امروز شنبه  ۲ مرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

با «مه شکن» رادیو فرهنگ با قوانین مربوط به نظارت فرهنگی آشنا شوید

۱۴۰۰/۰۳/۲۵- ۰۹:۰۴
نظارت فرهنگی براساس قانون جمهوری اسلامی ایران، امروز سه شنبه ۲۵ خرداد در برنامه انتخاباتی «مه شکن» رادیو فرهنگ واکاوی می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ویژه برنامه «مه شکن» امروز، میزبان محمد خدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌ رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاد اردکانی، مدرس دانشگاه می‌شود که درباره نظارت فرهنگی و‌ چارچوب آن در کشور سخن می‌گویند.
مقوله نظارت فرهنگی از جمله مفاهیمی است که در روزگار ما معانی متعددی برای آن ردیف کرده اند. گاهی از آن تلقی تسامح گرایانه صرف داشته اند و گاه چنان قبض و تصلب جانکاهی را بر آن مستولی کرده اند که ذات آن به فراموشی سپرده شده است. این امر در جامعه ما طی سالیان گذشته به خوبی دیده می‌ شود. یعنی گاهی معلق رها شده و گاهی چنان سفت و سخت اعمال شده که در نهایت در هر دو حال صفت فرهنگی، شایسته اطلاق به آن نبوده است. فارغ از این امور، باید به این نکته خاص نظر افکند که در یک جامعه اسلامی، مقوله نظارت فرهنگی باید به چه شکل و ابعادی ظهور کند تا فرهنگ اسلامی هم با قوت، مولفه‌ های خویش را در یک سطح عملی اعمال شده ببیند و هم از ابعاد وجودی آن حراست شود.
برنامه «مه شکن» را می توتنید به تهیه کنندگی امیررضا راز، گویندگی فاطمه اسحاق تبار و‌اجراکارشناسی رضایی، از ساعت ۱۳:۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه از گروه جامعه رادیو فرهنگ پیگیری کنید.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما