امروز چهارشنبه  ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

روز جهانی قدس
روز جهانی قدس

حماسه زیتون تا قدس در گلستان

مشاهده ۶۳
۱۴۰۰/۰۲/۱۳- ۱۲:۲۳
مدیر کل صدا وسیمای گلستان از پوشش ویژه مراسم روز جهانی قدس در مرکز و شهرهای مختلف استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، منتظر حجت با اشاره به اهمیت روز جهانی قدس گفت: سیمای استانی گلستان ویژه برنامه تلویزیونی «تا قدس» را در آخرین جمعه ماه رمضان به مدت بیش از 240 دقیقه، از ساعت 8:30 تا 13:00 به صورت زنده به روی آنتن خواهد برد .

این برنامه علاوه بر پوشش زنده مراسم روز قدس، شامل بخش های متنوعی از جمله حضور کارشناس در برنامه برای بررسی و تبیین ابعاد سیاسی و اجتماعی این روز مهم، تحلیل فلسفه وجودی مراسم روز قدس با حضور کارشناسان حوزه و دانشگاه، پخش سخنان حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و اطلاع رسانی مسیرهای راهپیمایی است. پخش سرود و موسیقی زنده در استودیوی برنامه، ارتباط زنده با محل برگزاری مراسم راهپیمایی، پخش وله‌های مختلف و تصاویر هوایی از مراسم و ارتباط زنده با شبکه‌های سراسری و استانی نیز از بخش های دیگر  ویژه برنامه تلویزیونی «تا قدس» است.

منتظر حجت همچنین اظهار داشت: در صورت صدور مجوز ستاد کرونا شبکه استانی سیما  با استقرار واحدهای سیار و یک دستگاه سلیتون در سطح شهر گرگان به انعکاس حماسه حضور مردم استان در راهپیمایی روز قدس خواهد پرداخت. وی در ادامه به معرفی برنامه‌های رادیوی فارسی و برون مرزی این مرکز پرداخت و گفت: شبکه استانی صدای گلستان هم  به منظور انعکاس این روز باشکوه، ویژه برنامه ای را با نام «حماسه زیتون» تدارک دیده است.

این برنامه از ساعت 09:00 صبح آغاز و تا اذان ظهر به صورت زنده با دعوت از کارشناسان سیاسی و فرهنگی به موضوع غزه می‌پردازد. اتحاد کشورهای اسلامی و ارتقای بصیرت مخاطبان، ابعاد سیاسی اجتماعی این روز و فلسفه نامگذاری آن از سوی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، بررسی علل وجود مشارکت مسلمین در راهپیمایی، پخش پیام های نماینده ولی فقیه در استان و استاندار، ارتباط تلفنی با ائمه جمعه و فرمانداران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، پخش سخنان حضرت خامنه ای (مدظله العالی) و امام خمینی (ره)، شعرخوانی، انزجار مردم ولایتمدار استان از رژیم غاصب اسرائیل از موضوعات اصلی «حماسه زیتون» است.

وی افزود: رادیو ترکمنی برون مرزی هم با ویژه برنامه «سایرایاراولکام» به مدت 120 دقیقه به صورت زنده از رادیو ترکمنی با حضور کارشناسان مذهبی و گزارش های مردمی این روز باشکوه را گرامی می دارد. برنامه‌های روتین و روزانه این حوزه از جمله ویژه برنامه سحری «ضیافت الهی»، «چشمه ایمان» و «جهان سیاست» هم به طور ویژه به روز جهانی قدس اشاره دارد.

منتظر حجت همچنین به ویژه برنامه‌های معاونت خبر اشاره کرد و گفت: حوزه معاونت خبر این مرکز هم با هدف انعکاس شور، شعور، عزم و بصیرت مردم غیور و شهید پرور استان به منظور انعکاس حال و هوای این روز بزرگ 35 اکیپ خبری در گرگان و شهرستان‌های استان مستقر می‌کند و ضمن ارائه گزارش های مردمی، اخبار راهپیمایی با شکوه مردم را به اطلاع مخاطبان در استان، شبکه‌های مجازی  و شبکه‌های سراسری می‌رسانند.

وی در پایاناز عملکرد معاونت فضای مجازی در این زمینه یاد کرد و افزود: این معاونت در خصوص این روز با شکوه به بارگذاری برنامه‌های مختلفی اهم از 11 کلیپ های صوتی و تصویری اقدام کرده است. آماده سازی 5 تیزر در خصوص روز قدس، 3 موشن گرافی، 5 پوستر، 11عکس نوشت، 6 پادکست، 4 اینفوگرافی، 3 کاریکاتور، راه اندازی پویش و 3 نماهنگ در خصوص روز جهانی قدس از دیگر اقدامات همکاران معاونت فضای مجازی به مناسبت روز قدس است.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما