امروز يك شنبه  ۲۸ شهريور ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

در «این هفته در تاریخ» هیسپان تی وی بررسی می‌شود:
در «این هفته در تاریخ» هیسپان تی وی بررسی می‌شود:

از جنگ غزه تا انتخاب اولین رئیس جمهور روسیه

مشاهده ۶۷
۱۴۰۰/۰۴/۱۳- ۱۵:۱۸
برنامه «این هفته در تاریخ» شبکه هیسپان تی وی، در این قسمت موضوعات جنگ دوم چین و ژاپن، حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه، انتخاب اولین رئیس جمهور روسیه و پاکسازی قومی مسلمانان در اروپا را زیر ذره‌‌بین می‌برد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «این هفته در تاریخ » (Esta semana en la historia) که به مرور مهم‌ترین اتفاقات در تاریخ اشاره دارد و رویدادهای مرتبط را با استفاده از تصاویر آرشیوی و نریشن برای مخاطبان توضیح می دهد، این بار به موضوعات جنگ دوم چین و ژاپن در سال 1937، حمله رژیم صهیونیستی به غزه در سال 2014، انتخاب اولین رئیس جمهور روسیه در سال 1991 و پاکسازی فومی مسلمانان در سال 1995 می‌پردازد.

در این برنامه ابتدا به جنگ دوم چین و ژاپن که برخی تحلیلگران از آن به عنوان آغاز جنگ جهانی دوم یاد می‌کنند، پرداخته و در ادامه حمله صهیونیست ها به نوار غزه که با مقاومت 51 روزه مردم این منطقه و شکست رژیم صهیونیستی همراه بود، اشاره می‌شود.

انتخاب بوریس یلتسن به عنوان اولین رئیس جمهور روسیه، اندکی پیش از فروپاشی اتحاد جماهیر شوری و همچنین نگاهی به نسل‌کشی مسلمانان بوسنیایی که به «کشتار سربرنیتسا» معروف است، از دیگر محورهای این برنامه خواهد بود.

«این هفته در تاریخ» کاری از واحد تولید برنامه‌های شبکه هیسپان تی وی است که از دوشنبه هر هفته تا یکشنبه هفته بعد در چند نوبت از شبکه هیسپان تی وی پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما