امروز شنبه  ۲۴ مهر ۱۴۰۰

سفر به خراسان جنوبی با «ایرانگرد» در هیسپان تی وی

مشاهده ۸۳
۱۴۰۰/۰۴/۲۱- ۱۴:۲۵
مستند «ایرانگرد» در شبکه هیسپان تی وی، در این قسمت مخاطبان اسپانیایی زبان خود را به خراسان جنوبی و روستای اسفندیار در این استان می‌برد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، جواد قارایی تهیه‌کننده و کارگردان مجموعه مستند «ایرانگرد» که در هر قسمت با نگاهی متفاوت به معرفی طبیعت، تاریخ و فرهنگ اقوام مختلف ایرانی می‌پردازد، این هفته به روستای تاریخی اسفندیار از توابع بخش دیهوک شهرستان طبس سفر کرده و به معرفی آن برای مخاطبان اسپانیایی زبان خود می‌پردازد.

این روستا از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیاری از جمله بافت قدیمی خشت و گلی با سبک معماری منحصر به فرد، آسیاب های آبی، کوچه‌های سر پوشیده، قنات حفاری شده در دل کوه با آبی سرد و گوارا و ... برخوردار است.

زعفران محصول کشاورزی رایج در روستای اسفندیار است و از دیگر محصولات باغی آن می توان به انار، انگور و توت و از میان صنایع دستی این روستا نیز می توان به قالی و قالیچه اشاره کرد.

مستند « ایرانگرد» به تهیه‌کنندگی جواد قارایی و محصول شبکه یک سیما، با زبانگردانی اسپانیایی، روز چهارشنبه 23 تیرماه ساعت 04:00بامداد به وقت تهران از شبکه هیسپان تی وی پخش می‌شود و تکرار آن همان روز در ساعت های 11:00 و 20:00 و روز پنجشنبه ساعت 13:00 برای اسپانیایی زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما