امروز جمعه  ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

«خورشید پنهان: انرژی پاک»؛ برنامه هسته‌ای ایران در پرس تی‌‌وی تشریح می شود

مشاهده ۹۴
۱۴۰۰/۰۱/۱۹- ۱۵:۰۰
شبکه پرس تی‌ وی با پخش مستند «خورشید پنهان: انرژی پاک» The hidden sun: Clean Energy دلایل لزوم دستیابی به انرژی هسته‌ ای و چرخه تولید سوخت هسته بومی‌شده در ایران را در معرض دید مخاطبانش قرار می‌ دهد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مستند به کارگردانی عزیز اسماعیلی چرخه تولید سوخت هسته بومی‌شده را در ایران اسلامی همراه با کاربردهای گوناگون فناوری هسته ای و توانمندی‌های مهندسان و دانشمندان ایرانی در طراحی و ساخت تأسیسات و تجهیزات این صنعت به تصویر کشیده است.

مستند «خورشید پنهان: انرژی پاک» به اهمیت برخورداری کشورها از انرژی‌های پاک یا تجدیدپذیر اشاره می‌کند.

در بخش دیگری از مستند نیز در گفت و گو با کارشناسان، به آلودگی‌ها و عوارض ناشی از استفاده بی رویه از سوخت های فسیلی برای تولید انرژی، بر شهرها و محیط زیست اشاره شده است و تاکید می‌شود که یکی از انرژی‌های پاک جایگزین، انرژی هسته ای است که کشور ایران به سرمایه گذاری در این زمینه اهتمام ورزیده است.

مستند «خورشید پنهان: انرژی پاک» توسط احسان میرزا ابوالحسنی، تهیه شده و محصول شبکه جهانی سحر است که روز جمعه ساعت ۰۴:۰۰ به وقت تهران از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعت ۰۹:۰۰ ، ۱۵:۰۰ و ۲۰:۰۰ و روز شنبه ساعت ۰۱:۰۰ روی آنتن خواهد رفت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما