امروز شنبه  ۲ مهر ۱۴۰۱

از بیماری کرونا تا استیضاح دولت مستوفی الممالک از سوی مدرس در «سرزمین من»

مشاهده ۱۳۹
۱۴۰۰/۰۳/۱۹- ۱۱:۲۱

برنامه «سرزمین من» رادیو فرهنگ، در بخش های مختلف از اهمیت همراهی جامعه در کنترل بیماری کرونا و موضوع انتخابات ۱۴۰۰ و در بخش تاریخی به استیضاح دولت مستوفی الممالک از سوی سیدحسن مدرس می‌ گوید.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه«سرزمین من» با موضوع بررسی رویدادهای تاریخی، اجتماعی و مسائل روز از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

در بخش نگاهی به کرونا بیماری قرن، این برنامه امروز ۱۹ خرداد با توجه به شدت واگیر بودن این بیماری، به موضوع اهمیت همراهی جامعه در کنترل بیماری کرونا با صاحب نظران گفت و گو می‌ کند.
در بخش تاریخی برنامه به استیضاح دولت مستوفی الممالک از سوی سیدحسن مدرس اشاره می‌شود. مدرس مدتی پس از کودتای رضاخان در دوره چهارم مجلس شورای ملی برای جلوگیری از قدرت یافتن سردار سپه، قصد داشت تا با استیضاح و برکناری مستوفی الممالک، صدراعظم احمدشاه قاجار، فردی دیگر را برای صدراعظمی روی کار بیاورد، علاوه بر استیضاح مستوفی‏ الممالک درباره رویه سیاست خارجی، این نخست‏ وزیر را دارای قدرت کافی برای مقابله و مبارزه و جلوگیری در برابر تندروی‏های سردار سپه ندانست، مردم که به وی حُسن‏ ظن داشتند،  از مدرس به خاطر استیضاح انتقاد کردند. بعدها معلوم شد مخالفت مدرس و اکثریت مجلس، به دلیل حفظ منافع ملت و جلوگیری از قدرتِ خطرناک رضاخان بوده است.
بخش دیگر برنامه«سرزمین من» نیز به درگذشت سیدجواد آقا ملکی تبریزی از علمای معاصر فقه، اصول، اخلاق، حکمت و عرفان اسلامی اختصاص دارد.
موضوع انتخابات و متن امام زمانی هرگز رهایم مکن از استاد خلیلی از بخش های دیگر برنامه هستند.
برنامه «سرزمین من» به تهیه کنندگی امیررضا راز ساعت ۱۲:۴۵ روی موج ۱۰۶ مگاهرتز رادیو فرهنگ شنیده می‌ شود.

امتیاز شما