امروز جمعه  ۲۶ شهريور ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

تأکید نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌ بر
تأکید نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌ بر

نقش پررنگ رسانه ملی در بالا بردن مشارکت مردم در انتخابات

مشاهده ۳۱۶
۱۴۰۰/۰۴/۰۶- ۱۰:۳۵
تعداد بازدید:316
نمایندگان مجلس شورای اسلامی نقش رسانه ملی را در تحقق مشارکت سیاسی در انتخابات بسیار پررنگ خواندند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سازمان صداوسیما در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری نقش مهمی در شکل دهی جریان‌های فکری جامعه، مطالبه گری اجتماعی، مشارکت حداکثری مردم، افزایش سطح آگاهی و تحلیل و تشویق مردم به انتخاب اصلح برعهده داشت.

نمایندگان مجلس در گفت و گو با خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما از جایگاه رسانه ملی در تحقق مشارکت سیاسی شهروندان و نقش آن در خنثی کردن توطئه‌های رسانه‌های معاند برای عدم حضور مردم در انتخابات سخن گفتند.

 صدا و سیما در خنثی کردن موج تهاجمی دشمن نقش چشمگیری داشت

محمد صالح جوکار، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی‌، با اشاره به نقش آگاهی بخش رسانه ملی در ایامی‌ که رسانه‌ های بیگانه تهاجم سنگینی علیه کشور را آغاز کردند، گفت: موج رسانه ای که علیه ملت ایران و کشور در بحث انتخابات به راه افتاد و در فضای مجازی نیز گسترش یافت، به خوبی با اقدامات رسانه ملی پاسخ داده شد.

وی خاطرنشان کرد: حضور و مشارکت مردم در پای صندوق های رأی، توطئه دشمنان مبنی بر جداسازی ملت از دولت و حاکمیت را از بین برد که این اقدام نتیجه کار صداوسیما بود.

جوکار، نماینده مردم یزد و اشکذر تصریح کرد: رسانه ملی در برگزاری مناظره‌ ها و ارائه برنامه نامزدها، توانست برنامه ریزی خوبی داشته باشد و نمره قابل قبولی دریافت کند، بر این مبنا امیدواریم این مسیر ادامه یابد تا دولت آینده هم بتواند انعکاس مطالبات ملت باشد.

وی با بیان اینکه برنامه‌ های دولت آینده باید برای مردم عزیز تبیین شود، گفت: اعتماد مردم نسبت به دولت و برخی کارگزاران، با شفاف سازی بازیابی می‌ شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس، پوشش خبری از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و خبرگان رهبری از سوی رسانه ملی را شایسته تقدیر دانست و افزود: پخش زنده تصاویر از شعب اخذ رأی و به تصویر کشیدن مشارکت حداکثری مردم کاری عالی بود و باعث شد مردم با انگیزه بیشتر پای صندوق های رأی حاضر شوند.

جوکار با بیان اینکه نرخ مشارکت 58 درصدی یزد از متوسط کشوری بسیار بالاتر بود، گفت: از مردم عزیز حوزه انتخابیه ام و صداوسیما که توانست قدرت بسیج کنندگی نظام جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان بکشاند، سپاسگزارم.

صدا و سیما در انتخابات، کارنامه موفقی داشت

علی بابائی کارنامی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی‌ با بیان اینکه اطلاع رسانی، شفاف سازی و آگاه سازی مردم درخصوص انتخابات بسیار تأثیرگذار، اثربخش و حائز اهمیت است، گفت: یکی از رسالت‌ های رسانه ملی، ایجاد شور و نشاط و آگاهی بخشی به جامعه برای حضور و مشارکت حداکثری این رویداد مهم سیاسی است که جا دارد از تلاش ارزنده صداوسیما در انعکاس مناسب حماسه بزرگ انتخابات ۲۸خرداد ۱۴۰۰ و به تصویرکشیدن حضور مردم در پای صندوق‌های رأی، شور و اشتیاق جوانان و رأی اولی‌ها در شعب اخذ رأی در روز ۲۸ خرداد قدردانی شود.

بابائی گفت: پوشش خبری گسترده شبکه‌های سراسری و استانی رسانه ملی و نوع نگاهی که به مردم داشت، توانست بی طرفانه به ارائه نظرات نامزدها بپردازد.

وی با بیان اینکه عملکرد رسانه ملی در حال حرکت رو به جلو است، تصریح کرد: در این دوره از انتخابات صداو سیما در زمینه منافع ملی، اعتماد سازی کرد و توانست با جلب مشارکت مردمی توطئه بسیاری از رسانه‌های فارسی زبان خارج از مرزهای کشور را از بین ببرد.

نماینده ساری درخصوص نحوه پوشش خبری روز انتخابات یادآور شد: پوشش خبری صداوسیما با توجه به زیرساخت های موجود قابل توجه بود و در حوزه انتخابیه بنده عملکرد مناسبی در ایجاد شور و هیجان انتخاباتی و یا انعکاس ضعف های موجود دیده شد.

صداو سیما ایمن و امین هر خانواده ایرانی است

غلامرضا مرحباء، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌ گفت: ما به صدا و سیما اعتماد داریم و امیدواریم برنامه‌های آن از غنای کافی برخوردار باشد تا هیچ خانواده ایرانی برای دریافت اخبار و اطلاعات، نیازی به منابع و رسانه‌های دیگر نداشته باشد.

وی با اشاره به عملکرد رسانه ملی در ایام انتخابات خاطرنشان کرد: صداو سیما در جایی که برخی رسانه‌ها به دنبال ایجاد یأس، ناامیدی و یا سیاه نمایی بودند، صادقانه ایستادگی و مقابله کرد که دراین بخش نمره قبولی می‌گیرد، اما تا نمره عالی فاصله دارد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: با القائات رسانه‌های خارج نشین بسیاری در داخل کشور فکر می‌کردند که مردم با صندوق های رأی قهر خواهند کرد، اما دیدیم بخش بزرگی از مردم با وجود گلایه‌ها با علاقمندی به انقلاب و کشور پای صندوق های رأی حاضر شدند و نتیجه خلاف آن چیزی شد که منتظر بودند.

وی با بیان اینکه اعتماد به صدا و سیما باید همیشگی باشد تا درهمه ایام بتوان از این اندوخته استفاده کرد، گفت: مردم ایران دارای عِرق ملی و همت والایی هستند و باید از این ظرفیت برای اعتماد سازی استفاده کرد.

 اطلاع رسانی مطلوب رسانه ملی معادلات دشمن را بر هم زد

عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد گفت: رسانه ملی با وجود همجمه‌های گسترده علیه کشور و با توانمندی محدود، در مقابل غول های رسانه ای که از تعدد شبکه‌ها، تجهیزات، بودجه و اعتبارات برخوردار بودند، توانست پیام انقلاب را به مشتاقان جمهوری اسلامی ایران برساند.

 وی با بیان اینکه رسانه ملی در جنگی نابرابر پیروز شد، گفت: در انتخابات 1400 وظیفه خطیر صدا و سیما، تنویر افکار عمومی و ترغیب مردم به مشارکت حداکثری، مواجه و مقابله با هوچی گری‌ها، فضا سازی‌ها و شبه افکنی‌ها بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی‌گفت: نظام سلطه در این دوره از انتخابات با به کارگرفتن همه داشته‌هایش و با پشتیبانی دشمنان قسم خورده نظام، همه توانش را به کار گرفت تا از حضور مردم جلوگیری کند، اما این معادلات با اطلاع رسانی مطلوب و به موقع رسانه ملی برهم خورده شد.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی، نحوه عملکرد برخی مدیران و گلایه مردم از وضعیت کشور اقتصادی کشور گفت:‌ البته این شرایط و مولفه‌های اقتصادی که به عنوان ابزاری در اختیار دشمنان قرار گرفته بود، باعث نشد که مردم دین خود به انقلاب و حکومت را فراموش کنند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، نقش رسانه ملی را در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها خطیر دانست و تصریح کرد: بدون زیاده گویی عرض می‌کنم صداو سیما انصافاً خوش درخشید و توانست دراین رخداد عظیم، مهم و سرنوشت ساز برای به صحنه آوردن مردم نقش بسزایی داشته باشد.

وی یادآور شد: صداوسیما در تشویق مردم و انعکاس صحنه‌های حماسی از انتخابات، چه بعد و چه قبل از آن، رسالت خود را به خوبی با وجود تلاش عده ای برای کمرنگ جلوه دادن حضور مردمی انجام داد و سهم بزرگی در حماسه خرداد 1400 داشت.

رسانه ملی در انتخابات هوشمندانه عمل کرد

محمد مهدی فروردین، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی‌گفت: رسانه ملی در ایام انتخابات هوشمندانه عمل کرد و با دعوت از ورزشکاران تلاش کرد شور و هیجان این حماسه ملی را از زبان کسانی که مردم به آنها اطمینان دارند، منعکس کند.

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی، با اشاره حضور چشمگیر مردم در پای صندوق های رای تاکید کرد: در بحث مناظره‌ها تلاش شد تا از مسائل حاشیه ای پرهیز شود تا اتفاقاتی که در دوره‌های قبل شاهد بودیم، تکرار نشود.

وی یادآور شد: دعوت از اقشار مختلف ورزشی و هنرمندان در برنامه‌ های مختلف برای تشویق مردم به حضور درپای صندوق ها توانست تنور انتخابات را گرم کند و مشارکت را بالا ببرد.

وی افزود: با وجود اینکه امروز فضای مجازی دامنه فعالیت گسترده ای دارد و کمتر کسی فرصت مراجعه  به رسانه ملی را دارد اما تنوع برنامه‌ها و محتوای آن برای آگاه سازی و جلب مشارکت مردم، بسیار هوشمندانه بود.

عضو کمیسیون فرهنگی گفت: باید در حوزه رسانه به گونه ای عمل کنیم که با تنوع بالای برنامه سازی، رسانه‌های بیگانه در حاشیه قرار بگیرند.

 نقش ترغیبی صداو سیما بدون رقیب بود

روح‌الله نجابت، سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس  شورای اسلامی‌ گفت: هرچند مردم از عملکرد مدیران کشور گله داشتند، اما رسانه ملی با ترغیب مردم و یادآوری آرمان‌های امام و انقلاب نقش چشمگیری در پررنگ کردن حضور مردم  پای صندوق های رأی داشت.

وی تاکید کرد: صدا و سیما در توجیه و اقناع افکار عمومی تلاش کرد با برنامه‌های منظم پیش از ایام تبلیغات به فضای انتخابات گرما ببخشد، این رسانه در مهلت تبلیغات نیز با موضوع مناظره‌ها و مصاحبه با تک تک داوطلبان در برنامه‌ها از جمله برنامه «دست خط» و «گفت‌وگوی ویژه خبری» به  نظرات نامزد ها پرداخت و فرصتی را برای ملت ایران فراهم کرد که در دورترین نقاط کشور هم از سخنان نامزدها استفاده کنند.

نجابت، نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به نقش ترغیبی صداو سیما گفت:‌ در این دوران عملکرد رسانه ملی بدون رقیب بود، اما در موضوع انتخابات شوراها نیز باید همانند انتخابات ریاست جمهوری عمل می‌کرد.

وی پوشش خبری 28 خرداد 1400 از سوی صداو سیما را بی بدلیل دانست و افزود: اطلاع رسانی در دورترین نقاط کشور به گونه ای  بود که آخرین اخبار و اطلاعات به مردم ارائه می‌شد و همین امر اعتماد عمومی‌ به رسانه ملی را بالا برد.

رسانه ملی نقش مهمی در انتخابات 28 خرداد داشت

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رسانه ملی نقش مهمی در بالا بردن بصیرت، آگاهی، دشمن شناسی، جریان شناسی و موقع شناسی ملت ایران، در انتخابات 28 خرداد داشت.

ابراهیم عزیزی، نماینده مردم شیراز و زرقان گفت: انتخابات 1400 درشرایطی برگزار شد که تحریم ها فشار مضاعفی بر مردم وارد کرده بود.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به بد سلیقگی‌های برخی مدیران که موجبات دلسردی و نگرانی مردم را فراهم کرده اند، گفت: تورم و صف های طولانی مشکلاتی ایجاد کرد و فشار اقتصادی موجبات دلسردی شد و از سوی دیگر در خارج از مرزهای جغرافیایی دشمنان ملت ایران، تهدیدات و شبهه‌ها افکنی‌هایی را آغاز کردند تا مردم را مأیوس کنند.

وی گفت: عوامل داخلی و خارجی دست به دست هم داده بودند تا حضور مردم در پای صندوق های رای کمرنگ شود، اما بصیرت، آگاهی، دشمن شناسی ،جریان شناسی و موقع شناسی ملت ایران و تلاش ارزشمند صدا و سیما نقش مهمی در انتخابات 28 خرداد داشت.

نماینده مردم شیراز با بیان اینکه اقدامات صداوسیما در ترغیب و تهییج جامعه، رسالتی است که همواره بر دوش این رسانه است، گفت: رسانه ملی در  این دوره نیز به بهترین نحو ممکن از عهده این مهم  بر آمد و شرایط را برای تبیین آرمان‌های انقلاب اسلامی، ضرورت حضور در صحنه انتخابات و تعیین سرنوشت کشور مهیا کرد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تأکید بر اینکه  هرچه از عمر صدا و سیما می‌گذرد، باید برنامه‌ها کیفی تر، جامع تر و متناسب با نیاز روز باشد، گفت: صدا و سیما در این برهه از تاریخ کشور خوش درخشید و در تحلیل، تبیین، تهیج و روشنگری به وظایف خود به خوبی عمل کرد.

رسانه ملی با نگاهی دوباره به  فلسفه انقلاب مردم را به اصل نظام بازگرداند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: تلاش رسانه ملی با تبیین دوباره فلسفه انقلاب باعث شد مردم یکبار دیگر به اصل انقلاب و نظام بازگردند.

رسول فرخی میکال، نماینده لاهیجان و سیاهکل در گفت‌وگو با خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما افزود: رسانه ملی در انتخابات 1400 ریاست جمهوری و شوراها عملکرد مطلوبی داشت و با پخش مناظره‌ها و بسیج افکار عمومی، نقشه دشمنان را بر باد داد.

وی با بیان اینکه رسانه ملی با پخش سخنرانی‌ها و تبلیغات مناسب، نقش موثری در ترغیب مردم  به شرکت در انتخابات داشت تاکید کرد: دشمنان نظام چه به کمک رسانه‌ها و جه با کمک سران مخالفان ،در تلاش بودند تا با هر ترفندی از حضور چشمگیر مردم در پای صندوق های رای جلوگیری کنند، اما با دور اندیشی و تدبیر این دسیسه خنثی شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تصریح کرد: رسانه ملی با نگاهی دوباره به  فلسفه انقلاب و بیان آن از شبکه‌های مختلف باعث شد مردم یکبار دیگر به اصل انقلاب بازگردنند و به پای صندوق رای بیایند.

جلوه حماسه ملی در آنتن رسانه ملی

علیرضا زندیان، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌ با اشاره به وظایف سنگین رسانه ملی در پیچ های حساس کشور گفت: صدا و سیما در بخش های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و برنامه‌هایی همچون انتخابات ریاست جمهوری، نقش موثری در ترغیب مردم برای حضور و مشارکت در همه مراحل بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه از ماه‌ها قبل رسانه ملی و شبکه‌های استانی در تکاپوی تهیه برنامه، برای آگاه سازی مردم بودند، گفت: در شبکه‌های استانی متولیان صداو سیما با دعوت از نمایندگان مجلس برنامه‌هایی را ترتیب دادند تا زمینه‌های مشارکت بالای مردم فراهم شود.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رسانه ملی در جریان برگزاری انتخابات با ارسال گروه‌های خبری به مناطق دور افتاده و شهرها و روستاها تلاش کرد جلوه حماسه ملی انتخابات را به رخ جهانیان بکشد و با نشان دادن تصاویر واقعی از حضور حماسی مردم، به رسانه‌های بیگانه که علاقه مند به کاهش مشارکت در انتخابات بودند، این پیام را داد که انقلاب با جان و خون مردم عجین شده و هیچ بیگانه ای نمی تواند این ارادت را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه صداو سیما در این دوره از انتخابات نیز خوش درخشید، گفت:‌ رسانه ملی نمره قبولی بالایی گرفت و دنیا متوجه شد که مردم اگرچه گلایه‌هایی در مباحث اقتصادی از مسئولان کشور دارند، اما هیچکدام به دخالت بیگانگان در امور کشور راضی نیستند.

زندیان درباره  نقش رسانه ملی در مقابله با دسیسه‌های رسانه‌های بیگانه تاکید کرد: رسانه‌های غربی با بهره گیری از آخرین تکنولوژی‌های رسانه ای در تلاش‌اند، چهره جمهوری اسلامی را غیر واقعی جلوه دهند، اما با همت رسانه ملی با وجود محدودیت ها بیشترین تلاش  برای آگاه سازی مردم شکل گرفت و تأثیر آن در نتایج به دست آمده کاملا مشهود است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌گفت: صداوسیما بار دیگر اعتماد و اعتقاد مردم به نظام و انقلاب را به تصویرکشیده شد و دنیا فهمید که نظام اسلامی در قلب تک تک ایرانیان جایگاه ویژه ای دارد.

وی با بیان اینکه آگاهی بخشی صداو سیما در ایام پیش از انتخابات تأثیر شگفتی بر میزان مشارکت مردمی داشت، یادآور شد: با اطلاع رسانی  رسانه ملی در روز انتخابات شاهد حضور چشمگیر مردم در پای صندوق های رأی در شهرها و روستاهای کشور بودیم.

نقش پررنگ رسانه ملی در جلب مشارکت بالای مردم

انور حبیب زاده بوکانی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی نماینده بوکان در مجلس شورای نقش صداوسیما را در بالا بردن مشارکت مردم بسیار ارزنده توصیف کرد و گفت: اتحاد و همدلی مردم در پای صندوق های رأی باتوجه به تبلیغات زیاد رسانه‌های معاند برای عدم حضور، مرهون تلاش رسانه ملی است که با تلاش شبانه روزی خود و پوشش رسانه ای انتخابات، توطئه‌های رسانه‌های بیگانه را خنثی کرد.

هدایت افکار عمومی‌ با حرکت جهادی

علی رضایی نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس با اشاره به هجمه گسترده و تبلیغات رسانه‌های معاند جمهوری اسلامی‌برای دلسرد کردن و کاهش حضور مردم درانتخابات گفت: جایگاه رسانه ملی در تحقق مشارکت سیاسی در این انتخابات بسیار پررنگ بود.

 وی افزود: رسانه ملی با حرکتی جهادی و برنامه ریزی مؤثر، توانست افکار عمومی را هدایت کند و مردم را در شرایط کرونایی و همچنین نارضایتی از مشکلات اقتصادی و معیشتی منسجم کند و پای صندوق های رأی بیاورد و همین مسئله اهمیت مضاعف و تعیین کننده رسانه ملی را در انتخابات مختلف آشکار می سازد.

سنگ تمام رسانه ملی برای انسجام مردم

محمد باقری، نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه دشمنان ایران درایام انتخابات جنگی رسانه ای برای کاهش حضور مردم در پای صندوق های رأی به راه انداختند، خاطرنشان کرد: صداوسیما برای انتخابات و برای انسجام، همبستگی و مشارکت مردم سنگ تمام گذاشت و کار ارزشمندی انجام داد تا مردم با وجود تمام مشکلاتی که داشتند پای صندوق های رأی آمدند.

رعایت عدالت در برنامه‌ها، مقابل هجمه رسانه‌های معاند ایستاد

سارا فلاحی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رسانه ملی در انتخابات نقش آفرین بود، گفت: این رسانه با رعایت عدالت در برگزاری برنامه‌های انتخاباتی و مناظره‌ها توانست حضور مردم را در صحنه انتخابات را پررنگ کند و همچنین در مقابل هجمه‌های رسانه‌های بیگانه عملکرد خوبی داشته باشد.

نقش وحدت بخش رسانه ملی در انتخابات

حجت الاسلام نصراله پژمانفر، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی‌گفت: با وجود تبلیغات رسانه ای گسترده رسانه‌های معاند مبنی بر عدم مشارکت مردم در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری رسانه ملی توانست نگاه‌ها را به داخل کشور بازگرداند و با وحدت وتلاش بر ایجاد همبستگی ملی، فضای دلگرم کننده ای از آینده به ملت نمایش دهد.

وی با بیان اینکه تلاش برای قهر مردم با صندوق های رأی عملاً با شکست مواجه شد گفت: رسانه ملی اعتماد را برای حضور چشمگیر ملت ایران فراهم کرد و با انعکاس نظرات کاندیداها توانست اعتماد سازی کند.

 نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی‌ با بیان اینکه صداوسیما زمینه گفت و گو و کنار هم قرار گرفتن نامزدهای انتخاباتی را در شرایط مناظره فراهم کرد،  گفت: خبرنگاران صداو سیما به خوبی برگزاری انتخابات در نقاط مختلف کشور و جهان پوشش دادند، ضمن اینکه در زمینه ضعف های دستگاه‌های اجرایی دربرپایی این انتخابات نیز اطلاع رسانی مطلوبی داشت.

 حجت الاسلام پژمانفر یادآور شد: ضعف هایی همچون انتقال صندوق ها، یا تأخیر در ساعت برگزاری انتخابات و کمبود تعرفه‌ها به وضوح دیده شد که باید این اشکالات منعکس می‌شد.

 رسانه ملی یک تنه در مقابل رسانه‌های دشمن ایستاد

یعقوب رضازاده، عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نقش رسانه ملی در روشنگری و هدایت افکار عمومی‌ به ویژه در موضوعاتی مانند انتخابات بر کسی پوشیده نیست، گفت: حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی   با مجاهدت صداوسیما به ثمر رسید.

وی افزود: با همه سنگ اندازی‌ها و تفرقه افکنی‌های دشمنان‌ و تزریق یاس و ناامیدی در جامعه برای عدم مشارکت مردم، صداوسیما توانست یک تنه با تمام رسانه‌های معاند مقابله کند و حضور درخشان مردم را در این عرصه به نمایش بگذارد.

صداوسیما زمینه ساز تحقق مشارکت حداکثری مردم

علی علیزاده،عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و  سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه انتخابات نشانگر بلوغ سیاسی و اجتماعی یک جامعه است، گفت: صداوسیما زمینه ساز تحقق مشارکت حداکثری مردم در این بلوغ سیاسی و اجتماعی جامعه بود و با پوشش کامل خبری حضور مردم توانست برگزاری انتخابات سالم و ایمن در جمهوری اسلامی ایران را برای جهانیان به تصویر درآورد.

 نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی افزود: در عرصه انتخابات، رسانه ملی نقش محوری داشت و توانست در مقابل هجمه رسانه‌های بیگانه عملکرد مثبتی داشته باشد و نشان دهد مردم با وجود تمام مشکلات پای صندوق های رأی آمدند و مشت محکمی‌ بر دهان یاوه گویان زدند.

وی با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ضریب امنیت ملی کشور را بالا می‌برد، گفت: رسانه ملی با الهام از رسالت خود، برای هدایت مردم به سمت معیارهای صحیح انتخاب، نقش محوری داشت.

حضور حماسی مردم و نقش پررنگ رسانه ملی

رضا حاجی پور، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه‌ها باید گروه‌های مختلف مردم و جوانان را از اهمیت انتخابات و حضور حماسی در این رخداد آگاه کنند، یادآورشد: صداوسیما نقش محوری و ارزنده ای داشت و با وجودی که کشور به علت تحریم های ظالمانه و چالش های کرونا با شرایط سخت اقتصادی و معیشتی مواجه بود در حضور گسترده مردم نقش بسزایی ایفا کرد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس افزود: در حالیکه دشمنان انقلاب اسلامی از مدت‌ها قبل با تهیه و تولید برنامه‌های گوناگون به دنبال دلسرد کردن مردم و جلوگیری از حضور آن‌ها در این عرصه بود، صداوسیما در مقابل کارشکنی‌های رسانه‌های معاند برای دلسرد کردن جامعه استقامت کرد و مردم را در این شرایط به صحنه آورد و پوشش رسانه ای خوبی را درخصوص حضور مردم پای صندوق های رای به تصویر کشید.

ایجاد شور، شعور و نشاط انتخاباتی با ادبیات صادقانه و وحدت بخش

محمدتقی نقدعلی با بیان اینکه ایجاد شور، شعور و نشاط انتخاباتی در بین گروه‌های مختلف مردم از جمله کارکردهای رسانه ای در زمان تبلیغات انتخاباتی است، گفت: صداوسیما با ادبیات صادقانه، وحدت بخش، امیدوار کننده و نشاط آور در عرصه انتخابات، نقش مهمی در مشارکت جامعه ایفا کرد و خبرنگاران رسانه ملی چشم، گوش و زبان گویای مردم شدند.

نماینده مردم خمینی شهر با بیان اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات از تاکیدات و منویات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری است که با روشنگری و تبیینگری رسانه‌ها محقق می‌شود تأکید کرد: انصافاً صداوسیما در انتخابات چیزی کم نگذاشت و با رعایت انصاف در تبلیغات انتخاباتی و مناظره‌ها خوب عمل کرد و توانست مردم را با اطلاع و آگاهی کافی و همچنین با نشاط و انگیزه لازم، پای صندوق‌های رأی بیاورد.

نقش هنرمندانه رسانه ملی در انگیزه بخشی به مردم

جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس یازدهم گفت:کشور انتخابات حساس و مهمی را پشت سر گذاشت ونهاد ها و سازمان‌هایی که توانستند هدایت و بسیج مردم  را به خوبی مدیریت کنند باید تشویق شوند.

وی با بیان اینکه صداوسیما در تشویق وترغیب مردم خوش درخشید، افزود: رسانه ملی با هنرمندی پس از برگزاری مناظره‌ها و پخش برنامه نامزدها برای آینده کشور، جامعه را وارد فضای جدیدی کرد و با ایجاد انگیزه مشارکت مردم را بالا برد.

نماینده رشت تصریح کرد: در زمانی که صدای منع حضور در پای صندوق های رای شنیده می‌شد و مخالفان ساز تحریم را کوک می‌کردند، صداو سیما آری به انتخابات را تبلیغ کرد و خوشبختانه شاهد حضور حداکثری مردم در حماسه ای دیگر بودیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در عرصه ای که ملت ایران گلایه مند از وضعیت معیشتی  به علت بی تدبیری‌ها بودند، تنها عشق به وطن و نظام باعث حضور پر شور مردم در انتخابات شد و نگاه جامعه بین الملل را معطوف به آن کرد.

وی با اشاره به پوشش خبری گستره رسانه ملی در روز انتخابات در شبکه‌های استانی وسراسری  گفت: این تلاش رسانه ملی در جلب مشارکت مردم جای قدردانی دارد.

رسانه ملی  نقش بسزایی  درخنثی کردن توطئه دشمنان داشت

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی‌گفت: رسانه ملی نقش بسزایی در روشن کردن افکار عمومی، خنثی کردن توطئه دشمنان و ایجاد امید در جامعه داشت.

فریدون حسنوند، نماینده مردم اندیمشک در مجلس گفت: در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری عده ای در تلاش برای القا و بی اهمیت جلوه دادن رسانه ملی به عنوان مرجعیت رسانه ای کشور داشتند، اما ثابت شد که رسانه ملی به عنوان یکی از امن ترین رسانه‌های مورد اعتماد مردم، نقش آفرینی می‌کند.

 وی افزود: زمانی که هجمه سنگین رسانه‌های استکباری موضوع «نه» به انتخابات و بحث «رای بی رای» در فضای جامعه را پیگیری می‌کردند صدا و سیما خیلی به موقع و حتی زودتر از موعد وارد میدان شد و با بیان واقعیت ها اطلاعات دقیقی را به مخاطبان ارائه کرد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعلام صادقانه میزان مشارکت یا عدم مشارکت، برخورد واقع بینانه با جامعه و ارائه اطلاعات بدون ترس و واهمه، فصلی جدید در رسانه ملی رقم زد.

وی با بیان اینکه رسانه ملی با پاسخ به ابهامات و شبهات نشان داد بدون خود سانسوری به مسائل می‌پردازد،  گفت: تهیج و تشویق مردم برای حضور در پای صندوق ها، گزارشات لحظه ای و امانت داری در موضوع انتخابات همراه با بیان دغدغه‌های مردم، نقش رسانه ملی را دراین دوره پر رنگتر کرد.

حسنوند افزود: صدا وسیما زحمت زیادی کشید و نقش خوبی در روشن کردن افکار عمومی، خنثی کردن توطئه دشمنان و ایجاد امید در جامعه داشت و نمره قبولی بالایی گرفت.

صداو سیما در مقابل صدها شبکه معاند خارجی ایستادگی کرد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس و سیاست خارجی گفت: صداو سیما با تلاش انصافا غیر قابل انکاری در مقابل صدها شبکه معاند خارجی که 24 ساعته بمباران تبلیغاتی می‌کنند، ایستادگی کرد تا انتخابات آرام و بدون حاشیه برگزار شد.

محمود عباس زاده مشکینی، نماینده مردم مشکین افزود: مردم ایران از سواد سیاسی بالایی برخوردار هستند و برای رساندن گلایه‌ها، روش های خود را دارند، اما با فرصت شناسی در بزنگاه‌ های کشور حاضر می‌شوند.

وی با بیان اینکه مردم هیچگاه اصل را فدای فرع نمی‌کنند، تاکید کرد: ملت ایران هیچگاه منافع ملی را فدای دعواهای سیاسی و گلایه‌های مقطعی نمی‌کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس و سیاست خارجی گفت: حریف های بین المللی جمهوری اسلامی ایران نیز در تلاش بودند تا از این شرایط سوء استفاده کرده و تمام توان خود را بسیج کنند تا مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری را کم کنند، اما خوشبختانه ضربه سختی خوردند.

وی برپایی انتخابات خرداد 1400 را آرام و بدون حاشیه عنوان کرد و افزود: در دنیایی که رسانه‌ها حرف اول را در تبلیغات سیاسی می زنند، صداو سیما تلاش غیر قابل انکاری داشت و در مقابل صدها شبکه معاند فارسی زبان، عملکرد خوبی از خود نشان داد.

عباس زاده مشکینی یادآور شد: از صداوسیمای جمهوری اسلامی همچون گذشته انتظار می رود تا با حرکت روبه جلو،در گام دوم انقلاب، سیاست های رسانه ای خود را متحول کرده و با توجه به تجربیات گذشته شیوه‌های راهبردی خود را از حیث تولید برنامه‌های سیاسی با ضرب آهنگ متناسب با رشد سیاسی مردم هماهنگ کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس و سیاست خارجی  با اشاره به اینکه یکی از تاثیر گذارترین مباحث انتخاباتی، برگزاری مناظره‌ها نامزدهای انتخاباتی بود، گفت: ملت ایران از پخش چنین برنامه‌هایی استقبال گستره ای داشتند وی افزود: نباید تلاش های شبانه روزی سازمان صداو سیما به ویژه در پوشش خبری انتخابات و بخش های خبری نظیر 20:30 در ایجاد شور و نشاط جامعه را نادیده گرفت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما