امروز جمعه  ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

نمایش رادیویی «استاد بزرگ» شطرنج ایران را بشنوید

مشاهده ۹۸
۱۴۰۰/۰۱/۱۴- ۱۶:۱۲
سریال رادیویی «استاد بزرگ» در قالب نمایش رادیویی از دو شبکه رادیویی نمایش و ورزش پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نمایش رادیویی «استاد بزرگ» به سفارش شبکه ورزش در 12 قسمت توسط مرضیه بامیری نوشته شده است.

این نمایش رادیویی بر اساس زندگی «آرین غلامی» استاد بزرگ شطرنج ایران که در حال حاضر 18 سال دارد، نوشته شده  و از آنجایی که از شش سالگی تا شانزده سالگی او را روایت می‌کند و ماجرایی جز مسابقات وجود ندارد، نویسنده از چاشنی تخیل برای حفظ جذابیت اثر در برخی قسمت ها بهره گرفته است.

آرین غلامی در شش سالگی وارد  عرصه ی شطرنج می‌شود و در چهارده سالگی وقتی در مسابقات جهانی ریلتون سوّئد مقابل حریفی صهیونیستی قرار می‌گیرد، بنا بر تصمیمی فردی و انسانی از بازی صرف نظر می‌کند و نایب قهرمان می‌شود.

 از آنجا که ملاقات با آرین در قائم شهر به دلیل کرونا میسر نبود، مرضیه بامیری، شخصیت این استاد بزرگ شطرنج را بر اساس مکالمات تلفنی و تعامل با وی در فضای مجازی نوشته است.

سریال رادیویی «استاد بزرگ» به نویسندگی مرضیه بامیری، کارگردانی امیر زنده دلان، تهیه کنندگی ژاله محمد علی، افکتوری سعید نعمتیان، صدابرداری رضا محتشمی و با هنرمندی شمسی صادقی، شیرین سپه راد، مهدی نمینی مقدم، نگین خواجه نصیر، بهادر ابراهیمی، شمسی صادقی، سینا نیکوکار، محمدرضا علی، امیر فرحان نیا، امیر زنده دلان، راضیه مومیوند، مهرداد عشقیان، سیما خوش چشم و مجتبی طباطبایی هر روز ساعت 8:15 دقیقه از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت 1:30 بامداد روی آنتن رادیو ورزش می رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما