امروز سه شنبه  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

قدردانی بنیاد بین المللی الغدیر از شبکه آفتاب

مشاهده ۱۵۷
۱۳۹۹/۱۲/۲۵- ۱۰:۱۳
در مراسمی از مدیرکل صداوسیمای استان مرکزی و دست اندرکاران برگزاری همایش ملی «علل و پیامد‌های فقر فرهنگی و فرهنگ فقر در سیره امام علی (ع)» قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، به همت بنیاد بین المللی غدیر، در مراسمی از تلاش داریوش دبیقی، مدیرکل شبکه آفتاب و دست اندرکاران برگزاری همایش ملی «علل و پیامد‌های فقر فرهنگی و فرهنگ فقر در سیره امام علی (ع) در اراک» قدردانی شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه شهر اراک، در این مراسم، علوم اسلامی را چراغ راه انسان‌ها و وسیله ای برای رسیدن به کمال و معرفت دانست و گفت: کمال واقعی در علم و دانش، معرفت و عقلانیت است.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: علم، چراغ راه بشریت است که خداوند در اختیار انسان قرار داده تا راه و مسیر کمال و سعادت را به خوبی طی کند و افراد باید برای دست‌یابی به سعادت ابدی و اخروی بیش از گذشته به دنبال علم و دانش همراه با معنویت و تقوا باشند.

وی بزرگترین هدف علم و دانش را رسیدن به کمال و قرب الهی بیان کرد که باید مورد توجه ما باشد و از علوم باید به گونه‌ای استفاده شود  که بشریت به هدف آفرینش خود دست پیدا کند.

آیت الله دری نجف آبادی گفت: انقلاب اسلامی فرصتی بسیار مغتنم برای اهل علم ایجاد کرده که بتوانند از علوم دینی و معارف به خوبی استفاده کنند و با استفاده از این گنج‌های عظیم که در اختیار آن‌ها است، به قله‌های بلند سعادت دست یابند.

رئیس بنیاد بین المللی غدیر در استان، نهج البلاغه را بعد از قرآن کریم، بزرگترین سرمایه بشریت دانست و گفت: علم واقعی علمی است که آدمی را به سعادت و کمال برساند تا علاوه بر اینکه خود را در مسیر هدایت قرار می‌دهد ، دیگران را نیز در این راه قرار دهد.

مدیرکل صداوسیمای استان مرکزی، هم در این مراسم با اشاره به فراز و فرود‌های امسال گفت: با وجود محدودیت‌های کرونایی، مناسبت‌های ملی و مذهبی چون گذشته از رسانه استانی منعکس شد.

دبیقی افزود: همکاران رسانه به ویژه تلاشگران سازمان صداوسیما در کنار کادر درمان و دستگاه‌های خدمات رسان قرار گرفتند و با وجود تهدید‌های این بیماری لحظه‌ای دست از کار نکشیدند.

وی در ادامه به تولیدات تلویزیونی شبکه آفتاب در زمینه تفسیر موضوعی قرآن و نهج البلاغه اشاره کرد و گفت: 50  برنامه تفسیر موضوعی قرآن کریم و 50 برنامه با محور تفسیر خطبه‌های نهج البلاغه به بیان آیت الله دری نجف آبادی در شبکه آفتاب ضبط و تولید شده است که به زودی از همه شبکه‌های استانی و ملی پخش می‌شود.

مدیرکل صداوسیمای استان تولید و پخش ۳ هزار و ۴۸۰ دقیقه با ۱۵ عنوان برنامه رادیویی، ۲ هزار و ۲۶۰ دقیقه در قالب ۲۷ برنامه تلویزیونی، ۶۲۶ دقیقه برنامه خبری و ۲۴۵ عنوان برنامه در فضای مجازی با موضوع غدیر و سیره امام علی (ع) را از دیگر اقدامات شبکه آفتاب عنوان کرد.

در پایان این مراسم از تلاش و زحمات مدیرکل صداوسیمای استان مرکزی و تعدادی از دست اندرکاران برگزاری همایش ملی «علل و پیامد‌های فقر فرهنگی و فرهنگ فقر در سیره امام علی (ع) در اراک» قدردانی و از تولیدات تلویزیونی تفسیر موضوعی قرآن کریم و درس تفسیر خطبه‌های نهج البلاغه به بیان آیت الله دری نجف آبادی رونمایی شد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما