امروز شنبه  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

حضور جمعی از نمایندگان مجلس در پشت صحنه سریال «نون خ ٣»

مشاهده ۱۴۲
۱۳۹۹/۱۱/۲۸- ۰۸:۲۹
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پشت صحنه سریال «نون خ» بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،به نقل از باشگاه خبرنگاران همزمان با روزهای پایانی فیلمبرداری فصل سوم سریال «نون‌ خ» جمعی از نمایندگان با حضور در پشت صحنه این‌ سریال در جریان اخرین روند ساخت این سریال قرار گرفتند.

تاکنون حدود ۹۷ درصد تصویر برداری فصل سوم سریال «نون‌خ» انجام شده است.

این سریال قرار است نوروز۱۴۰۰ از شبکه یک سیما پخش شود.

در این بازدید احسان قاضی زاده‌هاشمی عضو شورای نظارت بر صداوسیما، پرویز اوسطی رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان، ابراهیم عزیزی نماینده کرمانشاه، سید جواد حسینی کیا نماینده سنقر، علیرضا زندیان نماینده بیجار، علی اکبر بسطامی نماینده ایلام، محسن فتحی نماینده سنندج، علی کریمی فیروزجایی نماینده بابل و عضو هیات رئیسه مجلس، حسن گروسی معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صدا و سیما، مجید زین العابدین مدیر شبکه یک سیما و برخی از مدیران معاونت سیما حضور داشتند.

احسان قاضی زاده‌هاشمی عضو شورای نظارت بر صداوسیما در حاشیه بازدید از پشت صحنه فصل سوم سریال «نون خ» گفت:این مجموعه از جمله سریال‌های موفق رسانه ملی در سال‌های اخیر است که با استقبال خوب بینندگان همراه شد.

عضو شورای نظارت بر صداوسیما با تاکید بر اینکه «نون خ»، به شایستگی به معرفی آداب و رسوم اقوام کرد ایرانی پرداخته است، آن را نمونه‌ای موفق در انعکاس همبستگی، وحدت و یکپارچگی تمام اقوام کشورمان توصیف کرد.

وى انتقال فرهنگ و آداب و رسوم منطقه غرب کشور و ظرفیت‌های بومی و ملی کشورمان، را از دیگر مولفه‌هاى موفق این اثر برشمرد.

قاضی زاده‌هاشمی خاطرنشان کرد: داستان «نون خ» نمادی از ایستادگی، مقاومت و همبستگی و همراهی بوده که تشریک مساعی جمعی مردم اعم از زن و مرد برای حل معضلات و مشکلاتشان را به زیبایی به تصویر درآورده است.

وی افزود: در فصل سوم سریال «نون خ» هم بی شک چنین نگاهی وجود دارد و یکی از نقاط قوت این سریال به روز بودن داستان آن است تا جایى که در این فصل به مساله کرونا نیز پرداخته مى شود.

قاضی زاده‌هاشمی ابراز امیدواری کرد این سریال که هم اکنون در مراح پایانی فیلم برداری بوده و قرار است نوروز ۱۴۰۰ به آنتن برسد بتواند ضمن جذب بالاى مخاطبان اوقات دلنشینی را برای بینندگان سیما نیز رقم بزند.

 نماینده بیجار استان کردستان در مجلس سریال «نون خ» را یک اثر استراتژیک رسانه ملى عنوان کرد که در شناخت و تبیین ظرفیت های مغفول مانده منطقه غرب کشور گام برداشته است.

علیرضا زندیان نماینده بیجار استان کردستان در مجلس در بازدید از پشت صحنه سریال «نون خ» ضمن عرض خداقوت به دست اندکاران این سریال گفت: راهبردی که سازمان صداوسیما برای معرفی فرهنگ های غنی کشورمان در پیش گرفته، قابل تقدیر است.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم از پخش دو فصل گذشته سریال «نون خ» گفت: آمار و شواهد نشان داد که این سریال حتی در استان‌هاى غیرکردزبان هم مورد توجه ویژه مخاطبان قرار گرفته است.

زندیان تاکید کرد: این سریال ها تنها جنبه سرگرمی ندارد بلکه از ابتکارات آن، معرفی آداب و فرهنگ مردم کردنشین و ظرفیت های غنی این منطقه بوده که همین نکات به جذابیت آن افزوده است.

نماینده مردم بیجار با بیان اینکه در این فصل علاوه بر معرفى گیاهان دارویى به ظرفیت های اقتصادی این منطقه از جمله وجود معادن طلا و سنگ آهن اشاره شده است،تصریح کرد: سریال «نون خ» به عنوان یک اثر استراتژیک رسانه ملى در خصوص شناخت و تبیین ظرفیت های مغفول مانده منطقه گام برداشته است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بیان ظرفیت ها و ویژگی‌های غرب کشور در ساخت سریال ها و مجموعه‌های تلویزیونی هم جنبه آموزنده خواهد داشت و هم می تواند به شناخت جامعه از این ظرفیت ها کمک کند تا در چرخه اقتصاد کشور نیز به کار آید.

علی اکبر بسطامی نماینده ایلام با قدردانی از صداوسیما برای ساخت سریالی با موضوع معرفی اقوام کردنشین گفت:ساخت چنین مجموعه ای متناسب با بوم منطقه و براى توجه دادن به ظرفیت های مناطق کردنشین یک ضرورت بود.

علی اکبر بسطامی نماینده ایلام با قدردانی از صداوسیما برای ساخت سریالی با موضوع معرفی اقوام کردنشین گفت:ساخت چنین مجموعه ای متناسب با بوم منطقه و براى توجه دادن به ظرفیت های مناطق کردنشین یک ضرورت بود.

وی افزود: دو فصل اول سریال «نون خ» که پخش شد بارقه‌های امید را ایجاد کرد و این سریال توانست مردم عزیز کشورمان را با فرهنگ و ظرفیت های منطقه کردنشین بیشتر آشنا کرد.

نماینده مردم استان ایلام در مجلس با اشاره به نقشی که کردهای غیور در نظام جمهوری اسلامی دارند تاکید کرد: منش و فرهنگ مردمی‌که با تکیه بر آموزه‌های دین و مکتب علوی در یک جغرافیایی خاص زندگی می‌کنند به شایستگی در این سریال به تصویر درآمده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم کردستان محب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) هستند و در همه مناسبت ها، در دفاع از نظام جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی پیش قراول هستند و رسانه ملی باید ایثار و فداکاری مردم این منطقه را با ساخت چنین مجموعه‌هایی ارج نهد.

بسطامی‌با تاکید بر لزوم داشتن اطلاعات جامع از فرهنگ منطقه غرب کشور گفت: در تولید اثار نمایشی، داشتن اطلاعات دقیق از فرهنگ و آداب و بکارگیرى الفاظ و کلمات که بار معنایى و حقوقی دارند، یک ضرورت است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ایلام ظرفیت های زیادی دارد اما مظلوم واقع شده است و ما امیدواریم ساخت چنین سریال های مربوط به مناطق کردنشین ادامه پیدا کند چون ما علاقه مندیم مردم بدانند فرهنگ و منش مردم این منطقه از چه ویژگی‌هایی برخوردار است.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر استان کرمانشاه در مجلس نیز در حاشیه بازدید از پشت صحنه سریال » نون خ» با بیان اینکه با زبان هنر می توان سطح علمی و نگرش مردم را ارتقاء داد گفت: با ساخت این سریال درک و شناخت مردم نسبت به کردزبانان کشورمان بیشتر شد و از ظرفیت های این منطقه آگاهى بیشتر پیدا کردند.

نماینده مردم سنقر با بیا این که دینداری، وحدت و همدلی مردم، غیرت و همتی که اهالی کردستان در دفاع مقدس از خود به نمایش گذاشتند باید به زبان هنر بیان شود افزود: یاری رساندن به هموطنان در اتفاقات و حوادثی همچون سیل، زلزله به زیبایی با زبان هنر در این مجموعه بیان شده است.

وی تاکید کرد: سریال «نون خ» توانسته است زوایایی جدید از منطقه غرب کشور را به نمایش درآورد و بیش از گذشته موجب همبستگی بیشتر اقوام شود. 

این سریال قرار است نوروز۱۴۰۰ از شبکه یک سیما پخش شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما