امروز پنج شنبه  ۱۰ آذر ۱۴۰۱

سوگواری اهالی بام ایران در نیمه خرداد

مشاهده ۱۴۴
۱۴۰۰/۰۳/۱۰- ۱۳:۳۴

صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری با تولید و پخش ویژه برنامه‌های مختلف به مناسبت های تاریخی نیمه خرداد می پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،  شبکه تلویزیونی جهان بین در قالب ویژه برنامه‌های «عقیق»، «روح الله» و «آفتاب صداقت» با ارزش های انقلاب و اندیشه‌های امام خمینی (ره) تجدید بیعت می‌کند و به موضوع شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع)، سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد می‌پردازد.

برنامه «عقیق» به تهیه کنندگی و کارگردانی فرحناز حاتم پوری در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ خرداد، ساعت ۲۱ به مدت ۴۵ دقیقه روی آنتن می رود. میان برنامه حدیث، زندگی نامه، مباحث کارشناسی درباره مناقب و فضایل امام جعفر صادق (ع)، سیره عملی آن حضرت، رهنمودها و اندیشه‌های امام خمینی و قیام تاریخی ملت ایران در خرداد 1342، حکایت، گفتار متن و معرفی کتاب از بخش های متنوع این برنامه‌ است که با اجرای جمال الدین خدابخشی از سیمای استانی تقدیم بینندگان می‌شوند.

برنامه «روح الله» به تهیه کنندگی و کارگردانی فرحناز حاتم پوری، اجرای ابوالفضل هادی پور و گزارشگری دنیا صفری در سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب و قیام تاریخی ۱۵ خرداد از ساعت ۱۰ تا ۱۱ به مدت ۶۰ دقیقه از تلویزیون جهان بین پخش می‌شود. این برنامه شامل مباحث کارشناسی درباره شخصیت امام خمینی (ره)، ویژگی‌های امام خمینی به عنوان الگوی یک رهبر مقتدر و همچنین قیام 15خرداد و یوم الله جوشش غیرت ایرانی، مداحی، میان برنامه‌های مذهبی و گزارش است.

ویژه برنامه «آفتاب صداقت» به تهیه کنندگی و کارگردانی فرحناز حاتم پوری، اجرای احمد باقری و گزارشگری دنیا صفری در روز ۱۶ خرداد به مناسبت شهادت مظلومانه امام جعفر صادق (ع) از ساعت ۱۰ به مدت ۶۰ دقیقه با بخش های گفت و گوی کارشناسی درباره فضایل و کرامات اخلاقی امام صادق (ع)، مداحی، میان برنامه و گزارش مردمی، روی آنتن می رود.

معاونت صدای شبکه جهان بین با ویژه برنامه‌های «حماسه ماندگار»، «چراغ هدایت» و «خورشید ماندگار» مناسبت های نیمه خرداد را ارج می نهد و با آرمان‌های امام خمینی (ره) پیمانی دوباره می‌بندد.

ویژه برنامه «خورشید ماندگار» به تهیه کنندگی لیلا بابایی، گویندگی آزاده رفیعی، نویسندگی کبری حیدری و گزارشگری فریده نادری به مناسبت سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) در روز 14 خرداد از ساعت 10 تا 12 از رادیو استان پخش می‌شود. ابعاد زندگی شخصی، سیاسی، اجتماعی امام خمینی (ره)، نقش و جایگاه زن در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی از دیدگاه امام خمینی(ره)، وظایف ما در قبال مکتب امام، نقش جوانان و آینده سازان از منظر خمینی کبیر(قدس سره) و گفت و گوی کارشناسی درباره تأثیر فضای مجازی در بیان مفاهیم وصیت نامه امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از موضوعات مطرح در این برنامه است. 

«حماسه ماندگار» به تهیه کنندگی سیاووش قربانی پور، گویندگی شهلا جمشیدیان و نویسندگی کبری حیدری هم به مناسبت قیام خونین ۱۵ خرداد از ساعت ۱۰ تا ۱۲ روی آنتن می رود. مباحث کارشناسی، معرفی کتاب، معرفی یک فیلم، گزارش های مردمی، بسته‌های صوتی و ارتباط تلفنی با مراکز استان‌ها از بخش های مختلف این برنامه است.

ویژه برنامه رادیویی «چراغ هدایت» هم به تهیه کنندگی رحمان داودیان، گویندگی مریم خلجی و گزارشگری مصطفی راد در سالروز شهادت صادق آل محمد(ع) با بخش های گزارش مردمی، گفت و گوی کارشناسی درباره سیره عملی و اخلاقی امام صادق (ع)، سرود، تلفن و پیامک های مخاطبان از ساعت ۹ تا ۱۱ تقدیم شنوندگان می‌شود.

معاونت خبر چهارمحال و بختیاری هم با 27 گزارش رادیویی به مدت 51 دقیقه و 39 گزارش تلویزیونی به مدت 74 دقیقه مناسبت های نیمه خرداد را گرامی می دارد.

اخبار مرتبط

امتیاز شما