امروز سه شنبه  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

با «موج جوونی» دور ایران بگردید!

مشاهده ۱۰۰
۱۴۰۰/۰۱/۳۱- ۰۹:۳۱
برنامه زنده «موج جوونی» شبکه رادیویی جوان، ۵ سال است که به شهر‌های مختلف کشور سفر می‌کند و مهمان دل بزرگ و لبخند شیرین مردم ایران می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، عباس پیری، تهیه‌کننده برنامه«موج جوونی» درباره این برنامه گفت: برنامه«موج جوونی» اول اردیبهشت 1400 ، 5 ساله می‌شود؛ مثل سال‌های گذشته امسال نیز به همین مناسبت برنامه سالگرد را به صورت ویژه خواهیم داشت که بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

وی افزود: «موج جوونی» تنها برنامه استیجی معاونت صدا است که هر هفته پنچ‌شنبه و جمعه به مدت یک ساعت از یکی از شهرها یا روستاهای ایران به صورت زنده روی آنتن رادیوجوان می‌رود. این برنامه با هدف پیگیری مطالبات مردم و معرفی پتانسیل‌های گردشگری تاکنون به بیش از 400 شهر و روستا سفر کرده و به صورت میدانی در میان مردم اجرا شده‌است.

 عباس پیری با اشاره به این‌که برنامه«موج جوونی» یک برنامه تعاملی است و با مشارکت شهرداری یا فرمانداری هر شهر از شبکه رادیویی جوان پخش می‌شود، گفت: حضور مسئولان رده یک شهر یا روستا با هدف ارائه مطالبات مردم، معرفی آثار گردشگری و جاذبه‌های توریستی آن شهر، برگزاری مسابقه و اجرای ترانه‌ها به صورت زنده از آیتم‌های این برنامه است.                                                                                            

تهیه‌کننده برنامه خاطرنشان کرد: این برنامه حدود 5 سال است که روی آنتن می رود و خوشبختانه در این مدت جای خودش را در میان مردم باز کرده و شناخته شده‌است. مسئولان نیز این برنامه را می‌شناسند و حتی برای اجرای برنامه در شهر‌های مختلف از ما دعوت می‌کنند.

عباس پیری «مطالبه‌گری» را اصلی‌ترین و شاخص‌ترین هدف برنامه دانست و ادامه داد: تلاش اصلی ما این است که به مردم نشان دهیم در ایران مکان‌های دیدنی بسیار داریم. در این مسیر هنرمندان کشور بسیار می‌توانند به رادیو جوان کمک کنند. وظیفه برنامه«موج جوونی» این است که اول، منطقه و ظرفیت‌های انسانی و گردشگری آنجا را به خوبی بشناساند و دوم، داشتن روحیه مطالبه گری است. ما وقتی به شهری وارد می‌شویم اصل حرف‌مان این است که درخواست‌های جوانان آن منطقه چیست، مشکلات آن‌ها چیست، خواسته مسئولان چیست، مردم عادی چه مشکلاتی دارند، و چه خواسته‌هایی دارند تا صدایشان را به گوش مسئولان برسانیم.

سید حسن اسماعیل پور، گوینده برنامه«موج جوونی» نیز گفت: این برنامه در ابتدای اردیبهشت ماه پنج ساله می‌شود و خدا را شاکریم که در این مدت جای خودش را در میان مردم باز کرده و شناخته شده‌است.

وی افزود: نوروز امسال به خاطر شرایط کرونایی، مانند سال قبل مردم نمی‌توانستند به راحتی سفر کنند و باید در خانه می ماندند. از همین رو تصمیم گرفتیم تا کاروان ایران گردی رادیو جوان، مثل هر سال در تعطیلات نوروز ، سفر به شهرهای زیبای ایران را به تصویر بکشد. برنامه«موج جوونی» در نوروز 1400 به دو استان گیلان و یزد سفر کرده و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی، همراه مردم شهرهای این دو استان بوده‌ است.

گوینده برنامه«موج جوونی» تصریح کرد: من به عنوان گوینده باید قبل از ورود به یک منطقه، آن جا را به خوبی بشناسم. از آداب، رسوم، فرهنگ، سنت، آثار تاریخی، مناطق گردشگری، سیاحتی و زیارتی، ورزشی، پوشش لباس و حتی غذا‌های محلی آن منطقه، اطلاعات کامل داشته باشم. ما در تیم «موج جوونی» قبل از ورود به هر شهر یا روستا ، نسبت به آن منطقه اطلاعات عمومی خود را بالا می‌بریم تا وقتی مثلا با یکی از مسئولان آن شهر صحبت می‌کنیم، بتوانیم با اِشراف کامل از وی سوال کنیم و مطالبه‌گر باشیم.

اسماعیل پور درباره تجربه‌های قبلی سفر به گیلان گفت: برنامه «موج جوونی» تا کنون سه بار به رشت سفر کرده است؛ یک بار در زمان «ساعت خاموشی زمین» بود که برای اولین بار برنامه«موج جوونی» آن را در کل ایران پوشش داد و بار دوم که به این شهر رفتیم بالای ۷ هزار نفر جمعیت حضور داشتند و این اتفاق برای یک برنامه رادیویی تجربه‌ای بی نظیر بود. خوشبختانه امسال نیز با سفر به رشت و دیگر شهرها توانسته‌ایم خاطره‌ای جذاب و به یاد ماندنی را برای شنوندگان رادیو جوان بسازیم.

برنامه «موج جوونی» با تهیه‌کنندگی عباس پیری، اجرای حسن اسماعیل پور و تلاش نیما عزت پور، سمیه نازنینی و بابک شکری، کاری از گروه جوان و دانش، هر پنج‌شنبه و جمعه به صورت زنده از شبکه رادیویی جوان بر روی موج FM 88MHz تقدیم شنوندگان می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما