امروز شنبه  ۲۴ مهر ۱۴۰۰
پاداش جهاد رسانه‌ای کارکنان سازمان صداوسیما
پاداش جهاد رسانه‌ای کارکنان سازمان صداوسیما

رسانه پرتلاش ملی

مشاهده ۲۷۰
۱۴۰۰/۰۴/۰۵- ۱۱:۲۸
تعداد بازدید:270
انتخابات تمام شد. همگی‌مان نقش مهمی در خلق حماسه انتخابات 28 خرداد داشتیم؛ نقشی که مقام معظم رهبری(مد ظله‌العالی) هم آن را با دقت همیشگی‌شان مورد توجه قرار دادند و در پیامی، از«رسانه پرتلاش ملی» تشکر کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این پیام، اجر ماه‌ها تلاش خالصانه کارکنان سازمان صداوسیما بود و نه تنها خستگی‌ها را از تن‌ها به در کرد، بلکه انگیزه فراوانی برای آینده به وجود آورد. تعدادی از همکارانمان که در بخش‌های مختلف در روزهای انتخابات، جهاد رسانه‌ای شایانی بر عهده داشته‌اند برایمان از تاثیر این پیام مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) نوشته‌اند.

 خدا را شاکریم

حسن نهضت، تهیه‌کننده سه برنامه«مناظره‌های نامزدها»، «رئیس‌جمهور» و«مراسم قرعه‌کشی» گفت: با شنیدن پیام حضرت آقا شکرگزار پروردگار متعال شدیم که به کمک و لطف او توانسته‌ایم وظیفه خود را به درستی انجام دهیم و رهبر عزیزمان را خشنود سازیم.

مهدی حسینی، تهیه‌کننده برنامه«گفت‌وگو با جوانان» که از شبکه سه پخش شد، گفت: قطعا پیام ایشان امیدبخش بود، از این نظر که رسانه ملی توانسته از ظرفیت‌های خودش برای حضور مردم استفاده کند. در اوضاعی که هم درگیر جنگ اقتصادی و هم درگیر جنگ رسانه‌ای هستیم این پیام‌ها روحیه‌بخش است و امیدوارم ظرفیت رسانه ملی بیش‌تر مورد توجه قرار گیرد.

مقداد مومن‌نژاد، تهیه‌کننده«خیابان ایران» گفت: روز انتخابات از ساعت5:00 صبح تا 3:00 بامداد روز بعد مشغول کار بودیم و با صحبت‌های رهبری، خستگی‌مان یکجا در رفت. وی گفت: ما تقریبا از یک ماه مانده به انتخابات به شدت درگیر بودیم و پس از معاونت سیاسی بیش‌ترین برنامه انتخاباتی در شبکه یک سیما بود و در قالب برنامه«خیابان ایران» به موضوع انتخابات پرداختیم. وی افزود: پس از بیانات مقام معظم رهبری، خیلی خوشحال شدیم. آن صحبت‌ها واقعا حس خوبی به ما داد و خستگی را از تنمان زدود.

 پس از صحبت‌های رهبر انقلاب دریافتیم شد آنچه باید می‌شد

 مهدی مهدی‌قلی، کارشناس برنامه« نگاه یک» و مدیر گروه سیاسی شبکه سه سیما درباره احساسی که پس از صحبت‌های مقام معظم رهبری درباره عملکرد رسانه ملی به او دست داد، گفت: واقعا فارغ از شعار زدگی، احساس زایدالوصفی داشتم. همه ما در رسانه این حال‌وهوا را داریم که وقتی مخاطب، اثر ما را می‌بیند و می‌پسندد، خوشحال می‌شویم. حالا وقتی شما این تعریف را از زبان کسی می‌شنوید که دلبستگی‌هایی هم به او دارید حسی فراتر از خوشحالی به سراغتان می‌آید.

وی افزود: در طول ایام تبلیغات نامزدها چند بار پیش آمد که بچه‌های ما چندین شبانه روز نخوابیدند و هنگامی‌که رهبر معظم انقلاب این تعبیر را درباره تلاش رسانه ملی به ‌کار بردند حس بسیار خوبی به همه ما دست داد.

وی ادامه داد: من حس این را داشتم که شد آنچه باید می‌شد، هر چند کم و کاست‌هایی هم بود و قطعا برنامه‌ها با نقطه مطلوب فاصله داشت، ولی وقتی فرد بزرگی چون رهبر کشور کار را می‌بینند و از آن تشکر می‌کنند، بسیار خوشحال کننده است.

 مایه قوت قلب و دلگرمی ما شد

ندا ملکی، مجری برنامه «خیابان ایران» شبکه اول سیما هم در این باره گفت: قاب شبکه یک سیما در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ بسیار متفاوت‌تر از شبکه‌های دیگر بود. مدیران شبکه یک سیما، خیابان ایران را از مدتی پیش از برگزاری انتخابات روی آنتن بردند. این برنامه لحظه به لحظه با مخاطب و مردم سربلند ایران اسلامی همراه و همگام بود و توانست نظر مثبت مخاطبان را به سوی خودش جلب کند. به هر حال خستگی‌ها وجود داشت و روزهایی که برای همه ما ایرانی‌ها که قصد داشتیم یک انتخاب درست داشته باشیم، پرشور و تلاش بود، اما زمانی خستگی از تنمان به در رفت که شنیدم روز پس انتخابات ریاست جمهوری، مقام معظم رهبری در بخشی از پیام‌شان از عبارت رسانه پرتلاش ملی برای اشاره به همکاران نجیب و پرتلاشم در سازمان صداوسیما استفاده کرده‌اند؛ همکارانی که بدون هیچ گونه ادعایی و بسیار گمنام تلاش داشتند به مردم در رسیدن به انتخاب درست و سرنوشت‌ساز کمک کنند. مایه قوت قلب و دلگرمی ما و همه همکارانم بود و خدا را شکر که این تلاش مورد تایید مقام معظم رهبری واقع شد.

راحله امینیان، مجری سیما درباره این پیام گفت: بیش از یک‌ماه همکاران خستگی‌ناپذیرم در رادیو و تلویزیون، برای پوشش رسانه‌ای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تلاش کردند. لطف پدرانه رهبر انقلاب که تعبیر رسانه پرتلاش ملی را مطرح فرمودند ما را در راه خدمت، مصمم و پراراده‌تر کرد.

 مشوقی بی‌نظیر برای طی مسیر خوش آینده

محمد سلوکی، مجری شبکه دو سیما هم در این‌باره نظر جالبی داشت، وی گفت: خسته نباشید جدی به همه همکارانم در رسانه می‌گویم که همواره در انتخابات مظلوم واقع می‌شوند و در واقع این خدا قوت به این معناست که رسانه چه کار سختی انجام داده است و این کار چه قدر سخت است. به تمامی همکارانم در رسانه ملی می‌گویم خسته نباشید و دست مریزاد که با تلاش شبانه‌روزیتان حفظ آبرو کردید.

سوسن حسنی‌دخت، گوینده شبکه خبر هم درباره پیام رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) که در آن به رسانه ملی هم اشاره شده است، گفت: در عرصه پیروزمندانه جنگ نرم، آوای خوش پدرانه رهبرم، مشوقی است بی‌نظیر برای طی مسیر خوش آینده.

مهدی خسروی، مجری و سردبیر «تیتر یک» شبکه خبر هم گفت: با این جمله دلنشین، خستگی‌مان به در رفت.

پژمان کریمی، مدیرگروه سیاسی رادیو گفتگو هم گفت: رویداد «انتخابات» در بستر ساختار نظام «جمهوری اسلامی» بی‌گمان؛ تبلور و تجلی مردمسالاری دینی است؛ فرآیندی است درخشان که طی آن، با رای ریزی به صندوق آرا، مشارکت مردمی در انتخاب مسئولان، گردش قدرت، مدیریت کشور و گردانندگی امور، حاصل می‌شود. چنین رویدادی همراه با انتخابی «پرشور، آگاهانه و درست»، نقطه عزیمتی مطلوب است. رسانه ملی - چنان که توقع می رفت- در آستانه انتخابات 1400 تمام قد به میدان آمد و تلاش کرد با بستر سازی مناسب جهت تضارب آرا و مدیریت هیجان عمومی و تاکید بر قانون‌گرایی، ضمن سترون‌سازی تقلای دستگاه تبلیغاتی دشمن، تبیین اهمیت انتخابات و ترغیب همه طیف‌های مردمی‌به بهره‌مندی از حق «رای»، مشارکت مطلوب را موجب شود. خلق «حماسه مردم میدان»نه تنها نشانه بصیرت عمومی‌بود بلکه تاکید داشت که به رغم تلاش‌های بدخواهان منحوس، رسانه ملی همچنان هدف اعتماد عمومی و محل رجوع اذهان است. هنگامی‌که امام خامنه‌ای، بر تلاش و مجاهدت رسانه‌ملی صحه گذاشتند، شوری دیگر در سربازان عرصه جهاد رسانه‌ای فراهم آورد تا فصلی دیگر از تکاپو و جهاد خود را با دلگرمی و اعتماد به نفس بیشتری آغاز کنند.

سربازانی هستیم مسرور از توجه فرمانده

فضه سادات حسینی، گوینده خبر سیما گفت: برای ما که خود را سرباز مقام معظم رهبری در رسانه می‌دانیم تعبیر ایشان خالق حسی وصف ناشدنی بود. حسینی درباره تعبیر مقام معظم رهبری درباره رسانه ملی گفت:  برای ما که در ایام انتخابات فشار کارمان مضاعف شده‌بود این تعبیر، یک خسته نباشید خیلی خوب بود.

وی افزود: با شناختی که از همکارانم در خبر داشتم، کسی چشمداشتی ندارد و در عرصه خبر هیچ‌گاه پاداش ویژه‌ای هم در کار نبوده‌است. درهمین ایام کرونا که بسیاری از جاها تعطیل بود همکاران ما در خبر کارشان چند برابر شد و بدون هیچ  چشمداشتی شبانه روز تلاش می‌کردند.

وی افزود: از حدود یک ماه و نیم پیش، کار ما بیش‌تر و بیش‌ترشد. من در شبکه یک روزهای فرد، خبر 14:00 و در روزهای زوج، خبر 21:00 را گویندگی می‌کردم و هر روز سر کار بودم و فشار زیاد بود، ولی هیچ یک از ما چشمداشتی نداشتیم و حس می‌کردیم مثل همکارانمان که در  دوران دفاع مقدس تلاش می‌کردند ما هم باید تلاش کنیم. در این میان، دشمن نیز تلاش می‌کرد  مردم را ترغیب کند که رای ندهند یا مشارکت پایین بیاید و ما در جهت برگزاری انتخابات پر شور و انتخاب درست و آگاهانه مردم تلاش می‌کردیم. وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره رسانه ملی افزود: وقتی حضرت آقا عبارت«رسانه پر تلاش ملی» را به کار بردند، خستگی از تن ما در رفت و حس خیلی دلچسبی به ما دست داد. ما در رسانه ملی خودمان را سرباز ایشان می‌دانیم و شنیدن تعریف  از زبان ایشان برایمان بسیار خوش‎آیند و عالی بود.

 افتخاری برای رسانه ملی

حسینی بای، خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: صحبت‌های مقام معظم رهبری افتخار بزرگی برای رسانه ملی به حساب می‌آید.  حسینی بای درباره احساسش پس از شنیدن صحبت‌های مقام معظم رهبری گفت: ماهم از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنیم که به فعالیت‌های همکاران ما  حسن نظر دارند و تعریف  به‌حقی کردند. وی ادامه داد: یک پای آگاهی‌بخشی به مردم درباره نامزدها همین رسانه ملی بود و با توجه به وضعیت کرونایی درصد اطلاع مردم از برنامه نامزدها بسیار پایین بود و رسانه ملی نقش بسیار مهمی در شناساندن نامزدها به مخاطبان و ایجاد شور انتخاباتی داشت. همچنین برنامه‌های رسانه ملی در هزینه‌های تبلیغاتی نامزدها بسیار صرفه‌جویی کرد. وی در پایان گفت: تعبیر مقام معظم رهبری از رسانه ملی  مایه افتخار ماست و تشکری بجا بود و ما هم سعی می‏‌کنیم در ادامه کار، انعکاس دهنده مطالبه‌ها و دغدغه‌های مردم باشیم.

 پاداش خوش

امیر شایان‌مهر، خبرنگار خبرگزاری صداوسیما نیز درباره تعبیر مقام معظم رهبری از رسانه ملی نوشت: برای درک بهتر احساسمان پس از شنیدن تشکر رهبر معظم انقلاب از مجاهدت‌های رسانه ملی واستفاده از تعبیر«رسانه پرتلاش» در پیام تاریخی‌شان پس از برگزاری انتخابات اخیر، باید به حدود یک سال و نیم  قبل بازگشت. از همان روزی که تلاش و زحمات چندین ماهه همکارانم در رسانه ملی برای برگزاری یک انتخابات باشکوه در انتخابات مجلس شورای اسلامی، بدون هیچ وقفه و کم‌ترین تجدید قوایی ادامه یافت تا این بار درسنگر اطلاع‌رسانی درخصوص  مقابله با بیماری کرونا و آگاهی‌بخشی در این زمینه مجاهدتی تازه آغازشود واین همه درحالی بود که مردم با سنگین‌ترین فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم و کرونا و بعضا سوء مدیریت‌ها مواجه بودند؛ فشارهایی که مردم را گلایه‌مند کرده‌بود و ما را شرمنده. بعد ازماه‌ها کار بی‌وقفه  و حتی نداشتن تعطیلات نوروزی در دو بهار متوالی، وظیفه خطیر دیگری به رسانه ملی محول شد؛ وظیفه برگزاری انتخاباتی باشکوه در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، آن هم در فضایی که به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، تبلیغات چهره به چهره نامزدها میسّر نبود و تنها پل ارتباطی مردم با نامزدها رسانه ملی بود. مردم، ناراضی و گلایه مند بودند و عملیات روانی گسترده  دشمن در عرصه رسانه‌ای و فضای مجازی باهدف  تحریم انتخابات اوضاع را پیچیده‌تر کرده‌بود.

درچنین  اوضاع سخت و غیرقابل تصوری، رسانه ملی بازهم با تمام قوا پای کارآمد تا یک مسئولیت خطیر دیگر را با موفقیت به سرانجام برساند وخدا را شکر که سربلند بیرون آمد. رسانه ملی در معرفی نامزدهای انتخابات وبرنامه‌های آنان به مردم  سنگ تمام گذاشت و برنامه‌های متنوع رادیویی و تلویزیونی، مشارکت مردم در این انتخابات را ازحد پیش‌بینی‌ها بسیار فراتر برد.

وی افزود: امروز بی‌شک تنها چیزی که خستگی ماه‌ها تلاش بی‌وقفه و کم نظیر را از تن همکاران به درکرد، شنیدن این تعبیربود: «رسانه پرتلاش ملی». تعبیری کوتاه، ولی پر از لطف و محبت که نشان می‌دهد دراین فشار اقتصادی و هیاهوی کرونا و تحریم  و بگو مگوهای سیاسی، کسی هست که حواسش به توست  و می‌داند در چه هنگامی وچگونه  وارد کدام  میدان شده‌ای و تلاش‌هایت را می‌بیند و قدر می‌نهد. پس برای داشتن چنین نعمتی باید خدا را شکر کرد و با همین پشت‌گرمی، به مسیر ادامه داد.

 عزم‌مان را برای جهادهای آینده جزم کردیم

مصطفی محمدخانی، خبرنگار و جانشین خبر رادیو انتخابات هم گفت: خدا را شکر که در این دوره هم توانستیم بار امانت را به سرانجام برسانیم و نکته مهم در این بین پیام محبت‌آمیز رهبر معظم انقلاب اسلامی و تشکر ایشان از فعالیت‌های فرزندان خودشان بود که آرامشی خاص به همه ما هدیه دادند.

احد یگانی، خبرنگار خبرگزاری صداوسیما و نماینده شبکه خبر در آذربایجان شرقی هم گفت:

چند هفته بود که شبانه روز اخبار انتخابات و صحبت های مردم و انتظارات آنها از نامزدهای ریاست جمهوری اسلامی و شوراهای اسلامی‌شهرها و روستا را دنبال کردیم تا روز بزرگ ۲۸ خرداد از راه رسید. روزی پرکار که با حضور در محل توزیع صندوق های رای به شعب اخذ رای از ساعت ۵ صبح شروع شد، از گوشی و نرم افزارهای پخش تلویزیون پیگیر اولین تصاویر و خبر از روز انتخابات بودم که رهبر معظم انقلاب برای شرکت در انتخابات در حسینیه حضرت امام(ره) حاضر شدند. ایشان در پیام روز بعدشان از رسانه ملی به‌عنوان رسانه پرتلاش یادکردند، چه جمله زیبایی بود.

شیوا شجری، خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در استان مرکزی هم درباره پیام مقام معظم رهبری به خبرنگار ما گفت: خدا را شکر که در این انتخابات هم شکوه و حضور پرشعور مردم را شاهد بودیم. این حضور، رسوایی را برای رسانه‌هایی رقم زد که شعارشان رای‌بی‌رای بود مردم همه مشتاقانه پای صندوق‌های رای حضور پیدا کردند و نشان دادند که پایبند به انقلاب و رهبرشان هستند اما خستگی این یک ماه به تنمان مانده بود تا اینکه حضرت آقا در پیام‌شان از «رسانه پرتلاش ملی» قدردانی کردند، این خستگی با این پیام جانانه و محبت‌آمیز از تن همه ما بیرون آمد و عزم‌مان را جزم کردیم برای جهاد در این راه که ادامه دارد.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما