امروز شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۱
به ابتکار رادیو ملی قزاقستان برگزار شد
به ابتکار رادیو ملی قزاقستان برگزار شد

«پل رادیویی» برخط رادیوهای قزاق زبان به مناسبت عید نوروز

مشاهده ۳۷۳
۱۴۰۰/۰۱/۱۴- ۱۱:۳۹
تعداد بازدید:373

به ابتکار رادیو ملی قزاقستان، «پل رادیویی» برخط رادیوهای قزاق زبان به مناسبت عید نوروز در روز 17 مارس (27 اسفندماه 1399) با حضور رادیو قزاقی معاونت برون مرزی رسانه ملی و سایت قزاقی پارس تودی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این پل رادیویی به مناسبت عید سعید نوروز، با حضور رادیوهای قزاق زبان قزاقستان، جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، مغولستان، قرقیزستان و جمهوری خودمختار تاتارستان روسیه برقرار شد و در آن هر یک از رادیوها به بیان سنت های نوروزی و آداب و رسوم کشورهای خود پرداختند.

برهان حشتمی، مدیر کل رادیوهای آسیای میانه و قفقاز معاونت برون مرزی در این پل رادیویی، ضمن تبریک نوروز و یکصد سالگی رادیو قزاقستان ازدعوت به این گردهمایی و پل رادیویی تشکر و تاکید کرد: « همزمان بودن جشن تولد رادیو قزاقستان با تولد نوروز را به فال نیک می‌گیریم و امید داریم که با دعوت رادیو قزاقی معاونت برون مرزی رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران به جشن باشکوه و مبارک یکصد سالگی رادیو قزاقستان، زمینه همکاری و همبستگی رادیو قزاقستان و رادیو قزاقی ایران و پارس تودی قزاقی فراهم شود و یکصد سالگی رادیو قزاقستان را به واقعه ای به یاد ماندنی برای همه ما و شما تبدیل کند.»

همچنین گوهرعمرخان اوا تبعه قزاق، مترجم و گوینده رادیو قزاقی معاونت برون مرزی رسانه ملی در خصوص اهداف این گردهمایی و پل رادیویی گفت: رادیو قزاقستان با هدف ترویج و تبلیغ احیای پاسداشت عید نوروز در میان مردم قزاقستان و همه قزاق زبان‌های دنیا این « پل رادیویی » را با حضور رادیوهای کشورهایی که به زبان قزاقی برنامه رادیویی پخش می‌کنند، برگزار کرده است. وی خاطرنشان کرد: رادیو قزاقستان سعی دارد در سال های آینده نیز برقراری این«پل رادیویی» را با برنامه ریزی بهتر و کامل تری ادامه دهد.

رادیو قزاقی معاونت برون مرزی در سال 1374 تاسیس شده است  و علاوه برقزاقستان ،کشورهای ازبکستان و قرقیزستان و غیره را نیز تحت پوشش خود دارد. محور برنامه‌های رادیو قزاقی در زمینه رویدادهای ایران و جهان، تفسیر و مسائل اجتماعی و مذهبی بوده و هر روز از ساعت 17:20 الی 17:50 به مدت 30 دقیقه برنامه و نیز 30 دقیقه تکرار پخش دارد. از برنامه‌های شاخص این رادیو می توان به برنامه‌های راهی به سوی نور، مشاهیر ایرانی، زندگی در غرب، درک مکتب امام خمینی(ره) ، ایران گشت، فارسی بیاموزیم، برنامه‌های مناسبی و مذهبی و ....اشاره کرد.

امتیاز شما