امروز جمعه  ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

آغاز ثبت نام مرحله مقدماتی مسابقات بین المللی «مفازا» در شبکه الکوثر

مشاهده ۷۳
۱۴۰۰/۰۱/۱۷- ۱۵:۱۳
چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی تلویزیونی «مفازا» در شبکه الکوثر، با ثبت نام مقدماتی داوطلبان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مسعود عسگری، تهیه کننده و کارگردان تلویزیونی برنامه «مفازا» گفت: در دوره مقدماتی مسابقات امسال تاکنون بالغ بر یکصد نفر شرکت کننده و داوطلب از کشورهای مصر، عراق، افغانستان، آلمان، اندونزی، الجزایر، پاکستان، افغانستان، سوریه، لبنان، موریتانی و ایران دراین رقابت ها ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد: با توجه به این که فراخوان برای ثبت نام این دوره از مسابقات به تازگی شروع شده است و برحسب تجربه سنوات گذشته در روزهای انتهایی فراخوان، شاهد افزایش تعداد داوطلبان و شرکت کننده‌ها برای این دوره از مسابقات خواهیم بود.

تهیه کننده برنامه «مفازا» افزود: قرائت هایی در چهار بخش تجوید، صوت، وقف و ابتدا و لحن برای گروه معارف شبکه الکوثر ارسال شده و پس از برگزاری جلسات مختلف داوری ، نفرات برتر هر بخش انتخاب و در مجموع 96 نفر از میان داوطلبان برای رقابت های پایانی در شب های پربرکت ماه مبارک رمضان به رقابت خواهند پرداخت.

عسگری در پایان گفت: در مسابقه قرآنی «ان للمتقین مفازا» که هر شب ساعت 24 به وقت تهران از شبکه الکوثر پخش خواهد شد، داورانی از کشورهای مصر، عراق، سوریه، لبنان، افغانستان، پاکستان و ایران حضور دارند که به دلیل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی همچون سال گذشته برخی از داوران به صورت ارتباط اسکایپی و برخی نیز به صورت حضوری در استودیوی برنامه در تهران به کار قضاوت مشغول خواهند بود.

مسابقه «مفازا» با اجرای تلویزیونی یوسف تبریزیان، علاوه بر برگزاری یک رقابت قرآنی بهترین کلاس آموزشی در سطح بین المللی برای قاریان محسوب می‌شود که در روز عید فطر نفرات برتر خود را خواهد شناخت. مسابقه قرآنی «مفازا» تولید گروه معارف شبکه الکوثر است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما