امروز شنبه  ۲ مهر ۱۴۰۱

«ابوالغیره»؛ راوی احساسات مردم خوزستان درباره سردار سلیمانی

مشاهده ۴۷۴
۱۴۰۰/۰۲/۱۲- ۱۰:۰۲

شبکه افق 15 اردیبهشت در مستند «ابوالغیره»، حضور قهرمانانه شهید حاج قاسم سلیمانی در امدادرسانی به سیل خوزستان را روایت می‌ کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نقطه عطف رابطه حاج قاسم سلیمانی و مردم خوزستان، بی‌شک در حادثه سیل فروردین‌ ماه ۱۳۹۸ بود که شهرهای استان خوزستان یکی پس از دیگری در میان هجوم سیلی ویرانگر به زیر آب می‌رفتند و آنجا بود که حاج قاسم سلیمانی جبهه‌های مقاومت در کشورهای اسلامی را رها کرد و رهسپار منطقه جنوب خوزستان شد تا به مردم سیل‌ زده کمک کند. حضور ساده و بدون تکلف حاج قاسم سلیمانی در میان مردم سیل زده و سخن گفتن با آنان به زبان عربی، نقطه امیدی برای این مردم بود که به دنبال یافتن راهکاری برای جلوگیری از نابودی خانه و زندگی و زمین‌های کشاورزی خود بودند.

سیده فاطمه بویرده، تهیه کننده مستند «ابوالغیره»، موضوع این مستند را روایت حضور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در بحران سیل خوزستان و کمک رسانی به مردم سیل زده مردم نجیب خوزستان عنوان کرد. بویرده که خود از نزدیک شاهد جوانمردی‌ها و رشادت های حاج قاسم در کمک رسانی به مردم خوزستان بوده، هدف از ساخت این مستند را نمایش شخصیت جذب‌کننده این قهرمان و خاطرات خوبی که از این اسطوره بی نظیر بر جای مانده است، دانست.

وی افزود: در این مستند که تهیه آن دو ماه طول کشیده، سعی شده احساسات مردم نجیب خوزستان نسبت به سردارشهید حاج قاسم سلیمانی که مورد عنایت و محبت و کمک رسانی ایشان قرار گرفته اند، از زبان خودشان بیان و در چهار روایت به تصویر کشیده شود.

تهیه کننده مستند «ابوالغیره»در خصوص موضوعات این چهار روایت گفت: داستان اول درباره قدردانی و بیان احساسات مردم صراخیه شادگان از حاج قاسم به عنوان قهرمان و اسطوره بی نظیر تاریخ که آنان را دژ مستحکم ایران وصف کرده و برای کمک رسانی، جبهه‌های نبرد با تکفیری‌ها را ترک کرده، است. داستان دوم؛ روایت خبرنگار شبکه العالم است که بعد از گذشت یک ماه، بالاخره حاج قاسم سلیمانی را در روستای بدرانی از نزدیک می‌بیند و با امتناع حاج قاسم از مصاحبه و هدیه سه انگشتر از جانب ایشان مواجه می‌شود. در ادامه حاج قاسم در مقابل رد هدیه از سوی خبرنگار و مشاهده گریه وی، به سوال خبرنگار درباره دلایل کمک رسانی به مردم این شهر پاسخ می دهد. عروسی دو جوان شادگانی در بحران سیل خوزستان در یکی از مدارس دارخوین شادگان و بازگویی خاطرات فرمانده قرارگاه جنوب، سردار پاسدار خادم سیدالشهداء که در بحران سیل پا به پای حاج قاسم بودند و پیکر مطهر ایشان را پس از شهادت غسل دادند، دو روایت دیگر این مستند است.

مستند«ابوالغیره» به تهیه کنندگی سیده نسرین بویرده و سیده فاطمه بویرده، تصویربرداری حسن مانع و زهیر قیم و تدوین طالب منشدی پور، 15 اردیبهشت ساعت 23 به مدت 25 دقیقه روی آنتن شبکه افق می رود.

امتیاز شما