امروز شنبه  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

استقبال صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری از ماه مبارک رمضان

مشاهده ۵۲
۱۴۰۰/۰۱/۱۷- ۱۱:۱۵
صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری با تدارک ویژه برنامه‌ های متنوع در بهار قرآن، به میهمانی خدا می رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سیمای جهان بین با برنامه‌ های«ماه عاشقی» و «تا آسمان» به استقبال ماه مبارک رمضان می رود.

«ماه عاشقی» عنوان ویژه برنامه لحظه‌های ناب و معنوی افطار است که با بخش های مختلف، این لحظه‌ها را برای روزه داران دلنشین و زیباتر می‌کند. این برنامه به تهیه کنندگی و کارگردانی سیدامین رضوی و اجرای احمد باقری، یک ساعت قبل از اذان مغرب تقدیم میهمانان خوان گسترده الهی می‌شود. حضور کارشناسان مذهبی در استودیو و پرداختن به مسئله روزه داری و آثار و برکات این ماه، سفره‌های ساده و ثبت لحظه‌های روزه داری مشاغل خدمت رسان در لحظات افطار و همچنین کادر درمان که با زبان روزه مشغول خدمت هستند، بخش پزشکی و ارائه فواید روزه داری و تغذیه مناسب، تفسیر آیات قرآن مجید و ... از بخش های برنامه هستند.

سیمای جهان بین با برنامه«تا آسمان» به تهیه کنندگی داریوش نیکبخت و اجرای جمال خدابخشی، سحرهای ماه نزول رحمت الهی به مدت یک ساعت میهمان هم استانی‌ ها می‌شود. دعاها و احادیث روزهای ماه مبارک رمضان، بیانات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، حضور کارشناس مذهبی و صحبت درباره احکام ماه رمضان و روزه داری، معرفی نخبگان و افراد برجسته قرآنی دارای مقام، سفره‌های ساده مشاغلی که هنگام سحر مشغول کار و فعالیت هستند، هر یتیم یک حامی، پرداختن به وصیت نامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ... آیتم های برنامه را تشکیل می دهند.

همچنین مراسم معنوی جزءخوانی و ترتیل قرآن کریم، ساعت 18 تا 19 از مصلای حضرت امام خمینی(ره) شهرکرد و شبکه استانی سیمای جهان بین پخش می‌شود.

معاونت صدای چهارمحال و بختیاری نیز افطارهای ماه ضیافت الهی با برنامه«سفره آسمانی» میهمان لحظه‌های ناب هم استانی‌ هاست. این برنامه به تهیه کنندگی کبری موسوی و مهشید موسویان، گویندگی مرضیه رفیعی و فرزین مظفری، گزارشگری مجید عالی پور و علیرضا فیاضی و نویسندگی زهرا احمدی و کبری حیدری ساعت 18:30 تا 20 از صدای استانی پخش می‌شود. گزارش از مؤمنان خیر در این ماه، گزارش از مشاغلی که در لحظه‌های افطار مشغول خدمت رسانی هستند، موسیقی و ترانه، ادعیه و احادیث مرتبط با ماه خدا، مباحث کارشناسی متناسب با موضوع برنامه، حکایت های آموزنده در قالب نمایش، مصاحبه با مدافعان سلامت و... از بخش های این برنامه است.

در سحرهای عرفانی ماه بندگی خدا شنیدن برنامه رادیویی«گلبُنگ» خالی از لطف نیست. این برنامه به تهیه کنندگی و نویسندگی مریم رضوی و فاطمه دهقانی، گویندگی حامد ایرج پور و گزارشگری مصطفی راد در سحرهای ماه مبارک روی آنتن می رود. برنامه «گلبُنگ» از آیتم های قرائت دعاهای ماه رمضان با صدای قاریان برجسته، موسیقی و ترانه، بسته‌های صوتی همکاران افتخاری، یک نکته از هزاران و سخنان حجت الاسلام ماندگاری، ضیافت و اعمال روزهای ماه مبارک، بخش فضل قرآن و فضیلت قرائت قرآن کریم، نجوای خلوتیان و شرح دعای ابوحمزه ثمالی، جرعه ای از احکام و یک نکته شرعی و... تشکیل شده است.

معاونت خبر مرکز نیز با تولید 8 گزارش در خصوص آئین و رسوم مردم در نقاط مختلف استان، تهیه 10 گزارش ویژه تأثیر ماه مبارک در مشاغل و معیشت مردم شهرستان‌های ده گانه استان با همکاری خبرنگاران شهرستان‌ها، تولید 6 گزارش با محور کمک های خیران، اقدامات عام المنفعه مردم محور، اشاعه فرهنگ عفو و بخشش، بهار مهربانی‌ها، پرهیز از تجمل گرایی و ترویج افطاری‌های ساده، پخش تولیدات مردم محور و تصاویر ارسالی شهروندان در ارتباط با ماه مبارک رمضان و .... بهار قرآن را گرامی می دارد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما