امروز پنج شنبه  ۳۰ فروردين ۱۴۰۳

شهید آوینی از کامران تا سید مرتضی/مستند «آقا مرتضی» روی آنتن شبکه سه+آنونس

مشاهده ۱۰۲۷
۱۴۰۰/۰۱/۱۵- ۱۳:۵۶

مجموعه مستند 7 قسمتی «آقا مرتضی» با محوریت زندگی سید مرتضی آوینی از امشب روی آنتن شبکه سه می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مستند 7 قسمتی «آقا مرتضی» به کارگردانی سید عباس سید ابراهیمی و تهیه کنندگی مهدی مطهر از یکشنبه 15 فرودین هر شب ساعت 20 از شبکه سه سیما روی آنتن می رود. این مستند که محصول سازمان هنری رسانه ای اوج و تولید شده در خانه مستند است روایتی متفاوت و بدون سانسوراز کودکی،دانشگاه،پس از انقلاب،روایت فتح و لحظه شهادت سید شهیدان اهل قلم مرتضی آوینی است.

مهدی مطهر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره مهم ترین ویژگی مستند آقامرتضی، اظهار داشت: درباره شهید آوینی کتاب‌ها و آثار مختلفی تولید شده است و ما برای اینکه موازی کاری نکرده باشیم سعی کردیم در یک مجموعه مستند هفت قسمتی زندگی این شهید بزرگوار را روایت کنیم.

وی افزود: مستند آقا مرتضی با روایتی خطی، از ابتدای تولد، زندگی قبل از انقلاب، تحول فکری، فعالیت‌های بعد از انقلاب و شهادت مرتضی آوینی را به تصویر کشیده است.اینکه معتقدیم مستند بدون سانسور است به این معنی است که تمام زوایای مورد طرفداران این شهید بزرگوار بدون کم و کاستی و با روایتی از نزدیکترین انسان‌ها به او ساخته شده است.

مطهر گفت: در این مستند علاوه بر مصاحبه با چند نفر از افراد شناخته شده و نزدیک به شهید آوینی از مصاحبه‌های آرشیوی برخی از افراد نیز استفاده شده است.

افرادی چون ابراهیم حاتمی‌کیا، رسول صدرعاملی، نادرطالب‌زاده، کیومرث پوراحمد، بهروز افخمی، مسعود نقیبی، مسعود فراستی، محمد آوینی، مریم امینی، شهریار زرشناس، محمد رجبی، یوسفعلی میرشکاک، امیرهوشنگ اردلان، قاسم بخشی، رضا برجی، محمدرضا شهیدی‌فر و فریدون جیرانی از این جمله اند.

مطهر با بیان اینکه این مستند محصول سازمان هنری رسانه ای اوج و تولیدشده در خانه مستند انقلاب اسلامی است، ادامه داد: مستند «آقامرتضی» را سیدعباس سیدابراهیمی‌کارگردانی کرده که از یکشنبه ۱۵ فرودین، هر شب ساعت ۲۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود

 

ویدئوها

امتیاز شما