امروز شنبه  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

هم نفس با مدافعان سلامت روی موج رادیو

۱۴۰۰/۰۱/۱۸- ۰۸:۱۳
مدیر رادیو سلامت با تاکید به پرداختن به موضوع کرونا از زوایای متفاوت در برنامه‌های رادیو سلامت اعلام کرد: ما هم نفس مدافعان سلامت ،در کنار مردم می مانیم و مسئولیت‌ مان را به عنوان رسانه تخصصی انجام می دهیم.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،به نقل از خبرگزاری فارس، صدیقه اعتمادسعید، مدیر رادیو سلامت در پاسخ به این سئوال که با توجه به افزایش شهرهای قرمز و نارنجی در روزهای اخیر این شبکه رادیویی چگونه عمل خواهد کرد؟ توضیح داد:

رادیو سلامت به عنوان یکی از شبکه‌های تخصصی معاونت صدا با شیوع این بیماری و قبل از آمدن به ایران در قالب برنامه‌های متفاوت، اطلاع رسانی و افزایش دانش جامعه را به عنوان اولویت اصلی در دستور کار خود قرار داد، تا مردم نسبت به این ویروس که احتمال اپیدمی جهانی وجود داشت بدون آنکه وحشت زده شوند و رفتارهای هیجانی نشان بدهند، به تغییر سبک زندگی توجه کنند و راه‌های پیشگیری در مواجهه  با کوویید 19 را بدانند.

وی ادامه داد: به همین دلیل کارشناسان برنامه‌های رادیو سلامت که معمولاً از پزشکان و متخصصان اعضای هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی هستند با زبان نرم شروع به آگاه سازی کردند. در شرایطی که دو ویژگی نوپدیدگی و جهان‌گستری کرونا جامعه ما را در معرض ناشناختگی‌های جدید قرار داد و مخاطبان رسانه از اینفودمی رنج می‌بردند به طوریکه افراد فعال و کاربران فضاهای مجازی دوشادوش ویروس به تبادل اطلاعات درباره این بیماری می‌پرداختند  و جامعه قربانی ویروس کرونا، با یک شبه‌ویروس دیگری نیز به عنوان اطلاعات غلط روبه‌رو بود.

مدیر رادیو سلامت تصریح کرد: هدف ما در این شبکه فراهم کردن بستر اطلاعاتی صحیح در حوزه بیماری کرونا بود. رادیو سلامت به عنوان رسانه مرجع با شفافیت در انتشار اطلاعات پزشکی و روانشناسی با سرعت، دقت و پایداری پیام  در تولید و توزیع موضوعات علمی و مقابله با شبه علم و اطلاعات غیر دقیق وارد عمل شد. مقابله با اینفودمی یک اولویت رسانه ای بود. در این راستا برنامه سازان مرتب با دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، بیمارستان‌ها و مدافعان سلامت در ارتباط بودند تا تازه ترین اطلاعات در حوزه این بیماری در اختیار مردم گذاشته شود.

اعتمادسعید با اشاره به برنامه‌ها توضیح داد: تولید و پخش این برنامه‌ها از اواخر 98 شروع شد و اولویت مان در برنامه‌های سال 99 رادیو سلامت هم پرداختن به موضوع کرونا از زوایای متفاوت بود. ایجاد امید در جامعه و قدردانی از مدافعان سلامت محورهای اصلی برنامه سازی در رادیو سلامت بود. به همین دلیل مردم به واسطه برنامه‌های متفاوت رادیو سلامت سئوالات خودشان را از مدافعان سلامت جویا می‌شوند. این سیاست و روند برنامه سازی در سال 1400 هم ادامه خواهد داشت و  موضوعات حوزه  پسا کنترل کرونا و توفیقات علمی در حوزه تجهیزات و دارو در کنترل کرونا خصوصا تولید واکسن ایرانی مقابله با کرونا که یکی از جدی ترین مصادیق مطالبه رهبر معظم  انقلاب در خصوص تولید ملی است، از اولویت های سال پیش رو است.

وی در پایان گفت: ما هم نفس مدافعان سلامت ،در کنار مردم می مانیم ومسئولیت‌ مان را به عنوان رسانه تخصصی با همراهی متخصصان مختلف حوزه‌های مختلف پزشکی روانشناسی جامعه شناسی انجام می دهیم.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما