امروز يك شنبه  ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

گفت وگوی مهر با مجری مسابقه«هوش برتر»:
گفت وگوی مهر با مجری مسابقه«هوش برتر»:

دیوار مرگ ویژگی فصل جدید«هوش برتر»/ روزی ۱۰ساعت ضبط نوروزی

مشاهده ۲۸۰
۱۴۰۰/۰۱/۱۶- ۱۰:۰۹
تعداد بازدید:280
آریا طاهری مجری فصل جدید مسابقه «هوش برتر» که در ایام نوروز ۱۴۰۰ روی آنتن شبکه نسیم رفت، از سختی‌ها و جذابیت های اجرا در این مسابقه و تفاوت‌های آن با فصل‌های قبل گفت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی به نقل از  خبرگزاری مهر، تاکنون ۱۰ فصل از برنامه «هوش برتر» روی آنتن شبکه نسیم رفته است و حالا سری جدید این برنامه با تغییرات کاملاً ساختاری از ابتدای نوروز ۱۴۰۰ به پخش رسیده است.

پیمان پورمقیمی تهیه‌کننده این مسابقه است و در این فصل آریا طاهری اجرای آن را بر عهده گرفته است.

آریا طاهری در توضیحاتی از تغییرات مسابقه در فصل جدید و مراحل آن به خبرنگار مهر گفت: فصل دوم مسابقه «هوش برتر» کاملاً با فصل اول آن متفاوت است به این دلیل که در فصل اول شرکت‌کننده‌ها باید دانش و آگاهی را با سرعت عمل همراه می‌کردند و جواب می‌دادند و اطلاعات عمومی نقش سازنده‌ای داشت.

وی ادامه داد: در فصل جدید علاوه بر همه داشته‌های فصل قبل، مهارت‌های جدیدی نیاز است و به طور مثال شرکت‌کننده باید بتواند در مرحله اول که حضور در ماز است ارتباط بین ذهن و دست‌ها را کنترل کند و یا در مرحله زمین بازی ارتباط مغز با سطح بینایی و پاها را مدیریت کند و همچنین در مرحله «دیوار مرگ» احتمال دارد همه آنچه را که تاکنون به دست آورده است از دست بدهد و یک باره ببازد.

طاهری با اشاره به سختی‌های این مرحله یادآور شد: در فصل قبلی شرکت کننده‌ای که خیلی خوب جلو می‌رفت، در اواسط برنامه بیننده متوجه می‌شد که او به احتمال زیاد برنده مسابقه خواهد بود. اما الان در مرحله سوم که همان «دیوار مرگ» است ما «جان‌ها» (امتیاز) را از آن‌ها می‌گیریم و به آن‌ها زمان می‌دهیم. ممکن است شرکت کننده‌ای زمان کمتری هم داشته باشد اما بتواند با سرعت عمل پاسخ بدهد و برنده شود.

مجری جدید برنامه «هوش برتر» در ادامه عنوان کرد: مسابقه در این فصل تغییرات بسیاری کرده است و شاید به جز ۱۰ درصد که آن هم به دلیل ماهیت ذهنی سوالات است تشابهی بین فصل قبل و فصل جدید مسابقه نیست.

وی درباره سختی‌ها و چالش اجرای چنین مسابقه‌ای بیان کرد: خود من یک ماه تمام در اتاق تمرین بودم و بازی‌ها را تمرین می‌کردم تا بتوانم با برای مخاطبان مسابقه «هوش برتر» توضیح بدهم که چه اتفاقاتی اینجا رخ داده است.

طاهری درباره سختی این مسابقه و اینکه چقدر شرکت‌کننده‌ها از این سختی‌ها استقبال می‌کنند نیز یادآور شد: من بیننده فصل قبلی «هوش برتر» بودم و همیشه خود را جای شرکت‌کننده‌ها می‌گذاشتم و می‌گفتم اینها چطور می‌توانند پاسخ دهند اما در همین فصل ۱۳ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند ۴۰۰ نفر برگزیده شده‌اند، با آنها تمرین شده است و باز ۶۴ نفر از آنها برای حضور در مسابقه انتخاب شده‌اند.

وی ادامه داد: دوستان شرکت‌کننده تمرین می‌کنند و اینگونه نیست که یک نفر با همان اندوخته خود وارد مسابقه شود. همانطور هم که می‌دانید هوش و استعداد مثل باقی ماهیچه‌های انسان قابل پرورش است، این شعار برنامه ماست و باید بگویم این دوستان با تمرین اینجا رسیده‌اند.

مجری «هوش برتر» درباره تمرینات خودش نیز گفت: زمانیکه من وارد اتاق تمرین می‌شدم شاید در خیلی از بازی‌ها بد بودم و الان در برخی مراحل رکورد دارم شاید اگر مجال آن باشد با شرکت‌کننده‌ها رقابت کنم و کل بیندازیم تا ببینیم چه کسی می‌برد.

 وی به فشار کاری برای ضبط نوروزی برنامه اشاره و بیان کرد: روزی ۸ تا ۱۰ ساعت ضبط داشتیم تا برنامه را به نوروز برسانیم.

مجری «هوش» برتر در پایان درباره جذابیت‌های این فصل عنوان کرد: مسابقه هوش برتر در فصل قبل به دلیل اجرای خوب افشین زی نوری و شرکت کننده‌هایش جزو مسابقه‌های پربیننده تلویزیون بوده است اما در این فصل به این دلیل که بازی‌ها بیشتر به سمت گیم رفته و بازی‌هایی است که بیننده ممکن است مشابه آن‌ها را دیده یا انجام داده باشد، همذات پنداری برای آنها ایجاد می‌کند. به همین دلیل فکر می‌کنم این فصل جالب و جذاب خواهد شد.

عطیه مؤذن

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما