امروز چهارشنبه  ۲۵ فروردين ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

کتاب«اطلس خط؛ تحقیق در خطوط اسلامی» به چاپ سوم رسید

مشاهده ۱۰۹
۱۳۹۹/۱۲/۰۹- ۰۹:۱۲
انتشارات سروش چاپ سوم کتاب «اطلس خط؛ تحقیق در خطوط اسلامی» تألیف و تصنیف حبیب‌ الله فضائلی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حبیب‌الله فضائلی(1301- 1376) نامی آشنا برای همه اصحاب قلم و راهیان هنر زیبانویسی است. آثار تعلیمی و پژوهشی باقی‌مانده از استاد، دو کتاب اطلس خط و تعلیم خط، دو فرهنگ بزرگ خط و مرجع اصیل و ماندگار در حوزه تعلیم و پژوهش‌ است.

اطلس خط حاصل هفده سال جست‌ و جوی استاد فضائلی در جغرافیای هنر خوشنویسی است؛ دایره‌المعارفی جامع از تاریخ خط و خطاطی ایران و جهان اسلام که گلچینی از بوستان‌های زیبا و رنگ‌رنگ زیبانویسی را در طی تاریخ تحوّل این هنر به دست می‌دهد.

نویسنده در سال‌های تلاش برای تألیف و جمع‌آوری این گوهر از دو اصل «تدوین منبعی معتبر و بی‌شبهه از جغرافیای خوشنویسی در سرزمین‌های اسلامی و تدوین مرجعی از بنیاد و پیدایش انواع خطوط، تطور و دگرگونی خطوط، نام‌ها و نشان‌ها از استادان زبده‌کار خوشنویسی با وجه تسمیه خطوط در طول تاریخ و روایت سرگذشت آن استادان» چشم نمی‌پوشد.

اطلس خط و تعلیم خط دو اثر گرانبها و مکمل هم‌ هستند که هیچ هنرآموز و هنردوستی که به خوشنویسی علاقه یا ارتباطی دارد، از آنها بی‌نیاز نیست.

چاپ سوم این اثر در 696 صفحۀ مصور رحلی، شمارگان 500 نسخه و با قیمت 220000 تومان در انتشارات سروش در اختیار علاقه مندان به مباحث این حوزه قرار گرفته است.

برای تهیه این کتاب می‌ توانید از طریق فروشگاه با شمارۀ 88310610 و یا فروشگاه اینترنتی با شمارۀ 66415401 تماس بگیرید. همچنین از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ انتشارات سروش به شماره 09921605119 و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام کنید.

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما