امروز شنبه  ۲ مرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

امامت‌ پژوهی با رویکرد رسانه‌ ای

۱۴۰۰/۰۳/۲۴- ۱۳:۰۳
«امامت‌ پژوهی با رویکرد رسانه‌ ای» عنوان اثری است که به قلم ایرج حجازی و به همت اداره‌ کل پژوهش های اسلامی رسانه ملی به چاپ رسیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،  در چیکده اثر «امامت‌ پژوهی با رویکرد رسانه‌ ای» که در  اداره‌ کل پژوهش های اسلامی صداوسیما چاپ شده، می خوانیم.

مسئله امامت از دیرباز محل اختلاف و معرکه آراء در بین مسلمانان بوده و کتاب های فراوانی در تبیین آن نوشته شده است. در عصر حاضر که شیعه موفق به تشکیل حکومت شده و پرچمدار عدالت خواهی و مبارزه با استکبار جهانی شده است، موج اتهامات و شبهات به اصول مذهب تشیع و اصل امامت فزونی یافته و دشمنان با تمام توان خود سعی می‌کنند مسلمانان را از فرهنگ شیعه به ویژه اصل امامت دور سازند.
رسانه ملی به عنوان یک ابَرسازمان فرهنگی، که تبیین و نشر معارف اسلامی و شیعی را بر عهده دارد، موظف است در بسط فرهنگ امامت و رفع شبهات آن تلاش کرده و معارف اهل بیت را به دنیا معرفی کند. در این میان، آنچه اهمیت دارد، بیان مطالب اساسی و متناسب با رسانه در این باب و پرهیز از ارائه مباحث حاشیه ای است.
با اقرار به این که کنه و کرانه امامت و ژرفای حقیقت امام و با این دست تهی، در پیمانه هیچ اندیشه و پژوهشی نمی‌گنجد، با مدد از آستان اهل بیت(ع)، برشی از حقیقت و ماهیت امامت را در برابر دیده اندیشه وران و پژوهشگران عرصه امامت می‌گشاییم.
در پژوهش حاضر تلاش شده، در فرم و قالب جدیدی که منطبق بر اصول رسانه ای است، اصحاب رسانه را در امر برنامه سازی مرتبط با امامت یاری رساند.

برنامه سازان برای دریافت متن این کتاب می توانند به پایگاه اطلاع رسانی اداره کل پژوهش های اسلامی صداوسیما به آدرس www.irc.ir مراجعه کنند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما