب، احیای معنویت: پاسخ انقلاب اسلامی‌به بحران‌های انسان معاصر، سیاست نه شرقی نه غربی در گفتمان انقلاب اسلامی، انقلاب اسلامی، خالق نخبگان و قهرمانان، زنان، پیشگام در پیشبرد انقلاب اسلامی، هنر انقلاب اسلامی و سینمای فاخر، ایران، ایستاده در برابر تحریم، عوامل استمرار انقلاب اسلامی و تهیه گزارش و مصاحبه‌های در خصوص دهه فجر انقلاب اسلامی تدارک دیده شده است. تهیه کنندگی تمامی این برنامه‌ها در رادیو ارمنی برعهده مرتضی احمدی است و گویندگی ویژه برنامه‌های دهه فجر رادیو ارمنی را شوغیک کشیشیان،آرتویت زهرابیان و کارینه راطیوس داوود برعهده دارند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما