امروز شنبه  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

علی سلیمانی:
علی سلیمانی:

شجاعت رسانه ملی در ساخت «دادستان»

مشاهده ۱۴۹
۱۳۹۹/۱۲/۰۵- ۰۸:۱۵
تعداد بازدید:149
بازیگر سریال «دادستان» گفت: مسئولان تلویزیون با تولید سریال «دادستان» این شجاعت را نشان دادند که به مسائلی همچون اختلاس، آقازاده‌ها و ... می‌پردازند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،علی سلیمانی سرنسری بازیگر نقش «صادق» در سریال «دادستان» در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس گفت: از ویژگی‌های نقش صادق برای من این بود که دو فضا را تجربه می‌کند؛ هم فضای پلیسی امنیتی و هم فضای نفوذ به گروه خلافکار. در فضای نفوذ به گروه‌های خلافکار فضای دراماتیک خوبی ایجاد می‌شود. هیچ یک از نقش ها این ویژگی را ندارد که هم در فضای مثبت و هم در فضای منفی بازی داشته باشد. به نظرم نقش خیلی خاصی است و برایم جالب بود و هر بازیگری دوست دارد خودش را به چالش بکشد؛ من هم با این نقش خودم را به چالش کشیدم.

**تلویزیون در ساخت «دادستان» شجاعت نشان داد

وی درباره روند داستان و ایجاد فضای گفتمان‌سازی و عدالت خواهی و مطالبه گری در رسانه ملی، گفت: اولین بار است که تلویزیون شجاعت به خرج می‌دهد حرف‌هایی که مردم علیه مسئولین مختلف کشور (قضایی، مقننه و مجریه) می‌زنند را بازگو می‌کند و مطالبه‌گری را مطرح می‌کند. در سریال حرف‌هایی را می‌شنویم که در خیابان و از افراد عادی جامعه می‌شنویم.

سلیمانی تصریح کرد: تلویزیون و مدیران آن این شجاعت را به خرج دادند که حرف‌هایی که مطالبه‌گر است و در  سریال می‌بینیم را بزنند. مطالبه‌گری از این جنس که  فردی که در امریکا تحصیل کرده و ماهی ۸۰ میلیون دریافتی دارد برای مردم چه کار کرده و به کدام درد مردم رسیدگی می‌کند؟ یا مطالبه گری از این جنس که چرا خیلی چیزها سر جایش نیست.  در حالی که مردم و مسئولین هر دو یک نقطه مشترک دارند آن هم عدالت‌خواهی است که از شعارهای انقلاب است و باید محقق می‌شد اما سهم مسئولین و مردم متفاوت است.

**آثاری نظیر «دادستان» همه را به چالش می‌کشد

بازیگر سریال‌های پربیننده تلویزیون در ادامه گفت: مسئولین تلویزیون با تولید سریال «دادستان» این شجاعت را نشان دادند که به مسائلی همچون اختلاس، آقازاده‌ها، اختلاس سه هزار میلیاردی و...  بپردازند. نمایش این سریال فضای فرهنگی جدیدی را نوید می‌دهد. این دست آثار هم مردم و هم هنرمندها را به چالش می‌کشد.

**سریال کاملا نزدیک به واقعیت جامعه است

وی درباره برخی نقدهایی که به سریال وارد شده و آن را شعارزده می‌دانند گفت: سوالم این است  شعار بد است؟ خیلی از انقلاب‌ها و تغییرات با شعار به وجود آمده است. می‌بینیم در فضای مجازی جملات مشهور از زبان آدم‌های بزرگ عنوان می‌شود. شعار اگر خوب گفته شود خیلی خوب است. برخی می‌گویند شعار خوب گفته نمی‌شود اما به زعم من اکثر قریب به اتفاق شعارها در لایه دراماتیک قصه گفته می‌شود و اصلا شعاری نیست و کاملا نزدیک به واقعیت جامعه است؛ برخی ممکن است اغراق‌گویی شده باشد که لازمه کار نمایش است. به نظرم در سریال جایگاه خوبی را اکثر قریب به اتفاق شعارها پیدا کرده‌اند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما