امروز سه شنبه  ۲۷ مهر ۱۴۰۰
مجید قناد با «لوبیا فردا زود بیا» در شبکه آموزش همچنان پرانرژی است
مجید قناد با «لوبیا فردا زود بیا» در شبکه آموزش همچنان پرانرژی است

آموزش در کنار سرگرمی و تفریح

مشاهده ۳۴۹
۱۴۰۰/۰۵/۰۳- ۱۱:۱۸
تعداد بازدید:349
«لوبیا فردا زود بیا» برنامه‌ای است که پخش آن از اواخر اسفند سال 1399 با رویکرد سرگرمی، تفریحی وآموزشی در شبکه آموزش سیما آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،  این برنامه بخش های متعددی دارد و یک بخش آن با عنوان«گل گفتی آی گل گفتی» است که نسل کودک و بزرگسال را به هم پیوند می‌دهد. تهیه‌کننده، کارگردان  و مجری این برنامه مجید قناد است. این برنامه به صورت تولیدی روزهای جمعه ساعت 11:00 صبح پخش و پنجشنبه‌ها ساعت 11:00 از شبکه آموزش سیما بازپخش می‌شود. به این مناسبت با مجری، تهیه‌کننده و کارگردان آن گفت‌وگو کرده‌ایم.

مجید قناد، تهیه‌کننده «لوبیا فردا زود بیا» گفت: این برنامه از اواخر اسفند سال 1399 به صورت تولیدی به مدت 75 دقیقه روی آنتن شبکه آموزش سیما می‌رود و با توجه به اینکه شبکه آموزش سیما«مدرسه تلویزیونی ایران» را دارد و تمام دانش‌آموزان ایرانی جذب این شیوه آموزشی شده‌اند مسئولان احساس نیاز کردند و  طرح ساخت این  برنامه را دادند. قناد ادامه داد: این برنامه گلچین و ترکیبی از برنامه‌ها و تجربه‌های گذشته عمو قناد است؛ به اضافه برنامه‌هایی جدید که شامل گفتمان، شعر، موسیقی، مسابقه و نمایش عروسکی مثل مسابقه«گل گفتی آی گل گفتی» است. قناد افزود: در «لوبیا فردا زود بیا» از برخی شرکت‌کنندگان قدیمی مسابقه «گل گفتی آی گل گفتی» که 35 سال پیش در برنامه حضور داشتند و حالا خودشان والدین بچه‌ها هستند، بهره گرفته شده‌است که در یکی از بخش‌های برنامه «لوبیا فردا زود بیا» حضور می‌یابند و خاطراتشان را از گذشته مطرح می‌کنند. مجری این برنامه گفت: «لوبیا فردا زود بیا» زنگ تفریحی است برای بچه‌ها که در طول هفته از طریق شبکه آموزش سیما درس می‌خوانند. ارسال ویدئو توسط بچه‌ها در قالب استندآپ کمدی، گزارش و ... از جمله دیگر بخش‌های برنامه است.

تهیه‌کننده بخش «گل گفتی آی گل گفتی» گفت: این برنامه، قصد دارد در کنار فضای مفرح و شاد برای بچه‌ها که در طول هفته مشغول درس خواندن هستند، بار آموزشی نیز داشته باشد، ضمن اینکه مخاطب این برنامه، خردسال، کودک و نوجوان است. سعی کردیم خانواده‌ها را روز جمعه دور هم جمع کنیم و تلاش می‌کنیم تا  با شعر و نمایش، گفتمان ایجاد کنیم. قناد تأکید کرد: «گل گفتی آی گل گفتی» که 35 سال پیش پخش می‌شد تلاش می‌کرد خانواده‌ها را دور هم جمع کند و در هر سفر به شهری ضمن معرفی جاذبه‌های تاریخی آن شهر با گویش مردمان آنجا آشنا می‌شدیم و در آن برنامه بچه‌ها در کنار خانواده، خودشان را محک می‌زدند.وی خاطرنشان کرد: در فصل جدید«گل گفتی آی گل گفتی» نکته جالب این بود که ما نشان دادیم که بچه‌هایی که 35 سال قبل و در دوران جنگ درس خواندند با وجود مشکلات آن دوران در حال حاضر چه تحصیلاتی دارند و شغلشان چیست،  برای همین دانش‌آموزان  35 سال پیش به همراه همسر و فرزندانشان را به «گل گفتی آی گل گفتی» دعوت کردیم تا به بچه‌های کنونی بگوییم این الگوها را ببینند و اگر تلاش کنند به طور حتم به هدف‌هایشان می‌رسند. تهیه‌کننده و کارگردان و مجری«لوبیا فردا زود بیا»  ادامه داد: خوشحالم از اینکه شبکه آموزش به زیبایی و درستی در این موقعیت فرزندان ایران را در  فضای مجازی هدایت می‌کند. تهیه‌کننده برنامه «لوبیا فردا زود بیا» افزود: من مجید قناد به عنوان مجری برنامه‌های کودکان در این  چهار دهه تلاش کرده‌ام خلاقیت‌ها را به نمایش بگذارم و بچه‌ها را با سبک احترام به بزرگ‌ترهایشان آشنا کنم و نشان دهم. اگر چه بچه‌های امروز با وجود فضای مجازی جلوتر از ما بزرگ‌ترها هستند، نیاز است که با راه و رسم گذشته و نیکانشان آشنا شوند.

 

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما