امروز شنبه  ۲ مرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

اثری از نویسنده صدای انسان‌ های ستم دیده در دنیای مدرن در رادیو نمایش

مشاهده ۵۷
۱۴۰۰/۰۳/۱۱- ۱۹:۲۱
رادیو نمایش این هفته در برنامه «هزارتوی داستان» به آثار جان اشتاین بک، نویسنده «صدای انسان‌ های ستم دیده در دنیای مدرن» می‌ پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، جان اشتاین بک نویسنده ای خود ساخته است که رمان‌هایش به دلیل مهارت تکنیکی و روانی نثر تحلیلی آنها که همراه با گرایشی انسان دوستانه است، محبوبیت جهانی دارند.  او در سال 1939 جایزه پولیتزر و در سال 1962 جایزه نوبل ادبیات را برای نگارش آثاری چون «خوشه‌ های خشم» که حماسه محرومیت کارگران استثمار شده بود، دریافت کرد.

وی همچنین در عرصه داستان کوتاه، هم شاهکارهایی آفریده که تبلور امیدها، پیام ها و اندیشه‌ های او هستند. جان اشتاین بک، مستقیما با دنیای سینما به همکاری می‌ پرداخت و در این وادی نیز در مقام نویسنده فیلمنامه، همانند رمان‌ ها و داستان‌های کوتاهش، تاثیر شایانی در جامعه بر جای گذاشت. در برنامه «هزارتوی داستان» 13 خرداد ساعت 21، بهناز بستاندوست داستان «خودپاسبان» نوشته جان اشتاین بک را روایت کرده و در بخش کارشناسی همراه با کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر می‌پردازند. گویندگی زندگینامه این نویسنده را رضا عمرانی روایت می‌کند و تهیه کنندگی برنامه «هزارتوی داستان» رادیو نمایش، بر عهده ژاله محمدعلی است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما