امروز جمعه  ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

قدردانی نمایندگان مناطق کُرد نشین در مجلس شورای اسلامی‌برای ساخت فصل سوم‌سریال «نون‌خ»

مشاهده ۱۳۶
۱۴۰۰/۰۱/۲۴- ۰۸:۴۷
‎تعدادی از نمایندگان مناطق کرد نشین در مجلس شورای اسلامی‌با ارسال نامه ای به رئیس صداو سیما ضمن قدردانی از پخش سریال «نون خ» که موجبات تقویت انسجام و وحدت ملی را فراهم ساخت، خواستار تولید و پخش فصل جدید این سریال شدند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این نامه آمده است: بازنمایی هویت و فرهنگ اقوام غیور کرد در پیکره تمدن ایران اسلامی در قاب رسانه ملی موجب تقویت انسجام و وحدت ملی است. مجموعه «نون خ» در نوروز 1400 با خلق موقعیت های مفرح در بستر قصه ای طنازانه زمینه توجه بیشتر به زندگی صمیمانه و همدلانه مردمان نجیب و کهربان مناطق کردنشین را فراهم کرد. مجموعه ای که در عین توجه به گویش، موسیقی، لباس و سایر اجزای فرهنگ غنی اقوام کرد جلوه‌های دلنشین از پاکدستی خوش ذاتی، دینداری، حلال خوری، خانواده محوری، وطن دوستی، مردم داری، ایثارگری و فداکاری هموطنان کرد را پیش روی مردم ایران مجسم کرد.

«نون خ» نشان داد هموطنان کرد در تلخ و شیرین زندگی پشتوانه ای برای یکدیگر و اهل کار و تلاش هستند و در اوج اصالت شرافت و غیرت برای ایران عزیز جانفشانی و از آب و خاک این سرزمین صیانت می‌کنند. خوشبختانه سریال«نون خ » بر اساس نظرسنجی انجام شده پربیننده ترین سریال رسانه ملی در نوروز 1400بوده و کانون وفاق و همدلی مردم ایران شده است.به همین علت ما نمایندگان مردم شریف کرد در مجلس شورای اسلامی ضمن سپاس و تقدیر از جنابعالی در مدیریت عالی رسانه مراتب قدردانی وتشکر خود را از مدیر شبکه یک سیما، تهیه کننده، کارگردان هنرمند و همه عوامل این مجموعه اعلام می‌کنیم.

این سریال که جمع کثیری از هنرمندان کرد و سرمایه‌های انسانی کردنشین بهره می‌برد امروز به یکی از مزیت های نسبی رسانه ملی در حوزه سریال سازی تبدیل شده و لذا از جنابعالی درخواست می‌کنیم دستور تولید فصل های بعدی سریال را صادر فرمایید.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما