امروز يك شنبه  ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

از عید عاشقان تا عید بندگی در نگارستان ایران

مشاهده ۱۰۹
۱۴۰۰/۰۲/۲۲- ۱۲:۴۱
مدیر کل صدا و سیمای گلستان از تدارک ویژه و مخاطب پسند این مرکز برای استقبال از عید بزرگ مسلمانان با عناوین «شهد شکر»، «عید عاشقان» و «عید بندگی» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، منتظر حجت با اشاره به پوشش مطلوب و تلاش های شبکه استانی گلستان، به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان افزود: در این شرایط کرونایی شاهد رونق و رشد و تعالی مجالس معنوی در سطح جامعه هستیم و رسانه استانی در چنین ایامی عامل مهمی‌ برای ترویج فرهنگ قرآنی و دینی در بین آحاد مردم محسوب می‌شود. وی در ادامه با بیان اینکه مجالس ترتیل خوانی قرآن کریم با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی پوشش داده شد، به تبیین اهمیت و عظمت جایگاه نماز عید فطر و پرداخت زکات فطریه اشاره و تصریح کرد: فضیلت و آداب عید سعید فطر، گسترش فرهنگ جشن و شادمانی عید فطر در سراسر کشور، بیان ویژگی‌های برجسته ماه مبارک و همدلی با آسیب دیدگان بیماری کرونا از رویکردهای اصلی این مرکز در برنامه سازی‌ بوده است. مدیرکل مرکز تصریح کرد: با توجه به فرا رسیدن عید فطر، بخش های مختلف این مرکز، ویژه برنامه‌های متنوعی را همزمان با حلول عید سعید فطر برای مردم همیشه در صحنه گلستان در نظر گرفته اند. منتظر حجت در ادامه به مهم ترین برنامه‌های صداوسیمای گلستان به مناسبت عید فطر پرداخت. این برنامه‌ها عبارتند از:
در حوزه سیما «عید بندگی» عنوان ویژه برنامه ای است که در دو قسمت 70 دقیقه ای به صورت زنده و در فضایی شاد و مفرح این عید بزرگ  را همراه با مردم گلستان جشن می‌گیرد. این برنامه شامل بخش هایی از جمله پخش بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، اجرای زنده سرود و موسیقی در محل استودیو، پخش گزارش ها، دعوت از هنرمندان و نخبگان و مدافعان سلامت، حضور کارشناسان مذهبی شیعه و اهل سنت، پخش وله‌های شاد و بیان آداب و رسوم اقوام مختلف استان در عید فطر است.
همچنین در برنامه‌های «خانه محبت»  و «صبح عالی» به صورت ویژه به این مناسبت مهم پرداخته خواهد شد و علاوه بر این سایر برنامه‌های سیما در این ایام با حال و هوای عید سعید فطر پخش خواهند شد.
شبکه استانی صدای گلستان هم ویژه برنامه‌هایی را با نام «شهد شکر» و »عیدعاشقان» تدارک دیده است.
«شهد شکر» از ساعت 06:00 صبح روز عید سعید فطر از رادیو گلستان به مدت 120 دقیقه با توجه به شیوه نامه‌های بهداشتی ستاد کرونا با رویکردی شاد و ارتباط زنده با گزارشگران حاضر در مناطق زرد استان و کارشناس مذهبی به صورت زنده روی آنتن می رود.
ویژه برنامه «عید عاشقان» هم در دو روز متوالی از ساعت 09:00 تا 11:00 صبح در بخش های مختلفی از جمله پخش کلام رهبری، بخش کارشناس مذهبی با موضوع عید بندگی، عفو و بخشش،  پاداش بندگی، کمک به همنوعان، معرفی آداب و رسوم اقوام مختلف استان درعید سعید فطر، گزارش و پیامک مردمی و موسیقی پاپ و سنتی به صورت زنده  تقدیم شنوندگان می‌شود.
برنامه «سایرایاراولکام» هم برای شنوندگان داخل و خارج از کشور در نظر گرفته است که در دو روز به صورت زنده به مدت 120 دقیقه از ساعت 16:00 همراه با بخش های شاد و متنوع از قبیل نمایش طنز رادیویی، موسیقی و سرود های سنتی پخش می‌شود.
همکاران حوزه خبر هم در عید فطر با گزارش‌هایی از پایان ماه مبارک رمضان و فرار سیدن عید سعید فطر مخاطبان را همراهی می‌کنند.  همچنین در این دو روز  با استقرار 25 اکیپ خبری در گرگان و شهرستان‌های استان، خبرها و رویدادهای این عید بزرگ را به اطلاع مخاطبان در استان و شبکه‌های سراسری می‌رسانند.
 تولید و انتشار16  کلیپ صوتی و تصویری،7 نماهنگ و موزیک ویدئو،  3 موشن گرافی،  7 پوستر و 13عکس نوشت، 6 پادکست، 5 اینفوگرافی، ایجاد و بارگذاری صفحه ویژه در وب سایت مرکز و معرفی برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در فضای مجازی هم از جمله اقدامات در نظر گرفته شده در حوزه فضای مجازی مرکز در استقبال از  عید بزرگ مسلمانان است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما