امروز شنبه  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

ریچارد مدهرست و نیک استس بررسی می‌کنند؛
ریچارد مدهرست و نیک استس بررسی می‌کنند؛

نسل‌کشی واقعی بومیان در کانادا

مشاهده ۹۵
۱۴۰۰/۰۴/۲۸- ۱۳:۲۳
ریچارد مدهرست، فعال رسانه و مجری معروف شبکه پرس تی وی، این هفته در برنامه خود به موضوع جنجالی و دهشتناک کشف چندین گور دسته جمعی کودکان بومی در مدارس کانادا می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «اعلامیه با ریچارد مدهرست» این هفته نگاهی دارد به تاریخ استعمار و جنایات استعمارگران برای پاک کردن فرهنگ بومی و نابودی زندگی بومیان در کشورهای آمریکای شمالی. این برنامه به این موضوع هم می‌پردازد که کمیته حقیقت و سازشی که در کشور کانادا تشکیل شده بود حتی نتوانست یکی از این گورهای دسته جمعی را پیدا کند؛ اما اخیرا این گورها توسط خود بومیان کشف شده است.
ریچارد مدهرست، مجری و تهیه کننده برنامه در گفت و گو با نیک استس، روزنامه‌نگار و نویسنده با تاکید بر اینکه جنایت رخ داده در کانادا یک نسل‌کشی به معنای واقعی است، نظر او را درباره میزان وحشت عمومی‌که در پی پیدا شدن این قبرهای دسته جمعی به وجود آمده است، جویا می‌شود. مدهرست همچنین از این روزنامه‌نگار و نویسنده می‌پرسد که فکر می‌کند هنوز چه میزان جنایات کشف نشده در ارتباط با نسل‌کشی وجود دارد و دولت کانادا برای سازش چه کاری انجام داده است؟
برنامه «اعلامیه با مدهرست» به کارگردانی ساتراپ شجاعی دوشنبه ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران روی آنتن شبکه پرس تی‌وی می‌رود و بازپخش این برنامه سه‌شنبه ساعت ۰۵:۰۰، ۱۹:۰۰ و ۰۳:۰۰، چهارشنبه ساعت ۰۸:۰۰، پنجشنبه ساعت ۱۴:۰۰ و روز جمعه ساعت ۲۳:۰۰ خواهد بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما