امروز سه شنبه  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

مجموعه نمایش رادیویی«امیر ارسلان نامدار» با صدای سی بازیگر حرفه ای

مشاهده ۱۰۶
۱۴۰۰/۰۱/۲۱- ۱۳:۳۴
مجموعه رادیویی نمایشی «امیر ارسلان نامدار» به کارگردانی جواد پیشگر و با حضور بیش از سی بازیگر حرفه ای به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، جواد پیشگر درباره تنظیم رادیویی و کارگردانی این مجموعه رادیویی گفت: نمایش رادیویی "امیر ارسلان نامدار" بر اساس نوشته «محمدعلی نقیب الممالک» در بیست و پنج قسمت سی دقیقه ­ای به صورت نمایش رادیویی تنظیم شده است. تنظیم و کارگردانی این اثر را بنده به عهده داشته­ ام و خوشحالم که سال 1400 را با این اثر زیبا آغاز کرده ­ام.

وی افزود:نمایش رادیویی به عنوان ابزاری خلاق و موثر به خاطر اینکه مخاطب را درگیر یک عمل خلاقانه ذهنی می­ کند و چون بصری نیست می ­تواند در جهان مرئی و نامرئی، چه ذهنی و چه عینی حضور یافته و تاثیرات ژرفی در وجود و روان مخاطبش بگذارد. بخصوص اگر موضوع و محتوای ارائه شده در ذهن و خاطرات گذشته وی جایی داشته باشد. در این زمینه می­توان به داستان­هایی اشاره کرد که در تاریخ شفاهی مردم یک جامعه صاحب هویت و سرشار از خاطرات گذشته است و داستان «امیر ارسلان نامدار» از این جمله است.

پیشگر ادامه داد : داستان «امیر ارسلان نامدار» را می توان یکی از شیرین­ ترین داستان ­های ایرانی دانست. در تاریخ معاصر ایران قبل از حضور رسانه ­هایی چون رادیو، تلویزیون و سینما، داستان «امیر ارسلان نامدار» از معروف­ترین آثاری بود که به صورت شفاهی و سینه به سینه بین مردم نقل می­شد و نسل­ های مختلف، بخشی یا همه اثر و یا نامی از شخصیت­ های این اثر دل­ انگیز را شنیده و یا خوانده ­اند.

وی تأکید کرد: داستان «امیر ارسلان نامدار» سال ها مونس ایام فراغت جوامع شهری، روستایی و عشایری ما بوده است. نثر زیبا، حماسی و شاعرانه این اثر، ریشه در سبک ویژه و تکنیک داستان­ پردازی آن دارد.

 پیشگر افزود: ضرورت تولید آثاری از این دست در بدنه شبکه نمایش رادیو باعث جذب مخاطبین بیشتری برای این شبکه تفکربرانگیز خواهد شد چرا که داستانی مانند «امیرارسلان نامدار» در میان مردم ما همچنان زنده، و ماندگار است و امیدوارم تولید این اثر متفاوت، شروعی برای تولید دیگر آثاری از این رقم باشد.

مجموعه رادیویی «امیرارسلان نامدار» به تهیه ­کنندگی فرشاد آذرنیا، کارگردانی و تنظیم رادیویی جواد پیشگر، صدابرداری جعفر جودتی،افکتوری محمدرضا قبادی­فر و با هنرمندی نازنین مهیمنی، شهین­دخت نجف­زاده، بهناز بستان­دوست، فریبا طاهری، شمسی صادقی، معصومه عزیز­محمدی، شیرین سپه­راد، نوشین حسن­زاده، رضا عمرانی، حمید منوچهری، مجید خمره، رامین پورایمان، بیوک میرزایی، محمد پورحسن، محمد آقا­محمدی، مهرداد عشقیان، کرامت رودساز، سلمان خطی، مجتبی طباطبایی، علی میلانی، امیر فرحان­نیا، قربان نجفی، امیرعباس توفیقی، عباس شادروان، حمید یزدانی، نورالدین جوادیان، سینا نیکوکار، مهرداد مهمان­دوست، مهدی خمینی مقدم، امین بختیاری، شهریار حمزیان وتعداد دیگری از هنرمندان در مدت دو هفته تمرین و تولید شده است و از بیست و پنجم فروردین ماه ساعت 12:30 شب ، از رادیو نمایش پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما