امروز سه شنبه  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

برنامه‌های ماه میهمانی خدا در آذربایجان غربی

مشاهده ۱۱۲
۱۴۰۰/۰۱/۲۱- ۱۳:۲۸
صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی با برنامه‌های متنوع معنوی همراه با مخاطبان به استقبال ماه ضیافت الهی می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «رمضان عطری»ویژه افطار ماه مبارک رمضان از سیمای آذربایجان غربی است که در 30 قسمت 60 دقیقه ای از ساعت 19 به تهیه کنندگی حسین جنگجو به صورت زنده از سیمای استانی پخش می‌شود . این برنامه با آیتم های مختلف به بیان فضیلت های ماه مبارک رمضان با حضور کارشناسان مذهبی ، بررسی محتوای دعای روز و آداب و رسوم این ماه در استان می‌پردازد و شامل بحث کارشناسی ، تواشیح ، تغذیه در ماه رمضان ، احکام رمضان ، دعای روز ، گزارش و مناجات و ادعیه می‌شود. این برنامه با هدف ایجاد فضای معنوی به ترویج اخلاق و فعالیت های خیریه، کمک های مومنانه، قناعت و انفاق و ازخودگذشتگی، آداب روزه داری، عمق بخشی به فرهنگ دینی در جامعه می‌پردازد. همچنین با توجه به مناسبت های موجود برای پرداختن به موضوع خیرین ، آزادی زندانیان ، اطعام ایتام و گزارش از خیرین شهرستانها در نظر گرفته شده است.

«سحرزمزمه سی»برنامه ویژه سحرهای ماه مبارک رمضان سیمای آذربایجان غربی است که به مدت 60 دقیقه قبل از اذان صبح به تهیه کنندگی داود غفاری آذر تولید و پخش می‌شود. این برنامه می‌کوشد در خصوص مسائل مختلف مذهبی ، اعتقادی و پزشکی قابل طرح در ماه رمضان با حضور کارشناسان ، اطلاعات لازم را قبل از اذان صبح به روزه داران ارائه کند.

صدای مرکز آذربایجان غربی نیز به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان با بهره گیری از ظرفیت این رسانه همیشه همراه جهت ارتباط دو سویه با مخاطبان برنامه‌های ویژه ای تدارک دیده است . برنامه رادیویی «ائوره ک لر باهاری» به مدت 90 دقیقه ویژه افطار ماه مبارک رمضان است که از ساعت 19 به صورت زنده پخش می‌شود. این برنامه با هدف ارشادی ، آموزشی در 30قسمت به تهیه کنندگی زهرا محمدی تهیه می‌شود و سعی در ترویج فرهنگ و اخلاق اسلامی دارد. اینام لار ، نمایش ، ائل گوجی سئل گوجی، احکام رمضان ، کولگه لی انسانلار ، گزارش از سفره‌های افطاری ، پاسخ به شبهات و تماسهای مردمی از بخش های این برنامه است . ارتقای دانش مذهبی و تعلقات نسبت فرهنگ اسلامی، آشنایی با تکالیف دینی، ایجاد انگیزش و التزام به آداب رمضان از اهداف برنامه است.

شبکه رادیویی چی چست برنامه «عطیرلی سحر» را  با هدف تبیین فیوضات سحرهای ماه مبارک رمضان و ایجاد لحظاتی معنوی و نشاط انگیز برای سحرخیزان به مدت 50 دقیقهقبل از اذان به تهیه کنندگی مجتبی حاجی وندایی در سحر های ماه مبارک رمضان به صورت تولیدی پخش می‌کند. این برنامه با پخش ادعیه‌ها و مناجات ویژه سحر ماه مبارک رمضان، مباحث کارشناسی با موضوعات مرتبط با این ماه و بخش‌های متنوع دیگر، میهمان روزه داران استان در سحرهای ماه مبارک می‌شود و تلاش می‌کند با حضور کارشناسان مجرب ثمرات خودسازی و فضائل اخلاقی در این ماه را تبیین کند. رمضان در کلام و اندیشه امام (ره) و رهبری ، اهمیت مناجات و شان نزول آیات ، تغذیه در رمضان ، صحیفه سجادیه ، تواشیح و اشعار عرفانی از بخش های این برنامه می‌باشد .

واحدخبر مرکز آذربایجان غربی نیز در ایام ماه مبارک رمضان با تدارک گزارش های متنوع  خبری با موضوع آماده شدن مردم برای استقبال از ماه رمضان و حلول ماه مبارک، پرداختن به اخبار و موضوعات مرتبط در ماه نزول قرآن، آداب و رسوم محلی رمضان، رمضان در مرز ، حضور قرآن در زندگی انسان‌ها، طرح اکرام ایتام، شبهای قدر، میلاد امام حسن(ع)، عید فطر با استفاده از ظرفیت خبرنگاران شهرستان‌ها در بخش های مختلف خبری پخش می‌کند.   

فضای مجازی صداوسیمای آذربایجان غربی هم با تولید آثار متناسب با ماه مبارک رمضان به مخاطبان خود سعی در انتقال پیام‌های با محتوا و اثربخش دارد. بارگزاری ترتیل 30 جزء قرآن کریم در وب سایت و صفحه اختصاصی مرکز، تولید و انتشارموشن گراف احکام روزه ، برگزاری مسابقه  ویژه کودکان و نوجوانان با موضوع رمضان ماه خوب خدا ، تولید و انتشار پوسترهای ویژه تغذیه در ماه مبارک رمضان ، تولید فیلم کوتاه تلویزیونی با عنوان نیکی‌ها ادامه  دارد، انتشار و تولید حدیث های ویژه رمضان، تولید و پخش ویدیو کلیپ از تصاویر ارسالی به مسابقه، تولید و بارگزاری اوقات شرعی در وب سایت مرکز ، تقطیع و بارگذاری برنامه‌های شبکه استانی با موضوع رمضان، ایجاد و بارگذاری صفحه ویژه در وب سایت مرکز از جمله اقدامات در نظر گرفته شده این معاونت به مناسبت ماه مبارک رمضان است.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما