امروز شنبه  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

از ترور عماد مغنیه تا انقلاب لیبی در «این هفته در تاریخ» هیسپان تی وی

مشاهده ۸۴
۱۳۹۹/۱۱/۲۶- ۱۶:۰۹
شبکه هیسپان تی وی در این قسمت از برنامه «این هفته در تاریخ » (Esta semana en la historia) به موضوعات ترور عماد مغنیه دبیر کل حزب الله لبنان، نسل‌کشی در گوآتمالا، بحران سیاسی اوکراین و انقلاب در لیبی می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ،برنامه «این هفته در تاریخ» که به مرور مهم‌ترین اتفاقات در تاریخ اشاره دارد و رویدادهای مرتبط را با استفاده از تصاویر آرشیوی و نریشن برای مخاطبان توضیح می دهد، در بخش نخست این برنامه نگاهی خواهد داشت به شهادت عماد مغنیه، از فرماندهان جنگ 33 روزه لبنان که در اثر اقدام یتروریستی به شهادت رسید. عماد مغنیه به «مرد سایه» در مقاومت اسلامی‌شهرت داشت و بسیاری او را مغز متفکر حزب ‌الله قلمداد می‌کردند. تاثیرگذاری مغنیه به حدی بود که دولت ایالات متحده برای دریافت هر اطلاعاتی از او جایزه تعیین کرده بود. عماد مغنیه در سال ۲۰۰۸ میلادی در دمشق ترور شد و به شهادت رسید. در ادامه این برنامه ضمن مروری به نسل‌کشی در گواتمالا و دست داشتن دولت وقت این کشور در جنایت بزرگی که به کشته شدن ده‌ها هزار بیگناه ختم شد، به واکاوی بحران سیاسی در اوکراین و برکناری ویکتور یانکوویچ از ریاست جمهوری این کشور پرداخته می‌شود. در ادامه به انقلاب لیبی در فوریه 2018 اشاره خواهد شد که به سرنگونی رژیم معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی منجر شد. در این بخش به مرور تحولات منجر به وقوع این انقلاب و تلاش ها برای از بین بردن آن پرداخته می‌شود.

برنامه«این هفته در تاریخ» کاری از واحد تولید برنامه‌های شبکه هیسپان تی وی است که از دوشنبه هر هفته تا یکشنبه هفته بعد در چند نوبت پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما