امروز چهارشنبه  ۲۵ فروردين ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

کوچک زاده:
کوچک زاده:

«انقلاب» را با «مقاومت» پیش بردیم

مشاهده ۱۰۹
۱۳۹۹/۱۲/۰۲- ۰۸:۲۵
تعداد بازدید:109
مدیر رادیو انقلاب گفت: با توجه به وضعیت حاکم بر کشور در سال جاری در دوسطح داخلی و بین المللی، توجه به کلان گفتمان مقاومت یک مفهوم کاملا ضروری برای برنامه سازان ما بوده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،امسال شبکه رادیویی «انقلاب» از ابتدای بهمن ماه و به مناسبت فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی‌کار خود را آغاز کرد و طبق برنامه ریزی از پیش تعیین شده، در روز 30 بهمن ماه هم به کار خود پایان داد.

رضا کوچک زاده» مدیر رادیو انقلاب در گفت و گو با خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که مهم ترین دغدغه ای که رادیو انقلاب امسال در خصوص در آن خصوص اقدام به برنامه سازی کرده چه بوده و تا چه اندازه در این موضوع موفق بوده است؟، گفت: روشنگری در قبال عملکرد چله اول، خنثی سازی برنامه‌های رسانه ای دشمن و تبیین مسیر فراروی گام دوم انقلاب،  از دغدغه‌های اصلی رادیو انقلاب در بازه ی فعالیت یک ماهه اش بود. بدین معنا که تلاش شد تا عملکرد گذشته مسیر انقلاب اسلامی از منظر کارآمدی، تقویت عزت ملی، تحقق شعارهای اساسی انقلاب همچون «استقلال»، «آزادی»، «نظام سازی اسلامی»، «تحقق عدالت توزیعی» و ... را برای نسل های کنونی جامعه که فضای قبل از انقلاب را ندیده اند، بازخوانی و بازنمایی شوند.

وی ادامه داد: تبیین کارآمدی، مقابله با تطهیر سازی رژیم پهلوی و خنثی سازی جنگ نرم دشمن در حد بضاعت این رادیو، از جمله دغدغه‌های مورد نظر دست اندرکاران و برنامه سازان بوده است. همچنین بررسی سرفصل ها  و اهداف بیانیه گام دوم انقلاب و تبین آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی در مسیر پیش رو نیز دغدغه ای مهم بود که تا حد زیادی در این رادیو به آن پرداخته ایم و تلاش های مهمی را در این زمینه به روی آنتن برده ایم. بهره گیری از جمع زیادی از کارشناسان خبره در برنامه‌های گفتگویی، تولیدبرنامه‌های مستند با بهره گیری از ابزارهای نوین رسانه ای که با توجه به سطح کیفی مناسب این برنامه‌ها پاسخگویی به این دغدغه‌ها و اقناع مخاطبین این رادیو تا حد زیادی راضی کننده بود.

وی همچنین درباره اینکه موضوع مقاومت، امسال چه جایگاهی در حوزه برنامه سازی در رادیو انقلاب داشته است؟، توضیح داد: با توجه به وضعیت حاکم بر کشور در سال جاری در دوسطح داخلی و بین المللی، توجه به کلان گفتمان مقاومت یک مفهوم کاملا ضروری برای برنامه سازان ما بوده است. در دی ماه سال جاری که شاهد اولین سالگرد شهادت سردار دلها شهید سلیمانی بودیم که همچنان جوشش خون سردار در جامعه فوران دارد و منطقه ما نیز روز به روز به سمت این گفتمان بیشتر جذب می‌شود شاهد فعالیت یکماهه رادیو مقاومت در معاونت صدا بودیم که تلاش شده تا ابعاد مختلف مکتب شهید سلیمانی شناسایی و معرفی بشود.

وی تاکید کرد: دشمن نیز فشارهای خود را بیش از پیش توسعه داده و سخت ترین نظام تحریمی خود را با فشار حداکثری بر ملت ما تحمیل کرده، اما، ملت غیور ایران با مقاومت خود تمام نقشه‌های دشمن را به شکست کشانده است. با درک این موضوع  و در ادامه فعالیت رادیو مقاومت ما تلاش داشته ایم با تبیین مفهومی موضوع مقاومت و چگونگی جریان سازی آن در جامعه تلفیق مناسبی از این مهم را در برنامه‌های رادیو انقلاب ارائه نماییم.

وی در پایان گفت: تبیین اقتصاد مقاومتی، مکتب شهید سلیمانی، عزت در سیاست خارجی، تکیه بر گفتمان ما می توانیم، تشریح عمق راهبردی انقلاب اسلامی در منطقه و نظام بین الملل و تاکید مکرر  بر توان داخلی در خنثی سازی تهدیدات  از جمله مفاهیم پرکاربرد حوزه مقاومت در برنامه‌های رادیو انقلاب بوده است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما